Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Topné těleso může být ozdobou bytu. Třeba jako umělecká plastika nebo rodinná fotka

Když se řekne moderní topení, vybaví se nám buď podlahové nebo co nejméně nevzhledné radiátory. Ale existuje ještě jedna možnost: topení jako hlavní designová perla interiéru. Možnosti jsou. Víte jaké?
Vydáno: 10.10.2017
Topení jako ozdoba bytu.
Autor: Cordivari/istock.com Topení jako ozdoba bytu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Návrháři interiérových prvků se konečně zamysleli a namířili svůj talent do něčeho tak nezbytného a pragmatického jako jsou topná tělesa. Ne každý může mít podlahové spirály a pak už zbývá najít co nejpřijatelnější a nejmíň rušivé radiátory. Proč by ovšem právě topení nemohlo být ozdobou vašeho bytu?

Umění, které hřeje

Italská firma Cordivari se opravdu vytáhla a a radiátory nabízí už několik let ve formě uměleckých plastik, které hřejí. Takové “topné těleso” se nemusí krčit někde v koutě pod okny, ale může být přímo určujícím faktorem celého interiéru! Není divu, že za své designy v oblasti radiátorů získali Italové nemalé množství deignových cen.

I topení může vypadat jako designová dekorace. Foto: I topení může vypadat jako designová dekorace. Foto: Cordivari

Sálavé rodinné fotografie

Další možností, jak povýšit obyčejné topení na šmrncovní záležitost, jsou sálavé topné obrazy! Panely se montují na zeď jako běžné obrazy a pokoje nejen vytápí, ale slouží i jako stylové doplňky. Můžete si vybrat z velké galerie motivů nebo použít svůj vlastní design, rodinnou fotografii, kterou výrobci dodáte a on pro vás vyrobí sálavý obraz na míru. Zvyknete si pouze na to, že teplo přichází ze zdí a že ponožky musíte sušit na šňůře.

Hitem jsou topné obrazy.
Autor: istock.com Hitem jsou topné obrazy.
Nejen na duši vás mohou hřát rodinné fotografie a nástěnné dekorace. Foto: Nejen na duši vás mohou hřát rodinné fotografie a nástěnné dekorace. Foto: istock.com

Krby bez komínu a zplodin

Pokud milujete živý oheň, ale skutečný krb u vás nepřipadá v úvahu, poohlédněte se po závěsném bio krbu, který si na zeď připevníte podobně jako obraz či zrcadlo. Výhodou závěsných krbů je to, že poskytují pouze teplo a světlo bez zplodin a popelu a hoří krásným, přirozeně žlutým plamenem. Nepotřebujete žádné připojení ke komínu, jen stěnu, kam krb pověsíte. Skvěle se hodí třeba do koupelny nebo do ložnice, kde chcete relaxovat.

Toužíte pro hřejivých plamíncích, ale nemáte krb? Na trhu je mnoho možností!
Autor: istock.com Toužíte pro hřejivých plamíncích, ale nemáte krb? Na trhu je mnoho možností!
Oheň dodá interiéru hřejivou útulnost.
Autor: istock.com Oheň dodá interiéru hřejivou útulnost.

(ku)

Další články:

Jak doma udržet teplo?

Je vám doma zima? Zatočte nekompromisně s úniky tepla z vašeho domova

Zažeňte podzimní splín na inspirativní výstavě!

Užijte si podzim v galeriích a na výstavách! Máme 5 tipů, které vám zaručeně zvednou náladu a přinesou inspiraci

Vyrobte si úžasné voňavé svíčky.

Zažeňte podzimní depresi a vyrobte si doma vlastní svíčky. Naučíme vás, jak na to!

Článek je zařazen v: interiér , topení , zima , teplo , umění , design , podzim , nápady , topné těleso
Reklama