Bydlení

1. ledna 2021 08:00

Matouš Hartman

Trendy v bydlení pro rok 2021: Čekají nás minimalismus, neony i styl japandi

Pokud byste si mysleli, že už se nedá přijít s ničím novým, rok 2021 vás přesvědčí o omylu. Ukazuje se, že trendy v bydlení na rok 2021 budou pěkně pestré. Dominovat bude nový styl japandi a v obchodech se určitě objeví víc neonových nápisů na zeď.

Japandi

Jak už název napovídá, styl japandi kombinuje skandinávský design s japonským minimalismem. Výsledek je opravdu zdařilý. Japandi se objevil v roce 2020 a brzy jeho popularita začala růst, není divu, že bude v roce 2021 jedním z klíčových trendů. Je útulný, pohodlný, elegantní, jednoduchý a dá se na něj uplatnit i filozofie feng shui. Barvy tu jsou střídmé, dekorace doplňují atmosféru, nestrhávají na sebe pozornost. Japandi vytváří pocit klidu a harmonie, což je ostatně věc, kterou nyní potřebujeme!

Minimalismus

Nadčasový přístup k bydlení se v roce 2021 usadí v kuchyních a koupelnách. Minimalistické kuchyňské skříňky nebo ostrůvky bez zbytečných ornamentů budou velkým hitem. V koupelnách zase dáme přednost jednoduchosti, například bílým dlaždičkám s šedými spárami (což nás zachrání i od bělení spár). Minimalistické koupelny nebo kuchyně se navíc budou skvěle hodit k japandi obývákům a ložnicím.

Hybridní pokoje

Do našich domovů se vloni zcela nedobrovolně vrátila jedna místnost: pracovna. Lidé najednou museli pracovat z ložnic nebo obývacích pokojů, což nebylo zrovna vyhovující ať už pro soustředění, nebo pro zbytek rodiny. Lidé tak začali hledat nová řešení, jak do bytů, které se nedokážou nafouknout o jednu místnost, vměstnat pracovnu. Řešením jsou třeba pracovní stoly ukryté ve skříních nebo rozdělení pokoje na dvě zóny například posuvným paravanem nebo do prostoru umístěnou knihovnou. Protože nás práce z domova čeká i v roce 2021, dá se očekávat, že tenhle trend v bydlení a hlavně jeho nápaditost pěkně poroste. Už teď je podle Pinterestu vidět, že se lidé o hybridní pokoje výrazně zajímají. Vyhledávání pinů s knihovnami v prostoru stouplo o 150 procent.

Neonové nápisy

Jejich jasné barvy nás prostě přitahují. Neonové nápisy různých velikostí i sdělení si znovu oblíbíme. Nejspíš si je ani nebudeme muset nechávat vyrábět na míru, protože se objevují v obchodech. Mohou vypadat elegantně, nahradí obrazy a strhnou na sebe pozornost, takže poslouží namísto mnoha dalších dekorací. Teď jen vybrat ten správný nápis...

Nádobí na odiv

Zatracovaný i vyzdvihovaný trend otevřených polic je zpátky. Opět tak uvidíme nádobí na policích v kuchyních, ale obyčejné talíře by měly doplnit designové kousky nebo třeba barevné a luxusní sklo. Z otevřených polic, které jsou často odmítány jako lapače prachu, uděláme výstavky toho nejlepšího nádobí v domácnosti. Z hrníčků se tak stanou obrazy!

Další články k tématu:


Přečtěte si také