Bydlení

9. ledna 2019 15:25

maku-la@seznam.cz

Mezonet jako ideální řešení pro vysoké stropy

Pokud bydlíte v některém z domů v historickém centru města, může se vám poštěstit, že žijete v interiéru s vysokými stropy nebo rovnou v mezonetu. Co toho využít na maximum?

Otevřený prostor vdomě vždy působí lépe než byt propletený úzkými chodbami sminiaturními pokoji. Někdy se stává, že místnosti, které disponují vysokými stropy, mohou vypadat nezabydleně a studeně.

Zaplnění a rozčlenění

Neříkáme, že je dobré pověsit nejrůznějšíobrázky a poličky až ke stropu pokoje, ale zaplnění a rozčlenění prostoru může být trefa do černého. Ne nadarmo jsou mezonetové byty jedny znejvyhledávanějších kdlouhodobému pronájmu. Každému se vnich musí žít naprosto dokonale.

Nový prostor v bytě

Mezonet může být skvělým řešením, jak získat více prostoru ve vašem bytě či domě. Mezipatro nemusí být velkých rozměrů, ale krásně postačí, když na něm vytvoříte dětskou hernu nebo klidný prostor pro postel. Mezonet je velmi vhodný do malých prostorů. Vyřeší tak například nekonečný boj súložným prostorem.

Mezonet je výhra

Nově vytvořený prostor může mít mnoho podob. Kvýstavbě vám dokonce postačí jen truhlářský projekt, nemusíte zdít a rozbíjet staré stěny. Velmi dobře působí jen vjedné části prostorné místnosti. Velkou výhodou jsou velká okna, která vám dopřejí dostatek přirozeného světla.

Nahlédněte do naší galerie, která vám dodá příjemnou dávku inspirace.

Přečtěte si také:


Přečtěte si také