Život v miniaturních domech a bytech

7. února 2019 12:18

maku-la@seznam.cz

Máte malý byt? 8 tipů, co byste měli dělat, aby se zdál větší

Žít v malém bytě není prokletí. Naopak, malý byt je výzva, a pokud máte alespoň trochu představivosti, určitě jste už sami přišli na celou řadu věcí, díky kterým se vám daří navozovat iluzi mnohem většího prostoru.

Nebude od věci, zopakovat si pár pravidel a případně ještě trochu poradit, aby byl finální dojem co nejlepší. Věděli jste třeba, že do malého bytu nemusí zákonitě patřit také malý nábytek? Nebo že i rohy mohou mít své využití? Ne? Tak se mrkněte na naše tipy.

1. Světlý nábytek

Pokud si zařizujete malý byt, ujistěte se, že vybíráte světlý nábytek, který má jednoduchý design. Místnost bude vypadat vizuálně upravenějším a větším dojmem. Dobrou volbou je světlé dřevo a jednobarevný dekor.

2. Světlé barvy zdí

Velmi užitečnou radou je vybírat odstín stěn vesvětlejších tónech. Vše nemusí být jen bílé, ale pokud se rozhodnete pro barvu, měla by dominovat rozhodně světlá varianta.

3. Velký nábytek

Zapomeňte na menší kousky,budou vmístnosti vypadat neuklizeně a rozdrobeně. Raději sáhněte po větší skříni sjednoduchým dekorem, která místnosti dodá systém.

4. Multifunkční nábytek

Velkou výhodou je nábytek, který vsobě ukrývá i jinávyužití. Do malého bytu vybírejte takový, do kterého se lehce schovají nepotřebné věci. Skládací stůj je také trefnoudo černého.

5. Stejná podlaha

Nesnažte se vytvářet umělou hranici mezi kuchyní a obývákem tím, že do kuchyně zvolíte jinou podlahu než do zbytku místnosti. Opticky se tak celý byt zmenší. Zvolte světlejší podlahu, která bude pokrývat celou místnost.

6. Využijte rohy

Nezapomínejte i na zákoutí bytu. Rohy zkuste využít do maxima. Dobrou volbou je starý žebřík nebo multifunkční polička.

7. Minimalismus je správný směr

Nesnažte se vnášet do bytu těžké a složité dekorace. Vtomto případě vsaďte na minimalistické detaily, které budou skvěle fungovat za každých okolností.

8. Bez výrazných koberců

Zdobené koberce takénechte raději ladem. Pokud opravdu na nějakém koberci trváte, vyberte jednoduchý vzor. Rozhodně zvolte menší variantu.


Přečtěte si také