návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Trendy v bydlení pro rok 2021: Čekají nás minimalismus, neony i styl japandi

hm , Vydáno: 01.01.2021
Pokud byste si mysleli, že už se nedá přijít s ničím novým, rok 2021 vás přesvědčí o omylu. Ukazuje se, že trendy v bydlení na rok 2021 budou pěkně pestré. Dominovat bude nový styl japandi a v obchodech se určitě objeví víc neonových nápisů na zeď.

reklama

Japandi

Jak už název napovídá, styl japandi kombinuje skandinávský design s japonským minimalismem. Výsledek je opravdu zdařilý. Japandi se objevil v roce 2020 a brzy jeho popularita začala růst, není divu, že bude v roce 2021 jedním z klíčových trendů. Je útulný, pohodlný, elegantní, jednoduchý a dá se na něj uplatnit i filozofie feng shui. Barvy tu jsou střídmé, dekorace doplňují atmosféru, nestrhávají na sebe pozornost. Japandi vytváří pocit klidu a harmonie, což je ostatně věc, kterou nyní potřebujeme!

Velkým hitem bude styl japandi
Autor: istock.com Velkým hitem bude styl japandi

Minimalismus

Nadčasový přístup k bydlení se v roce 2021 usadí v kuchyních a koupelnách. Minimalistické kuchyňské skříňky nebo ostrůvky bez zbytečných ornamentů budou velkým hitem. V koupelnách zase dáme přednost jednoduchosti, například bílým dlaždičkám s šedými spárami (což nás zachrání i od bělení spár). Minimalistické koupelny nebo kuchyně se navíc budou skvěle hodit k japandi obývákům a ložnicím.

Oblíbené budou minimalistické kuchyně
Autor: unsplash.com Oblíbené budou minimalistické kuchyně

Hybridní pokoje

Do našich domovů se vloni zcela nedobrovolně vrátila jedna místnost: pracovna. Lidé najednou museli pracovat z ložnic nebo obývacích pokojů, což nebylo zrovna vyhovující ať už pro soustředění, nebo pro zbytek rodiny. Lidé tak začali hledat nová řešení, jak do bytů, které se nedokážou nafouknout o jednu místnost, vměstnat pracovnu. Řešením jsou třeba pracovní stoly ukryté ve skříních nebo rozdělení pokoje na dvě zóny například posuvným paravanem nebo do prostoru umístěnou knihovnou. Protože nás práce z domova čeká i v roce 2021, dá se očekávat, že tenhle trend v bydlení a hlavně jeho nápaditost pěkně poroste. Už teď je podle Pinterestu vidět, že se lidé o hybridní pokoje výrazně zajímají. Vyhledávání pinů s knihovnami v prostoru stouplo o 150 procent.

V domech přibydou pracovní kouty
Autor: unsplash.com V domech přibydou pracovní kouty

Neonové nápisy

Jejich jasné barvy nás prostě přitahují. Neonové nápisy různých velikostí i sdělení si znovu oblíbíme. Nejspíš si je ani nebudeme muset nechávat vyrábět na míru, protože se objevují v obchodech. Mohou vypadat elegantně, nahradí obrazy a strhnou na sebe pozornost, takže poslouží namísto mnoha dalších dekorací. Teď jen vybrat ten správný nápis...

Oblíbené budou neonové nápisy do interiéru
Autor: unsplash.com Oblíbené budou neonové nápisy do interiéru

Nádobí na odiv

Zatracovaný i vyzdvihovaný trend otevřených polic je zpátky. Opět tak uvidíme nádobí na policích v kuchyních, ale obyčejné talíře by měly doplnit designové kousky nebo třeba barevné a luxusní sklo. Z otevřených polic, které jsou často odmítány jako lapače prachu, uděláme výstavky toho nejlepšího nádobí v domácnosti. Z hrníčků se tak stanou obrazy!

Otevřené police v domácnostech nahradí obrazy
Autor: unsplash.com Otevřené police v domácnostech nahradí obrazy

Další články k tématu:

Japandi styl

Styl japandi potěší všechny milovníky skandinávského designu i japonského minimalismu

Jak zařídit minimalistický byt?

Co to vlastně je minimalismus a 5 důvodů, proč ho chtít doma

reklama

Článek je zařazen v: trendy bydlení 2021 , japandi , minimalismus , trend , neon

reklama

Přečtěte si také