reklama

Luxusní bydlení pod mostem?

Z bytů bude krásný výhled na Tyrhénské moře Foto: Z bytů bude krásný výhled na Tyrhénské mořeFoto: atelier P. Rizzotti

K bydlení pod mostem láká výhled na Tyrhénského moře.

Nocleh pod mostem se možná stane výsadou dobře situované vrstvy obyvatel. Pověst této za normálních okolností tragické adresy by mohla zlepšit jakási vertikální osada, která velmi pravděpodobně vyroste v Kalábrii. Projekt takto koncipované stavby totiž vyhrál architektonickou soutěž vyhlášenou místními úřady. Společná práce ateliérů Philippa Rizzottiho, Samuela Nageotta a ateliéru Ramboll UK narvhuje postavit byty pod viadukt na dálnici mezi městy Salerno a Reggio di Calabria.

Projekt osady pod mostem možná vyroste v Kalábrii Foto: atelier P. Rizzotti

Viadukt na italské dálnici A3 je dimenzovaný na velkou zátěž, neboť jeho stavitelé počítali s mnohem větším náporem dopravy, než je ta stávající. Stabilitu pilířů proto projektované bydlení, které by bylo na viadukt zavěšené, neohrozí. Na bydlení v nich láká výhled na Tyrhénského moře.

Vítězný rezidenční komplex kombinující byty a zařízení pro aktivní odpočinek zachovává původní účel viaduktu, po němž nadále mohou jezdit auta Foto: atelier P. RizzottiVítězný rezidenční komplex kombinující byty a zařízení pro aktivní odpočinek zachovává původní účel viaduktu, po němž nadále mohou jezdit autaFoto: atelier P. Rizzotti

Vítězný rezidenční komplex kombinující byty a zařízení pro aktivní odpočinek zachovává původní účel viaduktu, po němž nadále mohou jezdit auta. Komplex však jeho funkci významně rozšíří a má dokonce využívat tamního navýsost stabilního klimatu zvláště příhodného k získávání solární energie. Architekti doufají, že jejich atypický projekt by díky své energetické soběstačnosti mohl zároveň zlepšit i pověst předmětného úseku dálnice ze 70. let minulého století, jenž Italové vnímají jako symbol korupce.

(dah)

reklama