Bydlení

23. října 2021 14:00

Matouš Hartman

Nebojte se rekonstrukcí! Teprve 19letá dívka šetřila, koupila si dům a celý ho opravuje

Tenhle inspirativní příběh pomůže každému, kdo přemýšlí, zda by se měl pustit i do náročných oprav. Mladá Angličanka se těžké práce nebála a se svým přítelem rekonstruuje dům, ke kterému patří i zahrada.

Heidi Lindsay pracovala už od svých sedmnácti let a prožila i období, kdy měla tři různá zaměstnání. Do něčeho tak vyčerpávajícího se pustila, protože měla sen pořídit si vlastní bydlení a přestat bydlet v pronájmu. O dva roky později se jí podařilo našetřit víc než polovinu potřebné částky na to, aby dostala hypotéku. Trochu pomohla rodina a sama Heidi do společné investice dala třikrát více než její partner Sam. Jen málokomu se něco takového podaří ještě v teenagerském věku.

Práce do pozdních nočních hodin

Nákup domu zdržela pandemie, ale pár nakonec bydlení našel. Partneřisi koupili dům se třemi ložnicemi, dvěma koupelnami a stáním pro dvě auta. Dům ovšem nebyl po rekonstrukci, což vysvětlovalo i na Anglii poměrně nízkou cenu zhruba 6,4 milionu korun. Takže se Heidi se Samem museli pustit do práce.

Protože se Heidi naučila šetřit, většinu prací si partneři dělají sami. Heidi říká, že se Samem mnohdy pracují až do pozdních nočních hodin. Investice do rekonstrukcí se zatím vyšplhaly jen zhruba na 120 tisíc korun. Za tuto částku si pár pořídil novou koupelnu, ložnici, pohovku, podlahy, zvládl vytapetovat celý dům a ještě pořídit menší doplňky.

Heidi se o svou cestu za vysněným bydlením dělí s fanoušky na TikToku a tvrdí, že mít vlastní bydlení je dosažitelný cíl, pokud je člověk ochotný pustit se do tvrdé práce.

Další inspirativní příběhy:


Přečtěte si také