Bydlení

3. října 2021 14:00

Matouš Hartman

Těhotná žena udělala z nudného domu bydlení ve skandinávském stylu. Přineslo jí to klid a pohodu

Pořízením bytu práce nekončí. To došlo Švédce Heleně Cho, která žije v Londýně. Prázdný dům, který si koupila s manželem, potřeboval proměnit v domov. Ženě v Anglii chyběla pohoda tolik známá ze skandinávského stylu. Tak se pustila do práce a během těhotenství odvedla slušný kus práce.

Kompletní proměna bytu vyšla Helenu na tři tisíce liber, tedy zhruba na sto tisíc korun. Žena ušetřila hlavně na tom, že většinu prací dělala sama. A to přitom byla těhotná! Až když se blížil termín porodu, pomohli jí řemeslníci a najatí designéři, kteří dokončili tapetování a postarali se o zbylé místnosti.

Jak na skandinávský styl

Helena se narodila ve Švédsku, ale žije vLondýně, kde pracuje jako výzkumnice. Na ostrovech jí scházela domácká pohoda. Po čase se rozhodla, že si malou Skandinávii vytvoří alespoň u sebe doma. Přestože si žije dobře, rozhodla se snížit náklady na dekorace na minimum. Vytvářela DIY výzdobu a na proměně bytu pracovala sama, dokud to šlo.

Interiéru dominují odstíny šedé, modré a béžové, tak typické pro skandinávský styl. Je zde pohodlný nábytek a pozornost vzbuzují zlaté doplňky. Vše je čisté a mnohdy minimalistické. Helena zařídila také pokojíček pro svého syna tak, aby vypadal co nejútulněji.

Další příběhy žen, které se pustilydo promeň bydlení:


Přečtěte si také