návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Aromalampa: Vaše chvíle relaxace a klidu. Jak ji správně používat?

skrivaa , Vydáno: 18.06.2019
Jak správně používat aromalampu?
Autor: istock.com Jak správně používat aromalampu?
Potřebujete na podzim trochu potěšit? Zklidnit mysl, nervy a udělat si pohodu? Skvělým pomocníkem při domácí relaxaci jsou aromalampy. Poradíme, jak si vybrat tu správnou!

reklama

Lidé už v dávných civilizacích věděli, že odpařováním vonných olejů, esencí a odvarů získají příjemnou vůni pro příbytky a zklidnění mysli. Aromatickým vůním přisuzovali také mystické a magické účinky, používali je při uzdravování nemocných nebo při náboženských nebo magických obřadech. Ostatně i nyní, když vejdeme o Vánocích do kostela, ovane nás vůně kadidla nebo myrhy…

Malou svatyni pohody a klidu si můžete udělat i sami doma. Stačí si k tomu pořídit správnou aromalampu a do ní vhodnou vůni, která vás utěší, povzbudí nebo zbaví bolesti hlavy.

Jak aromalampu správně používat? Máme pro vás pár dobrých tipů!

Jak aromalampa funguje?

Celý princip aromalampy je založen na odpařování pomocí otevřeného ohně. Přestože není jediným způsobem využití aromaterapie, je rozhodně způsobem nejznámějším. Při odpařování se do okolního vzduchu uvolňují žádoucí látky a vůně, které navozují příjemné pocity. Stejně relaxačně působí i pohled na plamen svíčky.

Vůně podle horoskopu

Jaká je optimální vůně pro vaše znamení zvěrokruhu? Tohle voní Blížencům, Pannám či Rybám...

Provoňte si domov!

Chcete mít voňavější domov? Zkuste tyhle DIY triky!

Jak aromalampa vypadá?

Jedná se nejčastěji o nádobku z keramiky, skla nebo i kovu, která má ve svém dně prostor na svíčku a nad ním nádobku na odpařování. Do té se přidává vonná směs a po zapálení svíčky se odpařováním uvolňuje.

Jak aromalampu používat?

Do lampy umístíte čajovou svíčku, která vydrží hořet kolem 4 hodin. Nádobku na odpařování naplníte vodou ohřátou na 40–50 °C a do vody přidáte pár kapek vybraného éterického oleje nebo směsi éterických olejů. Svíčku zapálíte a po několik hodin si můžete užívat vůně.

Provoňte si váš domov.

Provoňte si váš domov podle typu pokoje! Tyto vůně se hodí do ložnice, obýváku nebo do koupelny

Svíčky vykouzlí tu správnou atmosféru.

Zamračená obloha a déšť? Zútulněte si byt na sychravé podzimní dny!

Jak vybrat správnou aromalampu?

Při výběru aromalampy hleďte na to, aby měla dost velkou nádržku, aby v ní tekutina vydržela, než dohoří svíčka, což je asi 4 hodiny. Nádobka by také měla mít od svíčky dostatečnou vzdálenost, aby se voda nezačala vařit. Vroucí voda by přirozené účinky éterických olejů úplně znehodnotila!

Na co si dát pozor?

Na předávkování například. Není nebezpečné, spíš zbytečné, protože vůně je pořád stejná, to jen my po 15 minutách přestáváme vnímat její intenzitu. Prostě platí, že méně bývá více. Zpravidla postačí 1–2 kapky na 5 m 2 prostoru. Také dávejte pozor na umístění aromalampy v blízkosti dětí nebo zvířat. Ani jedno totiž neocení výrazné vůně a navíc by z otevřeného ohně mohl být malér! U dětí raději zvolte způsob odpařování vůně bez otevřeného ohně.

Koření a bylinky voní nejlépe.
Autor: istock.com Koření a bylinky voní nejlépe.

Nezapomeňte o svou aromalampu dobře pečovat. Po každém použití aromalampu omyjte mýdlovou vodou a nakonec ještě roztokem octu a vody, což zabrání tomu, aby se v ní usazoval vodní kámen.

(KU)

Konečně řešení jak vyzrát nad nepříznivé počasí.

Jak vybrat krb? Pomůžeme vám najít ten pravý

Víte, co je to hygge?

Hygge je dánský recept na domácí štěstí, který okouzlil svět. Zkuste ho vyčarovat i u vás doma

reklama

Článek je zařazen v: vůně , aroma lampa , aromaterapie , domov , relaxace , relax , olej , stres , esenciální olej

reklama

Přečtěte si také