Bydlení

10. června 2018 06:00

Tereza Javorová

Růžový interiér nejen pro princezny. Vylaďte si domov v tónech pudrové, lososové i sytě růžové

I když už vám dávno není sladkých náct, tak stejně pořád zbožňujete tóny růžové? Rozhodně se jich nemusíte vzdát, naopak jim otevřete svůj domov. Máme pro vás stylovou inspiraci, která snese nejen tu jemně pudrovou s nádechem do lososové, ale i tu echt křiklavou.

Zlatá kombinace

Před lety jste se řadili kmilovníkům třeskutého severu a nyní byste se rádi vytáhli sbarvami? Zkuste to. Zdivo nechejte vbílém hávu, pohovku převlečte do jemně šeříkové, křeslu darujte ostře červenou a dekorační polštářky prokombinujte odstínově tak, ať si slušivě notují. Jednoduchý a úzký nábytek slaďte se zlatavými doplňky, co vnesou do místnosti teplo, styl a především jemný nádech luxusu.

Tady bydlí žena

Polstrovaný černý gauč spolu skontrastními smetanovými křesly a, aby toho nebylo málo, tak vám zrak ustrne na křiklavě růžovém koberci svyšším vlasem, který by měl mít barevnou oporu vpřehozu či závěsech. Poté postačí přisunout prosklený konferenční stůl, trochu té zelenolisté flóry a je hotovo. My na tomto interiéru můžeme oči nechat.

Po vzoru Tisíce a jedné noci

Učaroval vám dálný Orient, vůně kadidla, vonných olejíčků, koření a arabských tradic? Nastěhujte si ho ksobě domů, vystačíte si totiž jen sněkolika klíčovými prvky. Máte doma starou sedačku? Nechejte ji nově potáhnout luxusně vypadající látkou se zlatavými či stříbrnými motivy. Fialové to sjantarovou ladí a jednoduchý stolek ztmavého dřeva vnáší do pokoje tolik potřebnou eleganci a lehkost. Stojací lampu volte tu stextilním stínítkem a třeba i skorálky, závěsy zase zlátek, které byste zaručeně potkali na arabském trhu, a na stěně ponechejte zářit mosazné slunce.

Pro ni a pro něj

Milujete jednoduchost a zároveň vám nechybí nápad? Usedněte jakožto ona a on do kontrastně barevných křesel. Aby jemná pink spolu styrkysovou vynikla, pamatujte na šedavé zátiší na stěnách. A do skleněné vázy pozvěte čisté a elegantní kaly.

Růžový kout stemně černou

Asi by jen málokoho napadlo, že pastelově růžová se může tak božsky doplňovat sčernou. Krémový nábytek zapadá do konceptu romantického pokoje, zatímco účelně zvolená temnota tomu dodává punc originality, který jen tak někde nemají. Potřebujete rozdělit místnost? Opticky se vám to podaří právě díky paravánu.

Růžová dělá zázraky

Hlavní stěnu vyšperkujte tapetou smotivem přiznaných cihel a tu navazující opatřete malinovým nátěrem. Sedací i úložný nábytek chtějte spíše vneutrálních odstínech. Pak už zbývá pověsit trio obrazů sgeometrickými motivy, položit na podlahu pruhovaný kusový koberec či jen textilní dečku a můžete zvesela bydlet.

(lz)


Přečtěte si také