reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Velkoformátové dlaždice? Budou důkazem vašeho skvělého vkusu

skrivaa , Vydáno: 15.01.2019
Velkoformátové dlaždice působí luxusně.
Autor: istock.com Velkoformátové dlaždice působí luxusně.
Víte, jak poznáte opravdu moderní interiér? Najdete v něm velkoformátové obklady, které jsou trendem číslo jedna. A můžete je použít všude!

reklama

Jestli něco definuje moderní interiér, tak jsou to čisté linie velkoformátové dlažby. A proč jsou tak oblíbené? Jsou elegantní, nadčasové, designové, moderní, čisté a neokázale luxusní. Všem vašim návštěvám budou vyprávět na první pohled, že se vyznáte a máte vytříbený vkus!

Skvěle se hodí jako obklad i jako dlažba nejen do koupelny, ale i do obýváků, kuchyní nebo do komerčních prostor. Můžete je dát na zem, do bazénu, na stěny, i na strop. Velké obklady vypadají skvěle, velkoryse a moderně a kromě luxusně moderního vzhledu se můžou pochlubit i výbornými technickými vlastnostmi.

Univerzálnost

Jsou prostě univerzální. Velkými dlaždicemi můžete nejen obložit koupelnu, dát je na podlahu, do bazénu, ale klidně je můžete použít do hlavního obytného interiéru, jako ideální designový prvek. Na podlahu, stěny, jako obklad do předsíně nebo klidně i na dvířka u kuchyňské linky nebo lednice, která tím získá zajímavé mimikry.

Velkoformátová dlažba je elegantní.
Autor: istock.com Velkoformátová dlažba je elegantní.

Optické plus

Velkoformátová dlažba umí zázraky s optikou! Je skvělým řešením jak pro větší, tak pro menší plochy, které se díky ní opticky zvětší a získáte dojem vzdušného a čistého prostoru. Některé typy se dají kombinovat s jinými, čímž vzniká prostor pro větší variabilitu a kreativní provedení realizace.

Obklady a dlažby 25

Dlaždičky jako výrazná dominanta interiéru. Vrací se ručně malované motivy

Jaké zvolit dlaždičky do kuchyně?

Jak správně vybrat kuchyňské dlaždičky?

Veliké i tenké

Pokud jste si mysleli, že 60 x 60 je velké, tak vězte, že na těchto rozměrech velkoformátové dlažby spíše začínají! V běžné nabídce jsou totiž už i dlaždice s šířkou tři metry. Jejich kouzlo tkví hlavně v jejich velikosti a v tenkosti téměř neviditelných spár, které jsou přesné a rovné, silné přibližně 2–3 mm!

Velkoformátová dlažba se hodí téměř do každého pokoje.
Autor: istock.com Velkoformátová dlažba se hodí téměř do každého pokoje.

Sami raději ne

Pokládka takových obrovských dlaždic je velmi náročná a pokud nejste kutil Tim, nechte to odborníkům na slovo vzatým. Už samotná manipulace s obrovskými deskami není žádná legrace. Musíte mít také dokonale rovný povrch a umět vytvořit “neviditelné” spáry, to je teprve fuška!

Položení velkoformátových dlaždic raději nechejte na odborníkovi.
Autor: istock.com Položení velkoformátových dlaždic raději nechejte na odborníkovi.

Provětrá kapsu

Ještě jedno byste měli vědět: není to prostě nejlevnější. Také proto působí interiéry s velkoformátovou dlažbou luxusním dojmem. I samotná instalace a pokládka něco stojí, stejně jako kvalitní flexibilní lepidlo. Na druhou stranu taková dlažba pozvedne váš byt či kancelář do úplně nových sfér a výšin. Vydrží krásná a elegantní mnoho let. Vnímejte ji prostě jako investici.

(KU)

Další články:

Zavěste si doma houpačku.

Zavěste si doma houpačku! Oživíte interiér a děti ji budou milovat

Prostor je důležitý.

Moderní otevřené interiéry vám dodají potřebnou energii

reklama

Článek je zařazen v: velkoformátová dlažba , dlažba , moderní bydlení , inspirace , dlaždice , podlahy

reklama

Přečtěte si také