reklama

15 nejkrásnějších altánů: Tady se schováte před sluncem i deštěm

redakce
14. srpna 2019
Mohou být ze dřeva, z kovu i z cihel. Mohou se po nich pnout okrasné květiny, mohou být docela obyčejné, ale i bohatě dekorované. Altány se po světě rozšířily zejména v 18. a 19. století a proměnily parky i zahrady v romantická místa. Malé zahradní stavby dodávají punc každé zeleni. Podívejte se na ty nejkrásnější, co jsme našli.
reklama

Altány patří klázeňským promenádám, kde se konaly velkolepé koncerty, ale klidně mohou zdobit i vaši skromnou zahradu. Na menší pavilony ani nepotřebujete stavební povolení. Jedná se o složitější stavby, než jsou populární pergoly, ale výsledek stojí za to. Altány poslouží krelaxaci a zároveň vás ukryjí před sluncem i deštěm.

Podívejte se do galerie na ty nejkrásnější altány:

Historie altánů

První altány se objevily už ve starověkých říších. Stávaly vzahradách vEgyptě i Číně. Vesměs se jednalo o stavby, které poskytovaly přístřešek, ale neměly žádné stěny. Altány tak tvořily sloupy, které podpíraly střechu.

Altány se stavěly i během středověku, ale dnes se nám zachovaly spíše stavby vybudované až v18. nebo 19. století. Známé jsou zejména zBritských ostrovů nebo Francie, ale najdeme je i vněkterých zámeckých zahradách vČesku, případně ve veřejných parcích.

Podívejte se i na další zahradní inspiraci:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: zahradaaltán
reklama