návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Těhotná žena udělala z nudného domu bydlení ve skandinávském stylu. Přineslo jí to klid a pohodu

matoušhartman , Vydáno: 03.10.2021
Pořízením bytu práce nekončí. To došlo Švédce Heleně Cho, která žije v Londýně. Prázdný dům, který si koupila s manželem, potřeboval proměnit v domov. Ženě v Anglii chyběla pohoda tolik známá ze skandinávského stylu. Tak se pustila do práce a během těhotenství odvedla slušný kus práce.

reklama

Kompletní proměna bytu vyšla Helenu na tři tisíce liber, tedy zhruba na sto tisíc korun. Žena ušetřila hlavně na tom, že většinu prací dělala sama. A to přitom byla těhotná! Až když se blížil termín porodu, pomohli jí řemeslníci a najatí designéři, kteří dokončili tapetování a postarali se o zbylé místnosti.

Jak na skandinávský styl

Helena se narodila ve Švédsku, ale žije v Londýně, kde pracuje jako výzkumnice. Na ostrovech jí scházela domácká pohoda. Po čase se rozhodla, že si malou Skandinávii vytvoří alespoň u sebe doma. Přestože si žije dobře, rozhodla se snížit náklady na dekorace na minimum. Vytvářela DIY výzdobu a na proměně bytu pracovala sama, dokud to šlo.

Helenina práce vzbudila zájem
Autor: profimedia Helenina práce vzbudila zájem

Interiéru dominují odstíny šedé, modré a béžové, tak typické pro skandinávský styl. Je zde pohodlný nábytek a pozornost vzbuzují zlaté doplňky. Vše je čisté a mnohdy minimalistické. Helena zařídila také pokojíček pro svého syna tak, aby vypadal co nejútulněji.

Další příběhy žen, které se pustily do promeň bydlení:

Svobodná máma proměnila bydlení pro své dcery

Svobodná máma vytvořila pro své dcery úžasné hravé bydlení. Téměř vše dělala sama

Emma Campbell proměnila zašlý byt a udělala z něj domov snů

Domov snů vytvořila z bazarového nábytku. Mladá žena se pustila do rekonstrukce sama

reklama

Článek je zařazen v: proměna , skandinávský styl

reklama

Přečtěte si také