návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Nebojte se žluté barvy v obýváku. Umí neuvěřitelné věci s lidskou psychikou

Vydáno: 16.01.2019
Žlutá je dobrá
Autor: istock.com Žlutá je dobrá
Žlutá je nejjasnější teplou barvou, která dokáže úspěšně povzbudit a rozveselit. Každý z nás by ji měl ve svém interiéru zakomponovat, ať už v minimálním, nebo větším množství. Žlutá je zkrátka dobrá.

reklama

Žlutá působí na lidskou psychiku opravdu intenzivně. Je barvou velkých změn a dere se dopředu za vším novým. Zastává nejjasnější odstín barevné palety, která má povzbuzující a rozveselující účinky.

Stačí opravdu málo.
Autor: istock.com Stačí opravdu málo.

Žlutá je symbolem moudrosti

Tato výrazná barva podporuje myšlení, povzbuzuje nervy a oživuje paměť. Proto by neměla chybět alespoň částečně v žádném interiéru. Není vhodná do ložnice, protože z ní čiší velká energie a někteří lidé by mohli mít problém s usínáním.

Žlutá sluší i industriálnímu interiéru...

Žlutá zažene deprese a probudí mysl. V interiéru může vypadat skvostně, přesvědčte se

Duha

Nejbarevnější byt, jaký jste kdy viděli. Téhle ženě by záviděl i jednorožec

Žlutá barva však uvolňuje, napomáhá svobodnému vývoji a komunikaci při navazování kontaktů. Lidé mají tendenci se usmívat, když vidí tuto zářící barvu. Je tedy vhodná i do pracovního prostředí.

Žluté závěsy jsou dobrým nápadem.
Autor: istock.com Žluté závěsy jsou dobrým nápadem.

Lidé se žluté bojí

Žlutá je barva zrajících plodů a žloutnoucího listí. Je tedy symbolem hojnosti a plnosti života. V buddhistickém náboženství je velmi oblíbená. Zajímavostí však zůstává, že běžně ji za oblíbenou považuje jen pouhých pět procent dospělých.

Může to být vysvětleno tím, že v barevné škále zabírá velmi malý úsek. Rychle přechází do zlaté, oranžové nebo do červené. V duze je téměř nepostřehnutelná.

Žlutá se perfektně hodí k modrým odstínům.
Autor: istock.com Žlutá se perfektně hodí k modrým odstínům.

Jak ji zakomponovat?

V místnosti by žlutá barva neměla převládat, měli bychom ji tedy vmísit nenásilně. Občas stačí jen žluté polštáře nebo rámeček obrazu. Dalšími způsoby, jak žlutou vmísit do interiéru: svíčky, deka k televizi, grafika, křeslo, koberec nebo nalepovací tapeta.

Uvidíte, že budete mít veselou náladu s nevyčerpatelnou energii.

Mixér Artisan Blender v barvě zeleného jablka. Pomocník při přípravě polévek, dětských přesnídávek, mléčných šejků, koktejlů či osvěžujících sorbetů. cena 6490 korun

Zelená inspirace aneb 10 domácích spotřebičů v módně vybarveném kabátku

Tento dům z roku 1925 prošel generální rekonstrukcí. Důležitou roli sehrály právě barvy

Jste introvert, extrovert, potřebujete nabít energií či zrelaxovat? Vyberte si barvu interiéru podle svých potřeb. Každá působí na psychiku jinak

reklama

Článek je zařazen v: žlutá , obývací pokoj , obývák , barvy , barva , paleta , design , byt , dům , energie , symbolika , symbol , interiéry

reklama

Přečtěte si také