reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Nechte se inspirovat oblíbenými kaktusy a dejte se do malování, pletení i šití

Nechte se inspirovat oblíbenými kaktusy
Autor: Pinterest.com Nechte se inspirovat oblíbenými kaktusy
Kaktusy představují společenství rostlin, které ke svému životu nevyžadují příliš mnoho péče. Vezměte jehlice na pletení, štětec na malování či jehlu na šití a vytvořte si kaktusy, o které se nebudete muset starat vůbec, a přesto vám báječně vyzdobí domov a některé budou i užitečnými pomocníky.

reklama

Kaktusy: pletené jehelníčky

Už samotný vzhled kaktusu často připomíná jehelník, tak proč toho nevyužít? Upleťte obdélník, nejlépe žebrovaným vzorem, po delší straně ho sešijte a nahoře stáhněte protažením pletací příze. Kaktus můžete nechat i rozkvést háčkovanými kvítky. Hotový kaktus vycpěte dutým vláknem a tavnou pistolí vlepte do hliněného květináčku. Špendlíky a jehly budete mít už vždycky pěkně po ruce.

Kaktusy: pletené jehelníčky
Autor: Pinterest.com Kaktusy: pletené jehelníčky

Kaktusy: škrabadla pro kočky

Základ škrabadla postavte z plastových trubek a omotejte je na zeleno obarveným sisalovým provazem nebo lankem. Konec provazu přilepte tavnou pistolí. Kočky budou nadšené!

Kaktusy: škrabadla pro kočky
Autor: Pinterest.com Kaktusy: škrabadla pro kočky

Kaktusy: provázkové obrazy

Do dřevěné desky naťukejte hřebíčky s větší hlavičkou, po obvodu předkresleného obrázku. Pak provázkem začněte vnitřní prostor ohraničeného obrázku vyplétat.

Kaktusy: provázkové obrazy
Autor: Pinterest.com Kaktusy: provázkové obrazy

Kaktusy: malované oblázky

Pokud se vám doma povalují hladké oblázky z loňské dovolené u moře, máte báječný materiál na tvoření. A pokud ne, prodávají se v každém hobby marketu i v docela malých sáčcích. Oblázky pomalujte akrylovými barvami nebo obyčejnými temperami a přestříkejte bezbarvým lakem ve spreji. Hotové malé kaktusy zapíchejte do květináče se štěrkem nebo pískem.

Kaktusy: malované oblázky
Autor: Pinterest.com Kaktusy: malované oblázky

Kaktusy: obříci z fleecu

Šité obří kaktusy můžete ušít z fleecu, který se běžně používá na šití sportovních mikin. Materiál je příjemný na omak jako plyš a při šití se netřepí.

Kaktusy: obříci z fleecu
Autor: Pinterest.com Kaktusy: obříci z fleecu

Kaktusy: pletené polštáře

Větší, ručně pletené kaktusy se budou na křesle či pohovce skvěle vyjímat. Jen nezapomeňte použít pletací přízi příjemnou na omak, žádnou kousavku!

Kaktusy: pletené polštáře
Autor: Pinterest.com Kaktusy: pletené polštáře
Článek je zařazen v: kaktus , ruční práce , nápady na tvoření , háčkování , pletení , šití , sukulent , polštáře

reklama

Přečtěte si také