Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Nejkrásnější hrady a zámky uvidíte v pohádkách. Kde se točily Anděl Páně nebo Jezerní královna?

Filmaři si umí vybrat zajímavá místa, která promění třeba v potopený zámek nebo královský hrad. My se pak můžeme inspirovat, kam se vydáme na výlet. Navštívili jste už všechny památky z oblíbených českých filmů?
Vydáno: 07.08.2019
Kde se točily Pohádky?
Autor: istock.com Kde se točily Pohádky?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Anděl páně a Český Krumlov

Pokračování úspěšné pohádky Anděl Páně nás vezme do malebného Českého Krumlova. Také díky tomu, že se příběh odehrává v zimě, vypadají zákoutí historického města tak romanticky. Můžeme tu vidět architekturu, kterou chrání UNESCO. Český Krumlov byl hlavním městem Krumlovského vévodství až do roku 1918, kdy nová republika zrušila šlechtické tituly. Ve městě se zachoval zámek a soubor historicky cenných staveb. Není divu, že se Krumlov stal cílem filmařů.

Český Krumlov se proměnil v pohádkové město ve filmu Anděl Páně 2
Autor: istock.com Český Krumlov se proměnil v pohádkové město ve filmu Anděl Páně 2

Úspěšnou pohádku Anděl Páně 2 si můžete pustit v naší Videopůjčovně.

Jezerní královna ze Šumavy

Česko-německou pohádku z roku 1998 natočil legendární Václav Vorlíček. Hlavní záporáckou roli jezerní královny si zahrála Ivana Chýlková a ve filmu se objevila i Jiřina Bohdalová a unesenou princeznu si zahrála Jitka Schneiderová.

Potopený palác jezerní královny, ze kterého nad hladinu vyčuhuje jen věžička, ztvárnil zámek Ploskovice nedaleko Litoměřic. Barokní památka má dlouhou historii a první zmínky o osídlení na jejím místě pocházejí z 11. století. Stavba se krásně zachovala, má bohatou malířskou výzdobu a také zajímavou historii. Za první republiky sloužila jako letní sídlo Ministerstva zahraničních věcí a dovolené tu trávil Edvard Beneš. Během protektorátu tu sídlila nacistická škola. Dnes můžete zámek navštívit a podívat se do jeho barokních interiérů.

Z ploskovického zámku zůstala nad hladinou jezera jen věžička
Autor: istock.com Z ploskovického zámku zůstala nad hladinou jezera jen věžička

V pohádce se objevily i nedaleký zámek Libochovice nebo obdivovaná Hluboká nad Vltavou, kde žila princezna se svým otcem. Jako jezero zlé královny posloužilo Plešné jezero na Šumavě. Leží ve výšce 1090 metrů nad mořem a jedná se o ledovcové jezero.

Pohádku Jezerní královna si můžete pustit zdarma na našem webu.

Kouzelný měšec a UNESCO

Další pohádka od Václava Vorlíčka se natáčela hned na několika českých zámcích i hradech. Ve filmu můžete vidět známé hrady Kokořín nebo Okoř, ale i zámek Průhonice, který se v tolika snímcích neobjevuje. Příběh o kouzelném měšci, který sype zlata, kolik jen člověk chce, nás vezme jak na populární památky, které jsou častým cílem výletů, tak do méně známých míst.

Jeden z nejznámějších českých hradů Okoř láká turisty i filmaře
Autor: istock.com Jeden z nejznámějších českých hradů Okoř láká turisty i filmaře

Pohádka nabízí kontrastní temné scény z hradů, kde sídlí zlá čarodějnice Bludimíra, i ze zámků. Zajímavé jsou zejména Průhonice, jejichž park je od roku 2010 zapsaný na seznamu UNESCO, kdy ho organizace připojila k historickému centru Prahy. Další památkou UNESCO, která se ve filmu objevila, je Telč. Zámek je společně s historickým centrem chráněný už od roku 1992.

Na napínavou pohádku Kouzelný měšec se můžete zdarma podívat na našem webu.

Řachanda z Dětenic

Ačkoli se část pohádkového příběhu odehrává v lesích, na obrazovce se objeví i barokní zámek Dětenice, kde bydlí nafoukaná princezna. Ve filmu se můžeme podívat do jeho rekonstruovaných interiérů, ve kterých najdeme i kopii Botticelliho Zrození Venuše. Druhou památkou, která má v pohádce výrazné místo, je gotický hrad Kost. Patří mezi nejzachovalejší české hrady a jeho podoba se v uplynulých staletích měnila jen minimálně. Díky své poloze si ho nepřátelská vojska často nevšimla a zároveň byl už od počátku postavený z kamene, což ho dělalo ještě odolnějším.

Na gotickém hradě Kost se natáčela česká pohádka Řachanda
Autor: profimedia.cz Na gotickém hradě Kost se natáčela česká pohádka Řachanda

Na zábavnou pohádku Řachanda, kde vystupují známí čeští herci jako Bolek Polívka nebo Vilma Cibulková, se můžete podívat v naší Videopůjčovně.

Pokud chcete zkusit i jiné pohádky a filmy pro děti, podívejte se do naší rozšířené nabídky, kde najdete 130 snímků, ať už animovaných, nebo hraných, českých i zahraničních.

Přečtěte si o českých hradech a zámcích více:

Karlštejn je asi nejznámější český hrad, ale ještě před 150 lety vypadal úplně jinak

12 českých památek před a po: Jak se proměnil Karlštejn a kterou památku zničily bomby?

Hluboká nad Vltavou

Zchlaďte se v útrobách našich hradů a zámků. Známe ty nejhezčí, kam se vyplatí jet na výlet

Článek je zařazen v: Václav Vorlíček , pohádka , Videopůjčovna , Jezerní královna , Řachanda , Kouzelný měšec
Speciály:
Reklama