Velikonoce

30. března 2019 07:50

redakce Prima Zoom

Romantické Velikonoce v něžně pastelových barvách: Přivítejme jaro v shabby chic stylu

Snad žádný styl se k jaru a velikonočním svátkům nehodí lépe než právě shabby chic. Interiér v převážně bílé barvě totiž vytváří dokonalou kulisu pro květinová aranžmá i množství dekorací v jemně pastelových barvách.

Velikonoce dokážou mít mnoho tváří a podob. Někdo nedá dopustit na ty tradiční, s červenými kraslicemi a slámou, druhého oslovuje moderní minimalistický styl, a tak dává přednost třeba i černobílému provedení velikonočních dekorací. Ovšem pokud jsme duše romantické a oslovuje nás směs inspirací zProvence, staré Anglie i slunné Itálie, potěší nás velikonoční dekorace vshabby chic stylu.

Romantické Velikonoce: květiny kam se podíváš

Po dlouhé zimě si všichni zasloužíme pohled na rozkvetlé květiny. Ať už to jsou oblíbené jarní cibuloviny nebo třeba i ty, které ještě vpřírodě nekvetou, ale koupíme si je rychlené vkvětinářství.

Romantické Velikonoce: vyladěná vajíčka

Při výrobě velikonočních kraslic se můžeme inspirovat třeba i naším oblíbeným hrnečkem spuntíky, ze kterého tak úžasně chutná odpolední čaj. Spolu jim to pak bude na slavnostně prostřeném stole báječně slušet.

Romantické Velikonoce: věnec na dveře

Uvítací věnec na vchodové dveře nesmí chybět? Letos si ho vyrobíme sami, například ze zbytků dekoračních stužek a polystyrenového základu na věnce.

Romantické Velikonoce: dekorační girlandy

Na Velikonoce už se těšíme asi úplně všichni, ale nejvíce naše děti. Pojďme jim přichystat překvapení vpodobě veselých dekoračních girland. Jednoduché zajíčky zpapíru s malou bambulkou místo ocásku zvládneme a nalepit je na dlouhou stuhu určitě také.

Romantické Velikonoce: svíčky ve skořápce

Na svíčky budeme potřebovat voskovou drť, kterou seženeme ve výtvarných potřebách i vdrogerii, knoty a skořápky od vajíček. Vosk rozehřejeme ve vodní lázni a nalijeme do skořápek.

Romantické Velikonoce: velikonoční mlsání

Pokud už máme vše nazdobeno, vajíčka nachystaná, připravíme si ještě pro sebe i pro malé koledníky něco hodně dobrého na zub. Dáme si velikonoční věnečky!


Přečtěte si také