návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

6 tipů, kde se dá v Česku ubytovat na zámku nebo v hradní komnatě. Kam za opravdovou romantikou?

, Vydáno: 04.05.2019
Kam na víkend.
Autor: profimedia.cz Kam na víkend.
Chcete si alespoň jednou za život připadat jako zámecká paní? Snadná pomoc, ubytujte se na zámku nebo ve staletých zdech hradu. V Česku jich najdete spousty!

reklama

Květnová romantika přímo láká k nevšedním zážitkům. Co kdyby vás váš milý pozval strávit noc do hradní komnaty nebo pod zámecký baldachýn? Asi by se odmítnutí nedočkal.

Naše malá krásná země totiž disponuje mnohými historickými sídly, která dnes už ochotně nabízí ubytování tam, kde by ještě před stoletími člověk bez šlechtického titulu rozhodně hlavu nesložil. Kam se vydat za romantickou nocí s puncem historie?

Naše malá země nabízí nespočet kulturních památek.
Autor: istock.com Naše malá země nabízí nespočet kulturních památek.

Hrubá Skála: unikátní vyhlídka

Zámek Hrubá Skála leží mezi hrady Trosky a Valdštejn. Pochází ze 14. století a je obklopen nádhernou přírodou a především unikátním Skalním městem. V 60. letech 20. století byl sice přebudován v odborářskou ubytovnu, ale dnes se už vrátil ke svému historickému půvabu. Pokoje a apartmány lákají na zámecké kouzlo a úchvatnou romantickou vyhlídku do krajiny.

Hrubá Skála láká na nezaměnitelnou přírodu v okolí.
Autor: profimedia.cz Hrubá Skála láká na nezaměnitelnou přírodu v okolí.

Horní Hrad: syrové kouzlo ve spacáku

Horní Hrad nedaleko Stráže nad Ohří, to je už syrovější zážitek. Ještě na konci 20. století byl ruinou na spadnutí, ale naštěstí byl zachráněn a opraven. Nyní je dějištěm kulturních akci a setkávání. Dokonce tu můžete i přespat. Ovšem zlatem obložené komnaty nečekejte. Pro odvážné romantiky s dobrodružnou duší je připravena možnost přespání v rozlehlém podkroví jednoho z hradních paláců. Pozor, je společné. Ubytování je nejpohodlnější ve vlastním spacáku, ale pokud se rozhodněte spontánně, lůžkoviny vám tu i půjčí.

Horní Hrad vás vezme zpátky v čase.
Autor: profimedia.cz Horní Hrad vás vezme zpátky v čase.

Zámek Liblice: dech venkovského baroka

Za krásou baroka se vydejte na zámek Liblice ve Středočeském kraji. Původně pochází z dílny italského architekta Giovanna Battisty Alliprandiho, který v roce 1699 vypracoval osobitý projekt nového sídla. Pokud si jako ubytování zvolíte zámeckou část, vplujete do pokojů jako z pohádky. Jsou vybaveny zámeckým nábytkem s jedinečným pelem historie.

Na zámku Liblice se budete cítit jako šlechtici.
Autor: profimedia.cz Na zámku Liblice se budete cítit jako šlechtici.

Mitrowicz: fuze historie a moderny

Kouzelný zámeček Mitrowicz je dědictvím Vratislavů z Mitrowicz. Je útulný a komornější, což dotváří jeho mimořádně romantický ráz. Najdete ho kousek od Týnu nad Vltavou a jeho interiéry vám vezmou řeč. Nádherně skloubené historické odkazy s moderními prvky dělají z půvabného růžového zámku naprosto jedinečné místo. Jednotlivé pokoje mají zrestaurovaná původní zámecká kamna a jsou zařízena kusovým historickým nábytkem. Současně nabízejí moderně pojatý koupelnový box a pohodlné postele pro současný komfort.

Mitrowicz nabízí jedinečný víkend uprostřed překrásné zahrady.
Autor: profimedia.cz Mitrowicz nabízí jedinečný víkend uprostřed překrásné zahrady.

Hrad Kost: apartmán se zahradou

Jeden z nejznámějších českých hradů nabízí pronájem kompletně zařízeného apartmánu v obytné části turnovské brány. Okolo na vás čeká neskutečná krajina Českého ráje a drsné hradní zdi plné historie. V apartmánu si můžete uvařit jídlo a užít si také soukromou uzavřenou zahradu v areálu hradu.

Goticky hrad Kost.
Autor: undefined Goticky hrad Kost.

Loučeň: soukromý romantický domeček

Zámek Loučeň je přímo svatební klasika. Pokud chcete romantiku, soukromí a prostě něco výjimečného, můžete si zde pronajmout Domeček knížete Alexandra. Nese jméno po knížeti Alexandrovi, který zde rád trávil romantické chvilky a nyní ho můžete napodobit. V přízemí je obývací pokoj s unikátním výhledem do zámeckého parku, venkovní schodiště vede do romantické ložnice s postelí s nebesy a rohovou vanou. Čeká na vás také terasa pod korunami stromů a speciální room servis, který vám vše doručí až pod nos od postele.

Zde prožijete nezapomenutelný romantický víkend.
Autor: profimedia.cz Zde prožijete nezapomenutelný romantický víkend.

(KU)

 

Hluboká nad Vltavou

Zchlaďte se v útrobách našich hradů a zámků. Známe ty nejhezčí, kam se vyplatí jet na výlet

Jak se vyvíjelo české bydlení?

Jak se změnilo české bydlení za 100 let? Od vil přes paneláky k loftům

reklama

Článek je zařazen v: výlet , kam na výlet , Hrubá skála , Horni Hrad , zámek liblice , Mitrowicz , Hrad Kost , Loučeň , soukromý romantický dům , trosky , Valdštejn , kam za romantikou , kde se v Česku ubytovat , Kde se ubytovat ve svatební noc , líbánky v Čecku , kam za kulturou , tipy , kde se ubytovat , nápady , kam na zámek , jako princezna , hrad , zámek , Airbnb , nejlepší airbnb v Česku

reklama

Přečtěte si také