návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Patří pes do boudy na zahradu, nebo do postele? Máme pro vás seznam pro a proti!

skrivaa , Vydáno: 17.02.2018
Patří pes do postele?
Autor: istock.com Patří pes do postele?
Nastěhovat si čtyřnohého mazlíčka do postele, nebo ho na noc poslat do jeho vlastního pelíšku? Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, proto vám dnes nabídneme alespoň několik bodů k zamyšlení.

reklama

Pro většinu lidí je pes právoplatným členem rodiny a věrným přítelem. Patří ale čtyřnohý miláček do postele? Máme pro vás několik příkladů, kdy se nemusíte cítit provinile, když pejska pozvete do peřin. Kdy je to ale naopak špatně?

Relaxace

Psi nám pomáhají relaxovat a odbourávat stres. Jejich rytmické dýchání navíc pro některé lidi funguje lépe, než počítání oveček a prášky na spaní dohromady. Pokud tedy i vy trávíte v noci dlouhé hodiny zíráním do stropu, popusťte vašemu mazlíčkovi uzdu a zkuste na jednu noc vyměnit bylinné čaje za psí lásku.

Pes by měl být právoplatným členem domácnosti. Foto: Foto: istock.com

Teplo domova

Patříte mezi ty, kterým půlku noci mrznou nohy, ale jste příliš rozespalí, vydat se ve tři ráno pro ponožky? Tlustší deka k vám do postele sama nenapochoduje, zato huňatý labrador vás může zahřát ještě dřív, než stačíte doříct jeho jméno. Že stejně tak dobře můžete využít objetí vašeho partnera? To je sice pravda, ale jen částečně. Psi totiž mají v průměru o tři až šest stupňů vyšší tělesnou teplotu, pokud tedy vaším přítelem či přítelkyní zrovna nezmítá smrtelná horečka, pes vás zahřeje stokrát lépe.

Pes je nejlepším parťákem člověka. Foto: Foto: istock.com

Křehký spánek

Jestli však kromě problémů s usínáním máte i lehké spaní, pak musíte nejdříve správně odhadnout, jaký charakter váš mazlíček má. Máte-li doma starého, klidného pohodáře, pak není co řešit. Pokud ale váš pes chvíli neposedí a při sebemenším impulsu vyletí jak čertík z krabičky, zřejmě budete muset i nadále spát odděleně. Nikdo totiž netouží po kopanci pokaždé, když na nočním stolku zavibruje telefon.

Pouštíte pejska do postele? Foto: Foto: istock.com

Nádech, výdech

Zřejmě nejdůležitějším bodem, který ale musíte zvážit, je alergie. I když je vaše štěňátko nadevše roztomilé a téměř nelíná, mít celou noc obličej jen několik centimetrů od chlupatého klubíčka, které se rozhodně nesprchuje tak často jako vy, může být na škodu. Proto při prvních příznacích kašlání, smrkání, zarudlých očích nebo při těžkém dýchání zavelte rozhodné: „Fíku – na místo!“

Pozor na alergii. Foto: Foto: istock.com

Kdo je tady pán?

Kromě praktických problémů může nastat ale i situace, kdy vás váš pes přestane respektovat. Ačkoli to nám, lidem, tak nemusí připadat, otázka vymezení teritoria je u zvířat velmi důležitá. Proto pokud se rozhodnete experimentovat se sdílením postele, dbejte na to, aby do ní pes neskákal, kdykoli se mu zachce. Vždy nejdříve vydejte pokyn a ukažte, která část lože je myšlená pro něj. Dáte mu tak jasně najevo, že i přes tento zdánlivý ústupek jste pán domu stále vy!

Kdo je doma pán? Foto: Foto: istock.com

Psí oči

Pokud se ale nakonec i přes všechny zápory rozhodnete vašeho pejska pozvat do postele, věřte, že to náležitě ocení a bude vás za to milovat víc, než kdykoli před tím. A co je několik negativ proti šťastnému vrtění ocasem?

Venčení pejska je povinností i radostí. Foto: Foto: istock.com

(az)

Další články:

 

Niksen je nicnedělání a pomůže vám relaxovat

Buďte mistry v nicnedělání. Nový způsob relaxace nahrazuje hygge, pomůže vám odpočinout si

Víte, jak správně topit?

Jak v zimě ušetřit za topení, a přitom být v teple? Zkuste tyto triky

Nafukovací zvířata jsou k adopci

GALERIE: Podívejte se do útulku pro opuštěná nafukovací zvířata. Můžete si je i adoptovat

reklama

Článek je zařazen v: bydlení , mazlíček , domov , domácí mazlíček , pes , postele

reklama

Přečtěte si také