reklama

Styl japandi potěší všechny milovníky skandinávského designu i japonského minimalismu

redakce Prima Zoom
14. srpna 2020
Je jednoduchý, přitom útulný. Japandi spojuje to nejlepší ze skandinávského bydlení s japonským stylem plným elegantních linií. Japandi můžete snadno zakomponovat do svého bytu. Podívejte se, co si pořídit a co jak upravit.
reklama

Japandi hledá dokonalost vnedokonalostech. Dřevo nemusí být opracované a nalakované, rostliny nemusí přetékat květy, křesla nemusí ladit spohovkou. Japandi dává přednost tomu, aby byl domov příjemný pro život, vyzýval kodpočinku a vnášel přírodu do městských bytů.

Nový styl vsobě spojuje japonskou filozofii wabi-sabi, která působí meditativně, se skandinávskou pohodou. Výsledek je působivý! Není divu, že je japandi jedním z velkých trendů roku 2021.

Nábytek

Nábytek by měl být pohodlný a jednoduchých tvarů. Můžete použít starší kusy, které upcyklujete. Vzpomeňte na wabi-sabi: nic nemusí ladit, harmonii vytváří i různorodost interiéru. Základem japandi bytu jsou pohovka a nízké konferenční stolky. Důležitá je i knihovna.

Materiály

Skandinávie i Japonsko dávají přednost přírodním materiálům. Nechte vyniknout kresbě dřeva a použijte len nebo vlnu. Skleněné doplňky by měly mít umírněné barvy, vhodné je čiré sklo nebo naopak černé či mléčné. Kovových prvků vjapandi bytech moc nenajdete, ty raději ponechte industriálnímu stylu.

Barvy

Zapomeňte na jasně rudou, žlutou nebo třeba modrou. Japandi dává přednost střídmosti. Vhodné jsou okrová, bílá, šedá, blankytně modrá, černá nebo všechny odstíny hnědé. Nic by nemělo zbytečně vyčnívat.

Dekorace

Dekorací by mělo být co nejméně. Spíš dejte přednost jedné výrazné, která bude pokoji dominovat. Použijte velkoformátovou fotografii nebo třeba velikou vázu se sušenými květy. Fotografie rodiny by vjapandi bytě být neměly, stejně jako porcelánové postavičky nebo třeba barevné malby ve zlatých rámech.

Rostliny

Namísto dekorací můžete použít pokojové rostliny. Vzrostlé pokojovky budou pokoji vévodit a navíc dostanou do městských interiérů tolik potřebnou přírodu. Pokud tedy přemýšlíte, zda si pořídíte obraz, raději zajděte do kvalitní prodejny pokojových rostlin a pořiďte si hezky rozrostlou pokojovku.

Další styly, které by se vám mohly líbit:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama