návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

7 jednoduchých způsobů, jak dát domovu pozitivní energii pomocí Feng Shui

skrivaa , Aktualizováno: 04.01.2021
Bydlení podle zásad Feng Shui zharmonizuje energie a pomůže vytvořit zdravější a šťastnější prostředí.
Autor: istock.com Bydlení podle zásad Feng Shui zharmonizuje energie a pomůže vytvořit zdravější a šťastnější prostředí.
Jednou z možností, jak z vašeho bytu vytvořit šťastnější, zdravější a příjemnější prostředí, je respektovat zásady čínského učení Feng Shui (často také feng-šuej). Poradíme vám, jak na to!

reklama

Základním principem učení Feng Shui je žít v harmonii s naším životním prostředím. Jeho cílem je dosáhnout rovnováhy v životním i pracovním prostoru a co nejvíce zvýšit využití potenciálu ve všech oblastech života.

Když bychom doslova přeložili Feng Shui, znamenalo by to „vítr a voda“. Vítr energii rozptyluje, kdežto voda ji naopak udržuje. Nerovnováha mezi těmito dvěma živly se vždycky projeví.

Domov je odrazem jeho obyvatel. Pokud v něm nějaká část chybí, je zanedbávaná nebo má negativní energii, vždycky se to odrazí v životě těch, kteří tam bydlí. Chcete-li se pokusit vytvořit šťastný a zdravý domov, máme pro vás pár zajímavých tipů, jak zvelebit každou místnost nebo prostor ve vašem bytě.

Udržujte vchodové dveře v perfektním stavu

Vaše vchodové představují bohatství, a proto by měly být v dokonalém stavu. Jestliže jimi toužíte přitáhnout do domu co nejvíce energie, umístěte vedle nich krásnou květinu, případně keřík, a nechte je dobře osvětlené.

Rostliny a světlo – podle Feng Shui základní atributy u vchodových dveří.
Autor: istock.com Rostliny a světlo – podle Feng Shui základní atributy u vchodových dveří.

Pokliďte chodbu

Vaše chodba, předsíň nebo zádveří reprezentuje možnosti. Ujistěte se, že je uklizená, aby v ní mohla energie krásně proudit. Umístěte kabáty a boty do uzavřených skříní a botníků, jinak by tam energie mohla stát. Pokud z ní chcete vytěžit co nejvíce benefitů, umístěte do chodby zrcadlo a čerstvé květiny, díky nimž okamžitě narůstá energie prostoru.

Nedávejte proti sobě dřez a sporák

Kuchyně je životně důležitým prostorem, neboť její energie představuje pro obyvatele výživu a harmonii ve vztazích. Ujistěte se, že nemáte proti sobě dřez a varnou desku, protože by to stavělo elementy vodu a oheň do opozice.

Varná deska by neměla být naproti dřezu, ani pod oknem a ideálně taky ne přímo proti dveřím. Foto: Varná deska by neměla být naproti dřezu, ani pod oknem a ideálně taky ne přímo proti dveřím. Foto: istock.com

V kuchyni jsou taky velmi důležité barvy. Vyvarujte se nadměrnému využití červené a černé, protože by to – stejně jako dřez a sporák proti sobě – mohlo způsobit buď požár, nebo vytopení.

Velkou roli z hlediska výživy hraje i umístění varné desky. Neměla by být pod oknem, přímo proti dveřím do kuchyně nebo vchodovým dveřím.

Promyslete rozmístění nábytku v obývacím pokoji

Ujistěte se, že nábytek v obývacím pokoji je úměrný prostoru. Neblokujte jím žádné dveře a hlavní pohovku nebo gauč umístěte ke zdi, aby poskytla obyvatelům dostatečnou oporu. Chcete-li aktivovat energii hojnosti a bohatství, dejte do rohu místnosti lampu (optimálně diagonálně proti dveřím).

Zařiďte si obývací pokoj harmonicky. Foto: Zařiďte si obývací pokoj harmonicky. Foto: istock.com

Využijte v jídelně odraz zrcadla

Jídelna nebo stůl jsou ve Feng Shui důležitým faktorem, protože poskytují prostor, kde se můžete soustředit na to, co jíte. V tomto čínském učení se místo, kde se jí, vztahuje na slezinu, která je spojována s elementem Země. V tradiční čínské medicíně má právě Země na starost trávení.

Jestliže chcete v tomto prostoru optimalizovat energii, umístěte na zeď zrcadlo, aby odráželo jídelní stůl, a položte na stůl květiny.

Zásadní je dostatek světla. Foto: Zásadní je dostatek světla. Foto: istock.com

Mějte ložnici „v neutrálu“

Chcete-li povzbudit klidný spánek, musí být ložnice v lehce neutrálních barvách a postele by měly mít čelní desku, kterou se umístí ke zdi. V ideálním případě by nemělo být lůžko v jedné linii s dveřmi ložnice.

Po obou stranách postele dejte noční stolky, abyste tím poskytli lůžku oporu. Pro povzbuzení romantické energie položte na noční stolky pěkné lampy a svíčky s příjemně nevtíravou vůní.

Neutrální, přírodní barvy, noční stolky a čelo postele u zdi – díky tomu se vám bude lépe spát. Foto: Neutrální, přírodní barvy, noční stolky a čelo postele u zdi – díky tomu se vám bude lépe spát. Foto: istock.com

Nenechávejte odklopené záchodové prkénko

Vždycky zavírejte do koupelny a na toaletu dveře a udržujte tyto místnosti opravdu čisté. Nezapomínejte ani přiklopit záchodové prkénko, aby vám neuniklo bohatství.

Můžete si to tam také vyzdobit nějakými rostlinami, ideálně vodními, které zpomalí tok hojnosti proudící od vás pryč.

(šp)

Další články o feng shui v domácnosti:

Zařiďte dětský pokoj podle Feng Shui.

JAK NA TO: Dětský pokoj podle Feng Shui

feng shui domov 9

Nejlepší tipy pro domov podle feng shui

Feng Shui

8 tipů, jak využít feng shui v ložnici, abyste měli kvalitní spánek. Rozdíl poznáte okamžitě

Chcete mít pohodu v ložnici? Využijte Feng-shui

Chcete mít pohodu v ložnici? Využijte Feng-shui

reklama

Článek je zařazen v: dekorace , nábytek , energie , domov , filozofie , pozitivní energie , feng shui , interiéry

reklama

Přečtěte si také