návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Nejkrásnější houpačky na zahradu a balkon. Jaká je ta nejlepší pro vás?

Vydáno: 13.04.2019
Nejkrásnější houpačky na jaro
Autor: Pinterest.com Nejkrásnější houpačky na jaro
Pokud milujete trávit volné chvilky na zahradě stejně jako my, pak se vám naše galerie bude zaručeně líbit. Nechejte se inspirovat nejkrásnějšími houpačkami pro vaši zahradu nebo balkon. Každý si zaslouží to správné místo na regeneraci těla i psychiky. Pohoupejte se a naberte potřebnou energii na další dny.

reklama

Grilovací sezóna je úspěšně zahájena a to znamená jediné, náš život se přesouvá minimálně do září na balkóny a zahrady. Konečně můžeme trávit volné chvilky a příjemné večery venku. Na to potřebujeme perfektní místo, kde dokážeme vypnout a soustředit se jen na pohodu kolem nás. Co takhle si pořídit originální houpačku? Vejde se i na balkón.

Vaše zahrada dostane houpačkou nový rozměr.
Autor: istock.com Vaše zahrada dostane houpačkou nový rozměr.

Zahrada jako místo pro čerpání energie

Pokud jsme majiteli zahrady, kde nám roste alespoň jeden pevně vzrostlý strom, máme vyhráno. Způsobů, jakým způsobem zavěsit houpačku, je hned několik. Na trhu si dokážete vybrat ze spousty variant. Pokud jsme alespoň trošku zruční, můžeme si houpačku vyrobit ze starého povlečení.

Vaše děti budou houpačku milovat.
Autor: istock.com Vaše děti budou houpačku milovat.

Velkým hitem jsou houpačky pletené nebo tvořeny makrame technikou. Perfektně se hodí do zeleně mezi stromy a rozkvetlé záhony.

Houpací síť nemusí viset jen u moře

Zahrada plná stromů si žádá hamaku. Pokud nám na zahradě roste více pevných stromů, můžeme si pořídit houpací síť, která je vhodná zejména na odpolední siesty. její výhodou je, že se dá kdykoliv sklidit a nezabere žádné místo. Na zahradě ke všemu vypadá opravdu stylově.

Houpací síť je zdravou formou lenošení.
Autor: istock.com Houpací síť je zdravou formou lenošení.

Je houpací síť zdravá?

Hamaka má za sebou dlouhou historii, neboť se jedná o zdravou a přirozenou variantu lenošení. Dle fyzioterapeutů houpání rozvíjí vývoj mozku u dětí, protože se při něm upevňují neuronová spojení. Dále má kladné účinky na motoriku a dokáže povolit svalové napětí.

Houpací síť vypadá stylově a dá se jednoduše sklidit.
Autor: istock.com Houpací síť vypadá stylově a dá se jednoduše sklidit.

Houpací síť perfektně napomůže zklidnit i psychiku člověka. Samotné pomyšlení na houpání navodí příjemnou náladu. Člověk se do houpací sítě může schovat a užívat si chvilku klidu. Tím pádem se povolí napětí a nastane psychická rovnováha.

Závěsné křeslo na balkoně

Pokud je našim domovem byt, nemusíme zoufat. I na balkon se houpačka či závěsné křeslo krásně vejdou. U závěsného křesla nám postačí jeden závěsný bod nebo stabilní konstrukce. Na výběr máme sortiment jak látkový, tak například i proutěný.

I na balkoně můžete perfektně relaxovat.
Autor: istock.com I na balkoně můžete perfektně relaxovat.

Klasická houpačka na zahradu

Stará dobrá klasika z módy nikdy nevyjde. Je pravda, že pevná ocelová konstrukce nahradí všechny stromy a závěsné háky. Navíc, houpačku můžeme umístit, kam si jen zamaneme. Veškeré kovové i dřevěné konstrukce mají již automaticky stříšku, která nás ochrání před sluníčkem. Její nevýhodou může být velikost a pro někoho nemusí představovat nejpohodlnější variantu relaxace.

(Markéta Kašková)

Zavěste si doma houpačku.

Zavěste si doma houpačku! Oživíte interiér a děti ji budou milovat

Thúje jsou rychlerostoucí dřevina

Zahradníci varují před živým plotem z tújí. Je to častá chyba českých zahrad

reklama

Článek je zařazen v: houpačky , lehátka , Křesla , závěsná křesla , houpačky na zahradu , zahrada , relax na zahradě , houpací síť , hamaka , jak správně odpočívat , jak odpočívat na zahradě , jak odpočívat v houpací síti , závěsné křeslo , houpací lehátko , houpačka na zahradu , houpačka , jaro , jarní detox , jarní odpočinek , jak zvládnout jaro , volno , krásné počasí , co dělat na zahradě

reklama

Přečtěte si také