návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Styl japandi potěší všechny milovníky skandinávského designu i japonského minimalismu

Vydáno: 14.08.2020
Japandi styl
Autor: istock.com Japandi styl
Je jednoduchý, přitom útulný. Japandi spojuje to nejlepší ze skandinávského bydlení s japonským stylem plným elegantních linií. Japandi můžete snadno zakomponovat do svého bytu. Podívejte se, co si pořídit a co jak upravit.

reklama

Japandi hledá dokonalost v nedokonalostech. Dřevo nemusí být opracované a nalakované, rostliny nemusí přetékat květy, křesla nemusí ladit s pohovkou. Japandi dává přednost tomu, aby byl domov příjemný pro život, vyzýval k odpočinku a vnášel přírodu do městských bytů.

Nový styl v sobě spojuje japonskou filozofii wabi-sabi, která působí meditativně, se skandinávskou pohodou. Výsledek je působivý! Není divu, že je japandi jedním z velkých trendů roku 2021.

Patina a inspirace wabi-sabi stylem jsou v japandi výrazné
Autor: undefined Patina a inspirace wabi-sabi stylem jsou v japandi výrazné

Nábytek

Nábytek by měl být pohodlný a jednoduchých tvarů. Můžete použít starší kusy, které upcyklujete. Vzpomeňte na wabi-sabi: nic nemusí ladit, harmonii vytváří i různorodost interiéru. Základem japandi bytu jsou pohovka a nízké konferenční stolky. Důležitá je i knihovna.

Materiály

Skandinávie i Japonsko dávají přednost přírodním materiálům. Nechte vyniknout kresbě dřeva a použijte len nebo vlnu. Skleněné doplňky by měly mít umírněné barvy, vhodné je čiré sklo nebo naopak černé či mléčné. Kovových prvků v japandi bytech moc nenajdete, ty raději ponechte industriálnímu stylu.

Základem jsou přírodní materiály
Autor: unsplash.com Základem jsou přírodní materiály

Barvy

Zapomeňte na jasně rudou, žlutou nebo třeba modrou. Japandi dává přednost střídmosti. Vhodné jsou okrová, bílá, šedá, blankytně modrá, černá nebo všechny odstíny hnědé. Nic by nemělo zbytečně vyčnívat.

Střídmé barvy jsou základem japandi
Autor: istock.com Střídmé barvy jsou základem japandi

Dekorace

Dekorací by mělo být co nejméně. Spíš dejte přednost jedné výrazné, která bude pokoji dominovat. Použijte velkoformátovou fotografii nebo třeba velikou vázu se sušenými květy. Fotografie rodiny by v japandi bytě být neměly, stejně jako porcelánové postavičky nebo třeba barevné malby ve zlatých rámech.

Jako dekorace poslouží velká váza
Autor: istock.com Jako dekorace poslouží velká váza

Rostliny

Namísto dekorací můžete použít pokojové rostliny. Vzrostlé pokojovky budou pokoji vévodit a navíc dostanou do městských interiérů tolik potřebnou přírodu. Pokud tedy přemýšlíte, zda si pořídíte obraz, raději zajděte do kvalitní prodejny pokojových rostlin a pořiďte si hezky rozrostlou pokojovku.

Další styly, které by se vám mohly líbit:

Zařiďte si domov v anglickém stylu.

Bydlení ve stylu staré dobré Anglie: Nestřídmé a dekorativní, přesto podmanivě kouzelné

Nebylo by krásné bydlet v takovémhle bytě?

Bydlete jako na zámku. Francouzský styl je jednoduchý a přitom bohatý

reklama

Článek je zařazen v: japandi , skandinávský design , skandinávský styl , Japonsko , design , interiérový design

reklama

Přečtěte si také