Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Obývací pokoj

Vydáno: 08.07.2011
VVH, Kika, Obývací pokoj
Zdroj: Prima VVH, Kika, Obývací pokoj
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 Dnes většina lidí vyhledává především maximální užitek, tudíž rozkládací a designově perfektní sedačky. Snadno si můžeme zvolit typ sedačky a už je pouze na nás, zda se rozhodneme pro dvojsed, trojsed či sedačku ve tvaru L, složenou dokonce z několika dílů a k ní patřící doplňky navrhnuté ve stejném stylu. Je libo také taburet? Není problém!

Rozkládací mechanismus často dělá sedací soupravu pocitově pevnější, protože pod sedáky se nachází rozkládací mechanismus.
Je rozdíl, zda kupujeme pohovku pro mladé zdravé nebo pro nemocné - a to bez ohledu na věk, těhotné nebo seniory. Pro mladé může být pohovka nízká. Ovšem starší lidé, ale i těhotné ženy potřebují vyšší výšku sedadla - zhruba 42 až 48 centimetrů. Navíc ocení prostor pro podsunutí nohou, který potřebují zejména při vstávání. Pokud není pod pohovkou dostatečný prostor pro nohy, zvednout se bývá mnohem těžší.

Každý člen rodiny by měl mít své místo na pohovce nebo na křesle, a pokud počítáte s návštěvami, musíme přidat místa i pro ně.

Některá pohovka nebo její mechanismus mají omezenou nosnost jen do určité hmotnosti.

Někdy zjistíte, že do vašeho pokoje se vysněná pohovka nevejde. A je třeba počítat nejen podlahovou plochu, ale i výšku místnosti. Pokud si totiž do nízké místnosti dáte ohromnou pohovku doplněnou navíc vysokými hlavovými opěrkami, bude pokoj opticky přeplněn.

Na pohovce se bude nejen sedět s návštěvami, ale také po jejich odchodu polehávat, proto je třeba kupovat buď pohovku s kupou polštářů, které správně vypodloží tělo a hlavně záda v šikmé poloze, a ještě přidat podnožku, sedačku či taburet pod nohy. Druhou možnost představují výrobky s polohováním zad, sedadla i područky. Ovládaní může být ruční nebo pomocí elektromotoru. Různých fíglů a kování je dnes na trhu nekonečné množství.

Pokud hodláte pohovku využívat k častému spaní, je třeba upřednostnit zdravý spánek před správným sezením. Aby byla naše páteř při ležení podepřena ve svém přirozeném tvaru, je nutné mít nedělenou kvalitní lehací plochu. Pro sezení sedadlo zkrátíte opěradlovými polštáři, které na spaní odkládáte, nebo vysouváním sedadla zpod opěradla. Dělené plochy nejsou pro každodenní spaní vhodné a i některé druhy celistvých ploch dobře nesou jen osoby pod padesát kilogramů.

Pokud bude pohovku roztahovat slabý nebo nemocný člověk, dobře zvažte, zda určitý druh roztahování či rozklápění je pro něj vhodný. Ne všechny typy jsou lehce ovladatelné. A pokud si špatně vyberete, nelze to svádět na nekvalitní výrobek.

Chcete-li na pohovce spát, je výhodné mít úložný prostor pro ukládání ložního prádla.

 

Zdroj: www.kika.cz

Článek je zařazen v:
Reklama