Vánoce

19. prosince 2020 14:00

Simona Sedláčková

Nápady na netradiční vánoční ozdoby. Vyrobte si lapače snů a přidejte bavlníkové květy

Tradiční skleněné koule a zvonečky nejsou nic pro vás? Mnohem raději zdobíte vánoční stromek netradičními a nápaditými kousky? Tak se nechte inspirovat a letos využijte sušené květiny a trávy, bambule a střapce z vlny, korálkové řetězy i bavlněné květy a možná se vám zalíbí i maličké, indiánské lapače snů.

Indiánské lapače snů

Jestli je některá dekorace vposledních letech hodně oblíbené, i když nepatří zrovna knašim tradicím, je to indiánský lapač snů. Tak proč by maličké lapače snů nemohlyzdobit i váš vánoční stromek? Pokud se do jejich výroby chcete ještě rychle sami pustit, připravte si hlavně dřevěné kroužky na záclony a omotejte je vlnou nebo tenkou stužkou.

Korálkové ozdoby

Vánoční ozdoby zkorálků na náš tradiční vánoční stromek určitě patří, ale většinou jsou to korálky skleněné. Ale ani korálky ze dřeva nevypadají špatně, co říkáte?

Papírové hvězdy srolničkou

Jednoduché papírové hvězdy sprocvaknutými otvory na protažení provázku, barevné bavlnky nebo zlaté či stříbrné nitky vytvořte ze čtvrtky nebo zbarevných papírů. Použít můžete i obyčejný karton ze staré krabice.

Květy bavlníku

Hodně netradiční ozdoby na stromek vytvoříte i zbavlníkových květů. Ty pravé, sušené květy, koupíte vkvětinářství a často i ve výtvarných potřebách.

Zlacené nebo přírodní šišky

Šišky zjehličnatých stromů sice patří ktradičním vánočním ozdobám, ale jako doplněk těch hodně neobvyklých budou fungovat skvěle.

Vlněné bambulky

Vytvoříte je docela snadno. Stačí vystřihnout dva stejné papírové kroužky a oba najednou je po celém obvodu hustě omotat bavlnkou. Pak vlnu po obvodu kroužků prostřihněte, kroužky opatrně odtáhněte od sebe, nastříhanou vlnu uprostřed svažte, a nakonec papírové kroužky úplně odstraňte. Vzniklou bambulku ještě můžete po obvodu opatrně sestříhat.

Střapce zvlny nebo provázku

Hodně netradiční ozdobu na stromek získáte zveselých střapců. Jejich výrobu zvládne úplně každý a stromku budou určitě moc slušet.

Sušené květiny

Vánoční stromeček získá netradičně romantický vzhled, pokud ho ozdobíte něžnými dekoracemi ze sušených květin.

Dřevěné domky

Zajímavě budou vypadat i dřevěné chaloupky. Pokud jim dopřejete na stromku dostatečně velký prostor, vytvoří zněho půvabnou, a možná až pohádkovou zimní krajinku.

Pokud toužíte po netradičně nazdobeném vánočním stromku, pusťte se do výroby vlastních dekorací a ozdob:


Přečtěte si také