Bydlení

26. prosince 2020 08:00

Simona Sedláčková

8 nápadů, jak postavit sněhuláka i bez sněhu. Poslouží květináče, dřevo nebo korkové zátky

Vsadíte si letos na přívaly sněhu z nebe nebo raději na vlastní šikovnost? Vzhledem k vývoji počasí v několika předchozích letech, budou šikovné ruce určitě jistější. A tak si postavíme sněhuláka z květináčů a vezmeme si na pomoc pletací přízi i vlněné rouno nebo starou dřevěnou paletu.

Pokud se vám už po sněhu stýská, ukážeme vám, že pěkný sněhulák se dá vykouzlit i zmnoha jiných materiálů. Naši sněhuláci mají jednu nespornou výhodu. Teplé počasí jim opravdu nevadí.

Vrstvené květináče

Tři hliněné květináče, plastové by byly pro venkovní použití příliš lehké, nastříkejte bílou barvou ve spreji. Po zaschnutí je vyskládejte na sebe, přidejte nejmenší květináč, nastříkaný černou barvou a domalujte detaily obličeje a knoflíky. Stejně tak můžete nalepit tavnou pistolí knoflíky skutečné. Nakonec přidejte veselou šálku a sněhuláka postavte na stráž, vedle vchodových dveří.

Polena a dřevěné hranolky

Dřevěnésněhuláky můžete vytvořit zpěkných polínek nebo zbytků trámků a dřevěných hranolů. Stačí je nastříkat či natřít bílou barvou, domalovat detaily a po zaschnutí nasadit pořádnou čepici.

Nařezaná kolečka zvětví

Větve po průklestu stromů se hodí na nejrůznější dekorace. Dají se znich vytvořit celé věnce i stylové vánoční ozdoby a také se výborně hodí na malé sněhuláčky. Malovat na ně můžete akrylovými barvami nebo postačí i obyčejné tempery, které však musíte přestříkat bezbarvým lakem.

Dáte se s chutí do práce? Máme pro vás návod i další nápady:

Kuchyňské vařečky

Už jste si všimli, že otočená dřevěná vařečka připomíná hlavu? Tak toho využijte a namalujte na ni akrylovými barvami hlavu sněhuláka. Vznikne vám krásný zápich do květináče.

Bílé ponožky

Nejlepší budou ponožky, kterým se říká tenisové. Jsou bílé a silnější, na sněhuláka jako dělané. Do ponožky vložte polystyrenové koule, obličej vytvořte zkorálků nebo knoflíků. Můžete je našívat nebo jednoduše nalepit tavnou pistolí. Čepici a šálku vytvořte zbarevné ponožky nebo ze zbytků fleecu či tričkoviny.

Vlněné rouno

Chomáč vlněného rouna se může proměnit vkouzelného sněhuláka, ale bude to stát hodiny práce. Rouno smotejte ve volnou kouli, vezměte jehlu na plstění (vše zakoupíte ve výtvarných potřebách), a postupujte pěkně jeden vpich vedle druhého. Zdlouhavá práce se určitě vyplatí.

Zátky korkové i kovové

Korkové zátky od vína nebo ta větší, od šampaňského, natřete na bílo akrylovou barvou, domalujte obličej a kolem krku jim uvažte stužku. Nezapomeňte ani na kovové očko, aby se ze sněhuláka mohla stát vánoční ozdoba nebo třeba přívěšek na klíče. Kovové zátky slepte sekundovým lepidlem.

Dřevěné palety

Palety patří vposledních letech mezi velmi vyhledávaný materiál. Vyrábí se znich snad vše, od nábytku, třeba právě po sněhuláky. Palety můžete rozebrat a sněhuláky znich pilou vyříznout nebo ponechte palety vcelku a sněhuláka jenom namalujte.


Přečtěte si také