Jak vybrat němého sluhu a proč místo něj použít žebřík? Pomůže vám každé ráno

Určitě už se vám také mnohokrát stalo, že ráno trochu zaspíte, a pak na sebe v rychlosti naházíte oblečení bez dlouhého přemýšlení. Potom vás čeká celý den v tričku, které se moc nehodí k sukni, a ještě ke všemu je vám jasné, že sukně potřebovala přežehlit. Ale jednoduše nebyl čas. Kdyby vám u postele postával němý sluha, nic podobného by vás nepotkalo.

Kdo nebo spíš co je to němý sluha?

Dříve urozeným dámám a pánům pomáhal svýběrem a péčí o oblečení komorník či komorná, jenže tyhle časy už jsou dávno pryč. Dnes si musí všichni poradit sami, ale malého pomocníka si přece jen můžeme dovolit úplně všichni. Němého sluhu, kterému se někdy říká i pánský sluha. Tímto označením se nenechte mýlit, protože ženy ho ocení úplně stejně, jako muži...

Je to stojan nebo věšák, který slouží ke krátkodobému odložení ošacení. Nejčastěji se používá na oblečení, které si večer vyberete, barevně sladíte, košili či halenku přežehlíte a botky zase naleštíte, abyste se druhý den ráno před odchodem do práce nemuseli zdržovat zdlouhavým laděním svého outfitu. Neříkejte, že vám nepřijde vhod každá minuta, o kterou můžete oddálit vstávání zvyhřáté postele. Němý sluha je prostě dokonalý. Kterého si domů pořídíte?

Stará dobrá klasika

Klasický němý sluha vypadá jako stojan sramínkem na sako, opatřený příčkou na pověšení kalhot a sodkládací poličkou na boty. Praktický je i malý šuplíček na doplňky, kapesník nebo manžetové knoflíčky.

Někdy bývá kdispozici i sedátko, přece jen hodně pánů mívá problém spředklonem a zavazováním bot.

Někdy stačí i obyčejný žebřík

Minimalismus světem vládne, a tak i němý sluha může vypadat jenom jako obyčejný žebřík, opřený o stěnu.

Také žebřík, ve který se promění opěradlo židle, je velmi praktický. Můžete na něj zavěsit celou garderobu, připravenou na druhý den.

Překvapivě multifunkční kousky

Na první pohled vypadá tenhle němý sluha jako trochu extravagantní židle. Ale po odklopení sedátka vznikne věšák na kalhoty a odhalí i prostor pro uložení drobných doplňků.

Ještě překvapivější je další němý sluha, který se na první pohled tváří jako židle, ale po rozložení dokáže posloužit i jako schůdky, a dokonce se zněho dá vytvořit i prkno na žehlení. Stačí jen na vzniklý pultík položit složenou deku.


Přečtěte si také