návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Teenager se odstěhoval do vlastního: Postavil si geniální 9 m2 velký dům na zahradě rodičů

Aktualizováno: 02.01.2021
Zvládne tam bydlet i v zimě
Autor: Facebook/Luke Thill Zvládne tam bydlet i v zimě
Hodně lidí o pořizování vlastního bytu ani neuvažuje a domov si pronajímá, jenže teprve 13letý Luke Thill z Iowy na nic nečekal a na zahradě svých rodičů si vybudoval miniaturní dům. To nejlepší na něm je, že není ke hraní, ale na pořádné dospělé bydlení.

reklama

Luke začal na projektu pracovat už před dvěma lety. První rok sháněl prostředky a materiál a plánoval. Druhý rok stavěl. Dnes se může pochlubit domkem s kuchyní, obývacím pokojem a prostorem na spaní.

Velké domy už nejsou potřeba

Se stavbou mu pomohlo okolí výměnou za práci. Sousedovi, který je elektrikář, vyklidil Luke garáž. Ten mu pak pomohl zavést elektřinu. Mladý stavitel snižoval náklady i používáním materiálu, který někomu zbyl.

Luke a jeho táta Greg, který ho ve stavbě domu podporoval
Autor: Facebook/Luke Thill Luke a jeho táta Greg, který ho ve stavbě domu podporoval

Celková cena za vlastní bydlení se tak zastavila na pouhých 1 500 dolarech, tedy zhruba na 33 tisících korun. Luke pochopitelně ušetřil na nákupu pozemku, nicméně úspěch to je veliký.

Podívejte se, jak domek vypadá:

Luke zvládne ve svém domě připravit jídlo, dívat se na televizi anebo si i pozvat přátele, protože dovnitř vměstnal i miniaturní gauč. Teenager považuje svůj domek za počátek, do budoucna plánuje ho rozšiřovat a nechtěl se zaobírat hypotékou. Trpasličí domek je takovou přípravou na opravdové bydlení, nemá totiž odpad a tím pádem ani koupelnu s toaletou. „Všichni museli mít velké domy, ale lidé se změnili a uvědomili si, že to není praktické. Můžete šetřit peníze, procestovat svět a dělat, co se vám zlíbí,“ řekl Luke americkému časopisu Des Moines Register.

Už v domě bydlí
Autor: Facebook/Luke Thill Už v domě bydlí

Rodiče svého syna podpořili z toho důvodu, aby se naučil samostatnosti a dělal i něco jiného než jen hrál počítačové hry anebo sportoval. Luke o svém bydlení natáčí videa na YouTube, to nejpopulárnější dosáhlo už 10 milionu zhlédnutí. Podívat se na něj můžete níže.

 

 

Podívejte se také, jak se stavěl minidům pro důchodkyni, která bydlí v chatové osadě. Designéři pořadu Jak se staví sen vytvořili nové bydlení z kontejnerů: 

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

LIVING NEWS: Marek Povolný vám vysvětlí, jak se stavěl montovaný dům z poslední epizody Jak se staví sen

Další články:

zavlažování

Suchá zahrada? Poradíme vám jednoduchý trik s plastovými lahvemi!

Co je pro české domy specifické?

5 specialit českých domovů, nad kterými jinde kroutí hlavou

reklama

Článek je zařazen v: bydlení , dům , USA , projekt , stavba , Teenager , jak na bydlení pro mladé , bydlení pro mladé , jak bydlet zadarmo , jak platit málo za bydlení , teenager bydlí sám , osamostatnění teenegera

reklama

Přečtěte si také