návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Chcete si pořídit štěně? Dobře si promyslete, co vás čeká

Vydáno: 03.04.2021
Chcete si pořídit štěně? Dobře si promyslete, co vás čeká
Autor: iStock Chcete si pořídit štěně? Dobře si promyslete, co vás čeká
Soused si pořídil malé roztomilé štěňátko, a vás napadlo, že si dopřejete stejnou radost? Pokud si vše dobře promyslíte, zvolíte vhodné plemeno a zvážíte i své finanční možnosti, může se pejsek stát na dlouhá léta vaším nejlepším kamarádem. V opačném případě se rychle stane přítěží a v nejhorším případě rozšíří řady opuštěných nechtěných mazlíčků v psích útulcích.

reklama

Domácí mazlíčci, a zejména pejsci, jsou nejen v době krize pro řadu lidí velkou útěchou, rozptýlením a pomáhají nám odolávat stresu. Není divu, že si Češi pořizují pejsky jako diví. Zároveň rostou obavy, že jakmile pandemie opadne, lidé si koupi domácího mazlíčka rozmyslí a útulky budou praskat ve švech.

Pes i kočka nejsou jen příjemní společníci, ale také obrovská zodpovědnost, na kterou byste měli být dobře připraveni. Na co byste měli myslet, než si nového mazlíčka pořídíte?

Jak správně a jak často krmit štěně?

Jak krmit štěně? Záleží na velikosti psa. Krmivo by mělo mít pokojovou teplotu

5 pravidel pro základní výcvik psa

5 zlatých pravidel pro výcvik psa: Výchova štěňátka vyžaduje nejen důslednost

Pes není hračka, kterou po pár dnech odložíte

Vybíráte si nového kamaráda, o kterého se budete muset starat pěkně dlouho. Měli byste si proto všechno dobře promyslet a uvědomit si, že pes není hračka, kterou zahodíte, až vás přestane bavit. Pejsek vám přinese spoustu radosti, zároveň na vás bude ale 100% závislý.

Chcete si pořídit štěně? Dobře si promyslete, co vás čeká
Autor: SpokojenyPes Chcete si pořídit štěně? Dobře si promyslete, co vás čeká

V první řadě pejsek vyžaduje spoustu pozornosti a je časově dost náročný. Hlavně na začátku budete muset být opravdu trpěliví a také důslední. Platí, že odnaučování čehokoliv je vždy těžší než učení. Proto výchovu v začátcích nepodceňujte. Ale i dospělí psi jsou většinou velmi společenští a chtějí se svým páníčkem trávit co nejvíce času – ať už na procházce, hrou, nebo třeba i společným díváním na televizi. Pokud ho budete nechávat celé dny samotného, bude se trápit a radši si jeho pořízení ještě rozmyslete.

Důležitý je správný výběr plemene

Výběr správného plemene je těžké rozhodnutí, které byste si měli dobře promyslet. Každý pejsek je jiný, různě aktivní a vhodný do různého prostředí. Nezapomínejte ani na svou rodinu. Pokud máte doma děti, musíte myslet i na ně, ne každé plemeno děti miluje, a ne každé dítě miluje psa. Pamatujte! Francouzský buldoček vyžaduje zcela jinou péči a podmínky než například některý pejsek z velké rodiny teriérů.

Psíci, které hravě strčíte do větší kabelky - pomeranian

Psíci, které hravě strčíte do větší kabelky. Seznamte se s pomeranianem, krysaříkem i čivavou

Zlatý retrívr

7 nejlaskavějších psích plemen: Tyhle mazlíčky si můžete pořídit i k menším dětem

Zakoupení psa je jen prvním krokem

I peníze by měly ve vašem rozhodování hrát důležitou roli. Výchova psa vyžaduje nejen spoustu času a trpělivosti, ale občas také nemalé finanční výdaje. Řeč není jen o jednorázových nákladech za pořízení psa a všeho podstatného do začátku. Výdaje na psa nejsou ani jen pravidelné účty za krmivo. Je toho mnohem více, myslet musíte na pravidelné návštěvy veterináře a očkování, poplatky obci, nákup nezbytného vybavení domácnosti i venkovní výbavy, zapomenout nesmíte ani na občasnou péči o vzhled vašeho čtyřnohého kamaráda. Celkové roční náklady podle náročnosti vašeho pejska se mohou pohybovat mezi pěti až dvaceti tisíci korun!

Chcete si pořídit štěně? Dobře si promyslete, co vás čeká
Autor: SpokojenyPes Chcete si pořídit štěně? Dobře si promyslete, co vás čeká

Co všechno bude nový kamarád potřebovat

Dočetli jste až sem a pořád jste přesvědčeni, že je pro vás pejsek ten pravý mazlíček? Gratulujeme, můžete se těšit na nového kamaráda! Stačí si připravit jen několik nezbytností, které musíte mít doma nachystané, než si pro pejska pojedete.

Přetahovadlo pro psího divocha ze starého trička

Přetahovadlo pro psy ze starého trička: Oblečení nevyhazujte, vyrobte z něj psí hračku

Chobotnička ze staré mikiny a tenisáku

Chobotnička ze staré mikiny a tenisáku: Potěšte svého psa báječnou hračkou

Žádnému pejskovi by neměl chybět pelíšek, miska na vodu a na jídlo, vodítko a obojek, případně postroj, nějaké hračky. Zvažte také, jak budete pejska přepravovat. Pokud bude jezdit veřejnou dopravou, tak přepravka nebo náhubek. Auto je potřeba zajistit tak, aby bylo cestování s pejskem bezpečné nejen pro vás, ale i pejska. Vhodné jsou různé postroje, přepravky nebo oddělovací mříže. Každý budoucí pejskař by se měl vyzbrojit také pamlsky k výcviku a vzhůru za společným dobrodružstvím! 

Chcete si pořídit štěně? Dobře si promyslete, co vás čeká
Autor: SpokojenyPes Chcete si pořídit štěně? Dobře si promyslete, co vás čeká

reklama

Článek je zařazen v: pes , štěně , nákup , potřeby , podmínky

reklama

Přečtěte si také