Bydlení

13. srpna 2021 14:00

Matouš Hartman

Nemohli si dovolit nový dům, tak krásně opravili starý. Udělali z něj ráj skandinávského stylu

Mladý pár z britského města Salisbury si chtěl pořídit vlastní bydlení, na nový dům ale nebylo. Hannah a Oliver si tak pořídili starý dům z konce devatenáctého století a pustili se do generálních oprav. Vzali to doslova od podlahy, ale nezapomněli ani na dekorace.

Nejprve bylo potřeba odstranit staré plesnivé podlahy a nahradit je novými. Partneři vše dělali sami, aby ušetřili, a dokonce parkety pořídili zdruhé ruky na internetu. Hannah a Oliver chtěli náklady srazit na minimum, takže nedošlo jen na použité parkety, von-line bazarech sehnali i vybavení domu.

Skandinávský interiér

Vinteriéru se inspirovali oblíbeným skandinávským stylem. Dům je tak světlý a plný pastelových barev. Dominují hlavně béžová, bílá a šedá. Zvenku stavba působí jako běžný řadový domek, takže o to větší překvapení čeká uvnitř. Hannah sOliverem navíc nezůstali jen u severské inspirace, ale nápady hledali i vrustikálním stylu. Dokázali tak propojit dva velice příjemné a uklidňující styly, ve kterých se dobře a pohodlně bydlí.

Rekonstrukce domu pár vyšla na devět tisíc liber, tedy na zhruba 260 tisíc korun. Když vezmeme vpotaz, že vdomě jsou tři ložnice, je to opravdu nízká cena!

Další podařené proměny rodinných domů:


Přečtěte si také