Bydlení

13. května 2019 08:00

redakce Prima Zoom

Nechte se inspirovat oblíbenými kaktusy a dejte se do malování, pletení i šití

Kaktusy představují společenství rostlin, které ke svému životu nevyžadují příliš mnoho péče. Vezměte jehlice na pletení, štětec na malování či jehlu na šití a vytvořte si kaktusy, o které se nebudete muset starat vůbec, a přesto vám báječně vyzdobí domov a některé budou i užitečnými pomocníky.

Kaktusy: pletené jehelníčky

Už samotný vzhled kaktusu často připomíná jehelník, tak proč toho nevyužít? Upleťte obdélník, nejlépe žebrovaným vzorem, po delší straně ho sešijte a nahoře stáhněte protažením pletací příze. Kaktus můžete nechat i rozkvést háčkovanými kvítky. Hotový kaktus vycpěte dutým vláknem a tavnou pistolí vlepte do hliněného květináčku. Špendlíky a jehly budete mít už vždycky pěkně po ruce.

Kaktusy: škrabadla pro kočky

Základ škrabadla postavte zplastových trubek a omotejte je na zeleno obarveným sisalovým provazem nebo lankem. Konec provazu přilepte tavnou pistolí. Kočky budou nadšené!

Kaktusy: provázkové obrazy

Do dřevěné desky naťukejte hřebíčky světší hlavičkou, po obvodu předkresleného obrázku. Pak provázkem začněte vnitřní prostor ohraničeného obrázku vyplétat.

Kaktusy: malované oblázky

Pokud se vám doma povalují hladké oblázky zloňské dovolené u moře, máte báječný materiál na tvoření. A pokud ne, prodávají se vkaždém hobby marketu i vdocela malých sáčcích. Oblázky pomalujte akrylovými barvami nebo obyčejnými temperami a přestříkejte bezbarvým lakem ve spreji. Hotové malé kaktusy zapíchejte do květináče se štěrkem nebo pískem.

Kaktusy: obříci zfleecu

Šité obří kaktusy můžete ušít zfleecu, který se běžně používá na šití sportovních mikin. Materiál je příjemný na omak jako plyš a při šití se netřepí.

Kaktusy: pletené polštáře

Větší, ručně pletené kaktusy se budou na křesle či pohovce skvěle vyjímat. Jen nezapomeňte použít pletací přízi příjemnou na omak, žádnou kousavku!


Přečtěte si také