Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Zchlaďte se v útrobách našich hradů a zámků. Známe ty nejhezčí, kam se vyplatí jet na výlet

Léto je ideální doba na výlety po hradech a zámcích. Můžete se podívat, jak si žili naši aristokratičtí předci a nechat se přenést do dob, kdy klimatizaci nepotřebovali, protože měli kamenné hrady. Kam se jet podívat?
Vydáno: 25.04.2019
Hluboká nad Vltavou
Hluboká nad Vltavou Autor: istock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V současném vedru je docela příjemné ponořit se do chladných hradních chodeb a bloudit od komnaty ke komnatě. Česko se může pochlubit množstvím úchvatných hradů a zámků, stačí si jen vybrat, který máte poblíž. Jaké jsou ty nejhezčí?

Karlštejn

Okres Beroun, městečko Karlštejn a nejslavnější hrad u nás! Monumentální a legendami opředený gotický hrad, který si vystavěl Otec vlasti se vám bude líbit. Hrad byl vybudován jako místo pro uložení královských pokladů, sbírek, svatých relikvií a korunovačních klenotů. Až se budete kochat výhledem z cimbuří, můžete si zanotovat “Lásko má, já stůůůůůňu…”

Karlštejn
Karlštejn
istock.com

Křivoklát

Kousek vedle, dalo by se říci. Když už budete na Karlštejně, vezměte to i přes Křivoklát. Patří k nejstarším královským hradům v České republice, provázejí ho silné historické momenty a byl v něm vězněn i světoznámý královský alchymista Edward Kelly. Hrad se objevil v mnoha pohádkách a teď přes léto na jeho nádvoří najdete i nejednu skvělou kulturní akci!

Křivoklát
Křivoklát
istock.com

Frýdlant

Jeden z nejúchvatnějších hradů u nás! Rozlehlý a architektonicky pestrý komplex skládající se ze středověkého hradu a renesančního zámku patří k nejvýznamnějším památkám v Česku. Kromě obvyklých sbírek zámeckého nábytku a vybavení je součástí expozice také rozsáhlá sbírka zbraní, dýmek, ojedinělá vrchnostenská kancelář, dětský pokojíček, zámecká koupelna nebo dochovaná kuchyně. Je zkrátka plný neskutečně zachovalých interiérů, kde opravdu nahlédnete do bydlení v historii.

Frýdlant
Frýdlant
istock.com

Loket

Když budete na Karlovarsku, nesmíte vynechat hrad Loket! Ve středověku se říkalo, že kdo dobude Loket, dobude celé Česko! Hrad je protkaný historií a tajemnými příběhy, těšit se můžete i na nádhernou vyhlídku z 26metrové věže i na expozici útrpného práva ve vězeňských kobkách.

Loket
Loket
istock.com

Český Krumlov

Už samotné město Český Krumlov doslova vyráží dech turistům. Někteří ho považují za filmařské kulisy, protože nemohou uvěřit jeho kráse, romantice a pitoresknosti. Samotný zámek je zapsán v seznamu památek světového kulturního dědictví UNESCO. Svou architektonickou úrovní, kulturní tradicí i rozlohou patří totiž mezi nejvýznamnější památky středoevropské oblasti, rozhodně nevynechejte zámecké zahrady.

Český Krumlov
Český Krumlov
istock.com

Sychrov

Novogotický zámek sloužil po mnohá desetiletí jako rezidence francouzskému rodu Rohanů. Jako jediný v republice má zámek Sychrov klasické královské apartmá, které je připraveno pro nejvýznamnější hosty. Ke krásnému zámku přiléhá anglický park, který patří k nejkrásnějším a nejbohatším sbírkám v Čechách. A točila se tu Nesmrtelná teta.

Sychrov
Sychrov
istock.com

Lednice

Až budete na jihu Moravy, vypravte se do Lednice. V současných vedrech sympatický název ukrývá původně renesanční, později novogotický zámek s přilehlými překrásnými zahradami. Pyšní se velkolepou výzdobou interiérů a rozsáhlým zámeckým parkem, ve kterém se nachází mnoho vzácných dřevin, rybníků a staveb. Celý Lednicko-valtický areál je zapsaný na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a je opravdu o co stát! 

Lednice
Lednice
istock.com

Pernštejn

Slovutný moravský a nedobytný hrad Perštejn má světové renomé. Je tak fotogenický, že si zahrál ve více než 50 filmech a seriálech, jako například v pohádkách Jak se budí princezny nebo Sůl nad zlato, filmu Bathory nebo hororu Van Helsing. Pokud chcete pár stylových fotek na Instagram, jistě zapózuje i vám.

Pernštejn
Pernštejn
istock.com

Hluboká nad Vltavou

Ano, tady se proháněla princezna Krasomila a léčila se ze své pýchy. Pokud toužíte po romantice jako trám, zajeďte si severně od Českých Budějovic na Hlubokou. Říká se, že jde o nejkrásnější zámek České republiky. A že je pořádný se svými 140 místnostmi a 11 věžemi.

Hluboká nad Vltavou
Hluboká nad Vltavou
istock.com

Červená Lhota

Pokud máte rádi bydlení u vody, jste na tom stejně jako páni z Červené Lhoty. Ty si vybudovali sídlo přímo uprostřed vodní plochy a je to více než působivé. Zámek je totiž postaven v zámeckém rybníku a je opravdu celý červený. V Česku jde o velmi jedinečnou a originální stavbu, který ve vašem výletním plánu nesmí chybět.

Červená Lhota
Červená Lhota
istock.com

(ku)

Douglaskový porost

Víte, kde najdete největší strom Česka?

Na ovoce je aplikace, která vám ukáže, kam na ovoce.

Kam v Česku na ovoce zadarmo? Zkuste tuhle mapu, kde najdete 14 tisíc stromů a keřů k očesání

Článek je zařazen v: hrady , zámky , tipy , výlet , kam na výlet , Hrubá skála , Horni Hrad , zámek liblice , Mitrowicz , Hrad Kost , Loučeň , soukromý romantický dům , trosky , Valdštejn , kam za romantikou , kde se v Česku ubytovat , Kde se ubytovat ve svatební noc , líbánky v Čecku , kam za kulturou , kde se ubytovat , nápady , kam na zámek , jako princezna , hrad , zámek , Airbnb
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama