Zahrada

22. ledna 2016 04:51

Markéta Zídková

Nestíháte odhazovat sníh? 3 tipy, jak správně vybrat sněhovou frézu

Jak si prakticky poradit s přívaly sněhu pomocí moderní techniky.

Sněžné frézy se liší podle výkonu motoru, šíře a výše záběru, typu šneku, který nabírá sníh, vzdálenosti odhozu sněhu a především podle množství a kvality sněhu, se kterým si poradí. Zejména na základě těchto kritérií vybíráme frézu, která bude našim potřebám nejlépe vyhovovat.

Co musíte vědět při výběru frézy? Nabídka sněžných fréz je velice široká, a proto nemusí být lehké se v ní orientovat.

1. Benzín, nebo elektrika?

Stejně jako sekačky na trávu, i frézy existují v elektrické či benzinové variantě. Jejich vhodnost záleží především na množství napadaného sněhu. Pokud se odklízí čerstvě napadaný sníh v malém množství, postačí fréza elektrická.

S větší sněhovou pokrývkou si však elektrická fréza neporadí. S benzínovým motorem sněžná fréza dokáže udržet vysoký výkon a otáčky i v náročných podmínkách.

2. Jednostupňovou, nebo dvoustupňovou

Benzínové frézy můžeme najít ve dvou variantách – jednostupňové a dvoustupňové. Jednostupňové benzínové frézy se hodí na odklízení čerstvě napadaného sněhu například z chodníků. Pro ušlapaný sníh však vhodné nejsou, protože ho jejich gumový šnek nedokáže odkrojit. Výhodou je však jejich malá hmotnost a snadná ovladatelnost.

Dvoustupňové frézy disponují pilovitým šnekem, který odstraní i uježděný, mokrý či přemrzlý sníh. Navíc jsou schopné pracovat na všech typech povrchů – zpevněných i nezpevněných," říká Radovan Bureš ze společnosti Briggs&Stratton.

3. Kvalitní frézy mají bonus navíc.Kvalitní frézy se vyznačují výborným výkonem, mrazuodolným startováním šňůrou, magnetronovým elektronickým zapalováním pro jistý start i v drsných podmínkách či speciálně vyvinutými kryty pro práci v chladném prostředí. Díky pohliníkovaným tlumičům výfuku odolným vůči korozi dosahují motory tichého, delšího provozu a ergonomické ovládání zajišťuje velmi snadnou obsluhu.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky sněhová fréza

Přečtěte si také