reklama

Nechte se inspirovat oblíbenými kaktusy a dejte se do malování, pletení i šití

redakce Prima Zoom
13. května 2019
Kaktusy představují společenství rostlin, které ke svému životu nevyžadují příliš mnoho péče. Vezměte jehlice na pletení, štětec na malování či jehlu na šití a vytvořte si kaktusy, o které se nebudete muset starat vůbec, a přesto vám báječně vyzdobí domov a některé budou i užitečnými pomocníky.
reklama

Kaktusy: pletené jehelníčky

Už samotný vzhled kaktusu často připomíná jehelník, tak proč toho nevyužít? Upleťte obdélník, nejlépe žebrovaným vzorem, po delší straně ho sešijte a nahoře stáhněte protažením pletací příze. Kaktus můžete nechat i rozkvést háčkovanými kvítky. Hotový kaktus vycpěte dutým vláknem a tavnou pistolí vlepte do hliněného květináčku. Špendlíky a jehly budete mít už vždycky pěkně po ruce.

Kaktusy: škrabadla pro kočky

Základ škrabadla postavte zplastových trubek a omotejte je na zeleno obarveným sisalovým provazem nebo lankem. Konec provazu přilepte tavnou pistolí. Kočky budou nadšené!

Kaktusy: provázkové obrazy

Do dřevěné desky naťukejte hřebíčky světší hlavičkou, po obvodu předkresleného obrázku. Pak provázkem začněte vnitřní prostor ohraničeného obrázku vyplétat.

Kaktusy: malované oblázky

Pokud se vám doma povalují hladké oblázky zloňské dovolené u moře, máte báječný materiál na tvoření. A pokud ne, prodávají se vkaždém hobby marketu i vdocela malých sáčcích. Oblázky pomalujte akrylovými barvami nebo obyčejnými temperami a přestříkejte bezbarvým lakem ve spreji. Hotové malé kaktusy zapíchejte do květináče se štěrkem nebo pískem.

Kaktusy: obříci zfleecu

Šité obří kaktusy můžete ušít zfleecu, který se běžně používá na šití sportovních mikin. Materiál je příjemný na omak jako plyš a při šití se netřepí.

Kaktusy: pletené polštáře

Větší, ručně pletené kaktusy se budou na křesle či pohovce skvěle vyjímat. Jen nezapomeňte použít pletací přízi příjemnou na omak, žádnou kousavku!

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama