návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Pár musel okamžitě opustit dům za 24 miliónů. Začal se totiž z ničeho nic potápět

, Vydáno: 14.07.2019
Základy domu jsou z roku 1970.
Autor: profimedia.cz Základy domu jsou z roku 1970.
Noční můra snad každého majitele nemovitosti je poničení nebo ztráta vlastněného objektu. Kdykoliv může přijít nečekaně silný přírodní živel, který dům poničí nebo dokonce zdevastuje. Britský starší pár takto přišel o svůj domov za 24 milionů korun. Začal se totiž potápět do řeky Bure.

reklama

Představte si, že poklidně spíte ve svém domě, ve kterém uleháte ke spánku každou noc po dobu 17 let. Jednou vás však probudí pocit, že máte hlavu níže než nohy. Po chvíli zjistíte, že to není pocit a že váš domov se začíná propadat kamsi do země.

Místo je vskutku nádherné, ale zem je promáčená.
Autor: profimedia.cz Místo je vskutku nádherné, ale zem je promáčená.

Dům za milióny zahučel pod zem

Takovou zkušenost měl britský starší pár, když se jejich dům za více než 24 milionů korun začal po 17 letech potápět do řeky Bure. Pár musel ve svých šedesáti letech okamžitě opustit nemovitost za 850 000 liber a přihlížet zkáze, kterou jim příroda nadělila.

Dům budou muset zbourat.
Autor: profimedia.cz Dům budou muset zbourat.

Ken Pitts a manželka Gail, objevili před lety svůj idylický domov na řece Bure v Horningu, kde chtěli strávit poklidné stáří. Teď čekají, zda bude muset být jejich domov zbourán. S největší pravděpodobností se tak stane. Ken Pitts tvrdí, že objekt se takto propadl přes noc a dům nevyvíjel jakékoliv signály, které by naznačovaly závažný problém.

Dům se propadl na jedné straně.
Autor: profimedia.cz Dům se propadl na jedné straně.

Řeka Bure je lákadlem bohatých Britů

Místní stavební inspektor stojí za názorem, že se nemovitost začala propadat v důsledku rozsáhlé opravy domu, kdy se pokládala nová střecha. Mokré dřevěně základy domu, které jsou z roku 1970 již nápor neunesly a zničily se. Inspektor řekl: „Je zřejmé, že oblast je extrémně mokrá a většina z těchto nemovitostí, a samozřejmě i těch starých, bude mít dřevěné pilotové základy, které budou velkým problémem.“ 

Podívejte se do galerie na fotografie domu, který se propadl do mokré půdy.

Další články:

Slavní přišli o své domovy

Domy hollywoodských hvězd lehly popelem. Toto jsou záběry, ze kterých vás bude mrazit

Minidomek při výstavbě

Tenhle dům postavíte za 8 hodin: Skládá se jako nábytek a uvnitř se dá i grilovat

reklama

reklama

Přečtěte si také