Obývací pokoj

16. ledna 2019 11:31

maku-la@seznam.cz

Nebojte se žluté barvy v obýváku. Dokáže neuvěřitelné věci s lidskou psychikou

Žlutá je nejjasnější teplou barvou, která dokáže úspěšně povzbudit a rozveselit. Každý z nás by ji měl ve svém interiéru zakomponovat, ať už v minimálním, nebo větším množství. Žlutá je zkrátka dobrá.

Žlutá působí na lidskou psychiku opravdu intenzivně. Je barvou velkých změn a dere se dopředu za vším novým. Zastává nejjasnější odstín barevné palety, která má povzbuzující a rozveselující účinky.

Žlutá je symbolem moudrosti

Tato výrazná barva podporuje myšlení, povzbuzuje nervy a oživuje paměť. Proto by neměla chybět alespoň částečně vžádném interiéru. Není vhodná do ložnice, protože zní čiší velká energie a někteří lidé by mohli mít problém susínáním.

Žlutá barva však uvolňuje, napomáhá svobodnému vývoji a komunikaci při navazování kontaktů. Lidé mají tendenci se usmívat, když vidí tuto zářící barvu. Je tedy vhodná i do pracovního prostředí.

Lidé se žluté bojí

Žlutá je barva zrajících plodů a žloutnoucího listí. Je tedy symbolem hojnosti a plnosti života. V buddhistickém náboženství je velmi oblíbená. Zajímavostí však zůstává, že běžně ji za oblíbenou považuje jen pouhých pět procent dospělých.

Může to být vysvětleno tím, že vbarevné škále zabírá velmi malý úsek. Rychle přechází do zlaté, oranžové nebo do červené.V duze je téměř nepostřehnutelná.

Jak ji zakomponovat?

Vmístnosti by žlutá barva neměla převládat, měli bychom ji tedy vmísit nenásilně. Občas stačí jen žluté polštáře nebo rámeček obrazu. Dalšími způsoby, jak žlutou vmísit do interiéru: svíčky, deka ktelevizi, grafika, křeslo, koberec nebo nalepovací tapeta.

Uvidíte, že budete mít veselou náladu s nevyčerpatelnou energii.


Přečtěte si také