Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Velikonoce v souladu s matkou přírodou: Vyrobte si elegantní dekorace z přírodních materiálů

Velikonoční dekorace a výzdoba pro všechny, kteří milují přírodní materiály, čisté tvary a precizní zpracování, a kterým nic neříká složitost, zdobnost, lesk a třpyt. Velikonoce ve stylu natur potěší milovníky tlumených přírodních tónů barev, a především jedince s fantazií.
Vydáno: 14.04.2019
Velikonoce ve stylu natur
Autor: Pinterest.com Velikonoce ve stylu natur

Velikonoce ve stylu natur mají své kořeny v tradičních tvarech lidových velikonočních dekorací a zároveň se do nich prolíná velká obliba jednoduchého severského designu, který k nám v posledních letech proniká stále více. Možná i proto, že nabídka trhu je tak moc pestrá, až si paradoxně vybíráme to nejjednodušší. Natur Velikonoce si vystačí s málem, a přesto dýchají kouzelnou poetickou atmosférou.

Lehké jako peříčko

Není nic přirozenějšího než velikonoční vajíčka zdobená ptačím peřím. Projděte se po lese nebo po parku a uvidíte, kolik jich najdete. Na skořápky vyfouklých vajíček je můžete jen tak přivázat tenkým provázkem nebo nalepit tekutým disperzním lepidlem typu herkules.

Velikonoce ve stylu natur: lehké jako peříčko
Autor: Pinterest.com Velikonoce ve stylu natur: lehké jako peříčko

A zase ta peříčka

Z jednoduchého tvaru vajíčka vykouzlíte zajíce raz dva. Stačí mu jenom jednoduše vykouzlit uši z ptačích pírek. Nejlépe se vám bude pracovat s vajíčky polystyrenovými, ale ta nebudou mít s přírodním stylem mnoho společného. Lepší variantou budou vejce sádrová nebo betonová.

Velikonoce ve stylu natur: a zase ta peříčka
Autor: Pinterest.com Velikonoce ve stylu natur: a zase ta peříčka

Tradiční osení

Klasické, doma vyseté osení nesmí na Velikonoce chybět, protože snad nic jiného nedokáže tak symbolizovat probouzející se přírodu a nový život.

Velikonoce ve stylu natur: tradiční osení
Autor: Pinterest.com Velikonoce ve stylu natur: tradiční osení

Mini vázičky ze skořápek

Při rozklepávání vajíčka si dejte pozor, aby vám zůstala vcelku větší část skořápky. Tu pak můžete využít jako mini vázičku na jarní květiny, ale můžete do ní i drobnější květiny přímo zasadit.

Velikonoce ve stylu natur: mini vázičky ze skořápek
Autor: Pinterest.com Velikonoce ve stylu natur: mini vázičky ze skořápek

Dekorace na stůl

Květiny na slavnostní velikonoční stůl nemusí hýřit barvami. Objevte krásu v probouzejících se cibulích narcisů nebo právě čerstvě vykvetlých modřenců v netradiční bílé barvě.

Velikonoce ve stylu natur: dekorace na stůl
Autor: Pinterest.com Velikonoce ve stylu natur: dekorace na stůl

Slavnostně prostřeno

Na svátečním stole nesmí chybět ani prostírání, které ve všedních dnech možná ani nepoužíváte. Jednoduché lněné prostírky si zaslouží i drobnou ozdobu, například obyčejná vajíčka, vystřižená z papíru.

Velikonoce ve stylu natur: slavnostně prostřeno
Autor: Pinterest.com Velikonoce ve stylu natur: slavnostně prostřeno

Dřevěné korálky

Krása přírodního dřeva skvěle vynikne na jednoduchých ozdobách. Zajíčky jednoduše slepte z dřevěných korálků a uši mohou být z tenké plsti.

Velikonoce ve stylu natur: dřevěné korálky
Autor: Pinterest.com Velikonoce ve stylu natur: dřevěné korálky
Článek je zařazen v: Velikonoce , přírodní styl , čistý styl , velikonoční dekorace , severský styl , natur styl
Speciály: Jaro a Velikonoce

reklama