Dům a bydlení

14. července 2019 08:00

Markéta Kašková

Pár musel okamžitě opustit dům za 24 miliónů. Začal se totiž z ničeho nic potápět

Noční můra snad každého majitele nemovitosti je poničení nebo ztráta vlastněného objektu. Kdykoliv může přijít nečekaně silný přírodní živel, který dům poničí nebo dokonce zdevastuje. Britský starší pár takto přišel o svůj domov za 24 milionů korun. Začal se totiž potápět do řeky Bure.

Představte si, že poklidně spíte ve svém domě, ve kterém uleháte kespánku každou noc po dobu 17 let. Jednou vás však probudípocit, že máte hlavu níže než nohy. Po chvíli zjistíte, že to není pocit a že váš domov sezačíná propadat kamsi do země.

Dům za milióny zahučel pod zem

Takovou zkušenost měl britský starší pár, když se jejich dům za více než 24 milionůkorun začal po 17 letech potápět do řeky Bure. Pár musel ve svých šedesáti letech okamžitě opustit nemovitost za 850 000 liber a přihlížet zkáze, kterou jim příroda nadělila.

Ken Pitts a manželka Gail, objevili před lety svůj idylický domov na řece Bure vHorningu, kde chtěli strávit poklidné stáří. Teď čekají, zda bude muset být jejich domov zbourán. Snejvětší pravděpodobnostíse tak stane. Ken Pitts tvrdí, že objekt se takto propadl přes noc a dům nevyvíjel jakékoliv signály, které by naznačovaly závažný problém.

Řeka Bure je lákadlem bohatých Britů

Místní stavební inspektor stojí za názorem, že se nemovitost začala propadat v důsledku rozsáhlé opravy domu, kdy se pokládala nová střecha. Mokré dřevěně základy domu, které jsou zroku 1970 již nápor neunesly a zničily se. Inspektor řekl: „Je zřejmé, že oblast je extrémně mokrá a většina z těchto nemovitostí, a samozřejmě i těch starých, bude mít dřevěné pilotové základy, které budou velkým problémem.“

Podívejte se do galerie na fotografie domu, který se propadl do mokré půdy.

Další články:

Sdílejte článek

Přečtěte si také