Bydlení

6. října 2019 08:00

redakce Prima Zoom

Podzimní a zimní domov: Jaké trendy ovládnou konec roku 2019?

Změna počasí přináší i změny do domácnosti. Letní barvy se už omrzely a naše byty se ponoří do temnějších tónů. Podívejte se, co je aktuální od září do konce roku. Modrá barva nadále vládne, ale přidáme k ní i trochu venkovské pohody.

Retro povlečení

Na podzim je potřeba se pořádně zachumlat. Pomůže stím povlečení sretro vzory. Seženete ho skoro vkaždém obchodě sbytovými doplňky nebo textiliemi. Upusťte od výrazných barev spodívejte se po povlečení sflorálními motivy, spuntíky nebo sproužky. Uvidíte, že se vám bude usínat i vstávat lépe.

Modrá

Temně modrá je barvou roku 2019, na tom se nic nemění. Pro sychravé podzimní dny se báječně hodí. Není tak pochmurná, pořád je dostatečně výrazná a hodí se téměř ke všemu.

Tmavá kuchyň

Je jasné, že kuchyň člověk mění jen tehdy, když je to opravdu nezbytné. Nákladná rekonstrukce se nemůže řídit tím, co je zrovna aktuální. Přesto jsou tenhle podzim a tuto zimu vkurzu tmavé, ideálně černé kuchyně.

Neutrální barvy

Šedá, krémová a spol. mají tu výhodu, že se dají kombinovat prakticky sjakoukoli jinou barvou a hned tak neomrzí. Nesmíte béžovou dát všude, aby váš dům nevypadal jak ze začátku devadesátých let, ale nezatracujte ji. Na první pohled nudná barva totiž dokáže divy. Nepohlcuje tolik světla, což se hodí, když se dny zkracují.

Vrstvení textilií

Přehoďte deku přes gauč, dejte pléd na křeslo, přidejte na postel ještě pár polštářů. Důvod je stejný jako u retro povlečení. Vchladné dny byste se měli pořádně zahřát. Pomohou stím právě textilie, které mnohdy nejsou nijak drahé a když vás omrzí, můžete je snadno vyměnit.

Podívejte se, jaká bude barva roku 2020


Přečtěte si také