reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Koupelnové trendy na rok 2019

Vydáno: 17.12.2018
Styl pro rok 2019
Autor: istock.com Styl pro rok 2019
Koupelny podléhají trendům stejně jako jiné části v domě. Novinky se realizují však pomaleji. Důvod je jednoduchý, dlouho si rozmýšlíme, jak moc naše koupelna bude podléhat módě z důvodu velké finanční investice. Proto přinášíme první tipy do budoucnosti. Jak moc se trendy změní?

reklama

Koupelnové trendy přicházejí o něco pomaleji, pečlivěji se vše musí zvážit. Koncepce návrhu koupelny je často spojena s celkovým uspořádáním designu obytného prostoru. Existuje ale i rozmanitost, pokud jde o design minimalistické koupelny pro malý městský byt, nebo naopak pro luxusní velké koupelny s vanami, vířivkou a velkými zděnými sprchovými kouty.

Rostliny by neměly chybět
Autor: istock.com Rostliny by neměly chybět

Soulad technologií a přírody

Po vzoru japonských návrhářů se do koupelen a toalet dostávají stále vymydlenější technologie, které nám zařizují luxusní péči. Příští rok se můžeme potkat s high-tech toaletami a led obrazovkami ve sprše. Není neobvyklá ani příjemná hudba, která hraje ze zabudovaných reprobeden.

Japonská inspirace
Autor: istock.com Japonská inspirace

Nové technologie by však měly být neustále propojeny s přírodními materiály. I tyto triky Japonci perfektně zvládají. Vaše koupelna by pro vás měla představovat oázu klidu, kde zrelaxujete nejen své tělo, ale i mysl.

Přírodní materiály

Dřevo nahrazuje studenou keramiku. Dřevěné panely, které vedou ze zdí až ke stropu, vytvářejí jedinečnou čistotu moderního designu. Propojením přírodních materiálů neuděláte chybu. Nebojte se ani kamene a betonu. Kameny budou skvěle vypadat i jako dekorace.

Šedivá působí elegantně
Autor: istock.com Šedivá působí elegantně

Zjednodušené tvary a hojnost dřeva jako materiálu, poskytují důležitý odpočinek. Nesmíme zapomínat ani na rostliny, které nám zaručí regeneraci mysli. Nebojte se umístit i větší rostliny do interiéru koupelen.

Dalším materiálem je kov, který bude v barvě rosegold, černé a zlaté. Velice dobře se hodí právě k přírodním materiálům.

Kov je skvělým doplňkem
Autor: istock.com Kov je skvělým doplňkem

Barevné trendy

Barvy se odvíjejí od materiálů použitých v interiéru. Příští rok tedy ovládnou koupelnu přirozené tóny – hnědá, béžová, šedá, bílá a zelená. Zelenou bychom však měli dodávat v podobě rostlin a dekorací.

Tyto barvy budou perfektně ladit s kovovými prvky.

Zelené rostliny nejvíce vyniknou ve světlém a minimalistickém interiéru.

Džungle ve městě. Bydlete ve stylu tropického pralesa

Dají se umístit všude

Drahé kameny dodají vašemu domovu energii a štěstí. Jaký vybrat?

reklama

Článek je zařazen v: koupelny , koupelny 2019 , trendy v koupelně , jaké barvy do koupelny , vana , sprcha , umyvadlo , toaleta

reklama

Přečtěte si také