Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Jak na řez hortenzie, aby nám za rok opět bohatě kvetly

Druhů hortenzií je mnoho, na zahradě můžete mít hortenzii velkolistou, pilovitou, latnatou, plstnatou, drsnou, kosmatou, řapíkatou, stromečkovitou, dubolistou, Sargentovu... Existuje i popínavá hortenzie.
Vydáno: 19.10.2016
Nechte je na podzim v klidu

Hortenzie velkolistá (Hydrangea macrophylla) je jednou z nejoblíbenějších okrasných dřevin v našich zahradách a zároveň jednou s nejsložitějším řezem. Květní pupeny pro novou sezonu totiž zakládá už v létě předchozího roku. Nevhodným seříznutím na podzim či na jaře připravíme rostlinu o základy budoucích květů a sebe tak ochudíme o tu nádhernou podívanou, kterou bohaté květy hortenzie skýtají.

Jak tedy na řez hortenzie velkolisté? Aby vám rostliny příští rok kvetly, seřízněte pouze seschlé či namrzlé výhony, až k zelenému páru květních pupenů. Koukněte se na VIDEO, kde to vysvětlí dendrolog Tomáš Vencálek.

Zuzana Schneidewind

Mohlo by vás zajímat:

Hortenzie potřebují hodně vody

Krásná a citlivá hortenzie. 5 pravidel, jak ji pěstovat

Moderní hortenzie snesou i hluboký mráz

Nové odrůdy hortenzií bohatě kvetou a snesou i mrazy

Modré hortenzie bývají považovány na svěží, milé a chladné

Hortenzie vyvolávají v lidech pozitivní asociace

Reklama
Článek je zařazen v: zahrada, hortenzie, pěstování, řez hortenzií, hortenzie velkolistá, modrá hortenzie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama