Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Moderní rodinný dům připomíná dětskou stavebnici. Černá fasáda skrývá minimalismus a střídmost

Vstupte do dřevěného domu, který architekti ze studia MJÖLK nazvali Dům v plotě. Rovné linie, masivní střecha a střídmý interiér připomínají jednoduchý styl dětských stavebnic. Jak se vám líbí?
Vydáno: 10.01.2019
Dům se vyznačuje rovnými liniemi. Nad masivní rovnou střechu pronikl jeden z pokojů a vypadá jak samostatná chatka na střeše.
Autor: Boys Play Nice Dům se vyznačuje rovnými liniemi. Nad masivní rovnou střechu pronikl jeden z pokojů a vypadá jak samostatná chatka na střeše.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Některé moderní rodinné domy se už i u nás vyznačují originálním řešením a opuštějí klasickou architekturu. V Polabí jeden takový najdete. Architekti ze studia MJÖLK, kteří jej navrhli, nazvali celý projekt Dům v plotě. Vraty ve dřevěném plotu vstoupíte do pěkného prostředí, kde se moderní bydlení propojuje s přírodou v přilehlé zahradě a naopak jeho originální řešení těší všechny jeho obyvatele.

Minimalismus a prostor

Při letmém pohledu vám dům možná připomene stavbu jak z dětské stavebnice. Rovné linie, velké okno v prvním patře, úhledně vsazené vprostřed horní fasády. I uvnitř vládne střídmost, a prostor tak na sebe zbytečně nestrhává pozornost. Tu totiž obyvatelé domu věnují sobě navzájem a návštěvám přátel.

Obývací pokoj je zatím prázdný. I tak má jedna ze stěn díky schodišti a policím své zajímavé výtvarné téma. Po stranách schodiště jsou nenápadně vsazeny dveře do dvou pokojů.
Autor: Boys Play Nice Obývací pokoj je zatím prázdný. I tak má jedna ze stěn díky schodišti a policím své zajímavé výtvarné téma. Po stranách schodiště jsou nenápadně vsazeny dveře do dvou pokojů.

Každého, kdo do Domu v plotě vejde, potěší výhled na zahradu z obou protilehlých prosklených stěn obývacího pokoje spojeného s kuchyní. Ostatně odtud se dá do okolní zeleně přímo vstoupit. V létě je tak obydlí spojeno s přírodou nejen opticky, ale dům a zahrada se navzájem alespoň částečně prolnou.

V přízemí se kromě obývacího pokoje se schodištěm a kuchyňskou linkou nacházejí ještě tři pokoje. Ke čtvrtému vystoupáte po schodech. V přízemí se dá také pod prodlouženou střechou zaparkovat vůz. Najde si své místo hned vedle velkého modrého kontejneru, který se hodí na vše, co je třeba na zahradu.  

Nahlédněte do originálního domu s černou fasádou v naší galerii.

(fis)

Další články:

Krásný byt v Alpách.

Krásný byt v Alpách připomíná moderní myslivnu. Nahlédněte do stylového bydlení v horách

Interiéroví designéři si při přestavbě pohráli hlavně s vnitřním prostorem tak, aby navodil příjemnou atmosféru pro setkávání majitelů s přáteli.

V argentinské vile si zařídili domácí klubovnu. Nechybějí kožená křesla a kulečníkový stůl

Článek je zařazen v: architektura , design , Rodinný dům , plot , projekt rodinného domu , moderní bydlení , minimalismus
Reklama