Dům a bydlení

28. června 2019 13:34

Markéta Kašková

Howard z Teorie velkého třesku si pořídil tenhle dům. Bude bydlet v džungli uprostřed Los Angeles

Americký herec Simon Helberg, známý především díky roli Howarda Wolowitze z úspěšného sitkomu Teorie velkého třesku, si pořídil nové bydlení v jihošpanělském stylu v losangelské čtvrti Los Feliz. Samotné sídlo i konečná cena působí na hvězdu jeho formátu velmi skromně. Za zdmi se však skrývá oáza klidu a spoustu zeleně, kterou Kalifornie zrovna neoplývá.

Když média píšou o hvězdných sídlech a apartmánech, většinou jako první uvádějí astronomické ceny, které hvězdy za luxus a blahobyt musely zaplatit. Tak je tomu i vpřípadě, že se rozhodnou domy po čase prodat a přestěhovat se do něčeho nového. Někdy se celebrity nestydí dát za svůj domov polovinu svých úspor, aby udělaly dojem na ostatní. Nemovitostí si nakoupí hned několik, aby měly kde přespat na svých cestách. Například oscarová Meryl Streep prodávala své luxusní apartmá vNew Yorku za 14 milionů dolarů.

Vila na konci ulice

To není případ Simona Helberga, který za svůj nový domov zaplatil 6,9 milionu dolarů. Vpřepočtu se jedná o 156,3 milionu korun. Některá zahraniční média tuto investici označují za skromnou. Simon si totiž za Teorii velkého třesku přijde ročně kolem 24 milionu dolarů.

Na první pohled je však jasné, proč si herec konkrétně tuto vilu pořídil. Je umístěna tak, že zajišťuje stoprocentní soukromí, a to díky vzrostlým stromům, keřům a také polohou, protože vila je umístěna na kopci na konci slepé ulice.

Dřevo je dominantou interiéru

Vila ve španělském stylu je dvoupodlažní, vsuterénu je umístěna garáž pro dvě auta. Okenice a parapety natřené tmavou zelenou jsou doplněny kovovými balkonky, fasády mají čistě bílou barvu a střecha je prejzová. Na první pohled jde vidět jasné jižanské koloniální dědictví.

Celý dům je laděn do jemných tónů a čiší zněj klid a pohoda. Vstupní hala sahá přes obě podlaží a uchovává původní dřevěné trámy. Ve stejném duchu pak působí i obývák, kde se nachází krb a dřevěné doplňky.

Domek pro hosty

Vdomě bychom našli celkově pět ložnic, velkou terasu, byt pro zaměstnance a 5 koupelen a mimo pak samostatný malý domek pro hosty. Zahrada nabízí nekonečnou zeleň a klid, kterého se vherecké branži asi moc nedostává.

Další články:


Přečtěte si také