Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Jak vybrat tlakovou myčku?

Tlaková myčka se umí postarat o dokonalou čistotu v okolí domu i na zahradě
Vydáno: 22.02.2016
Tlaková myčka
Tlaková myčka Autor: Thinkstock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kdo by nechtěl pomoci s jarním úklidem. Dobrým pomocníkem je v tomto ohledu tlaková myčka a její výhodou je, že na rozdíl od ručního mytí je s ní úklid mnohem rychlejší a snazší. Uplatnění tlakové myčky je velice široké. Hodí se například na odstraňování bahna či zbytků trávy ze zámkové dlažby či plotu, plísně na domě, ale i na čistění bazénu. 

Exteriéry domu

Balkony, okapy a podhledy – tlakovou myčkou s klasickým nástavcem jednoduše odstraníte prach a zaschlou špínu z podhledů střechy a rovněž pročistíte průtok v okapech. „Podhledy nejdříve vyčistěte obyčejnou vodou bez čisticích prostředků a tlakovou myčkou vždy miřte před sebe, ne přímo vzhůru,“ radí Radovan Bureš ze společnosti Briggs&Stratton. Pokud je třeba, můžete použít společně s myčkou i čisticí prostředek.

Obklady a obložení na domě – tlaková myčka se dá použít i na nečistoty na obložení domu. Postup je následující: Při prvotním mytí (namáčení) postupujte zdola nahoru a použijte nástavec s mírnějším proudem a s rozptylem do stran. Pokud je znečištění silné, můžete na tlakovou myčku nasadit rotující kartáč, který si společně s proudem vody poradí i se zaschlou špínou. Nakonec pomocí standardního nástavce střední velikosti opláchněte obklady od špíny a čisticího prostředku, tentokrát od shora dolů.

Ploty – tlakovou myčku můžeme využít i na čistění dřevěných plotů, verand a teras. Pokud se jedná o neopracované dřevo, doporučuje se po očistění a uschnutí natřít ošetřujícím olejem či novým nátěrem.

Ostružiník/Rubus fruticosus

Jezte ostružiny a přestanete stárnout

Zahrada

Tlaková myčka je šikovným pomocníkem i při čistění zahradního nábytku, grilu či nejrůznějších odpadních kontejnerů. S pomocí rotačního kartáče snadno odstraníme veškeré nečistoty, je však třeba mít na paměti, že například v případě zahradního grilu je třeba navíc užít odmašťovač. Rovněž je nutné nezapomenout odpojit veškerá elektrická či plynová zařízení, která čistíme (např. gril, sekačka či zahradní traktůrek), od elektrického proudu či plynové bomby. V případě čistění sekačky je také zapotřebí odpojit nůž a to jak z důvodu bezpečnosti, tak kvůli snadnějšímu čistění vnitřku sekačky.

Z čeho vybírat?

Tlakové myčky můžeme vybírat podle několika kritérií:
- typu pohonu
- tlaku (PSI) a průtoku (GPM) vody, jež určují čistící sílu myčky
- rovněž se při výběru vyplatí věnovat pozornost motoru (ideálně OHV) a čerpadlu stroje
- podle stupně a typu znečištění je také vhodné mít k dispozici více trysek s různým rozptylem vody a v neposlední řadě možnost přidávání čisticího prostředku, který je mnohdy zapotřebí

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Moderní zahrada plná vody

Moderní zahradě dominují vodní plochy a dřevěné sochy

Vystavět pergolu je snadné. Budete potřebovat: 6 ks frézované kulatiny 10–12,5 cm široké, z toho: 2 ks dlouhé 2,8 m, 2 ks dlouhé 4,6 m, 2 ks dlouhé 2,5 m, 7 ks  frézované kulatiny 7,5–10 cm široké a 3 m dlouhé a spojovací materiál

Návod: Jak si sestrojit zahradní pergolu

Článek je zařazen v:
Reklama