Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Dětský pokoj pro princezny: 8 nádherných pokojíků, které dceři raději neukazujte

Máte doma také malou princeznu? Pak víte, že princeznovský pokojík je nutnost číslo jedna. Přinášíme k inspiraci ty nejkrásnější dětské pokoje pro holčičky.
Vydáno: 18.10.2018
Vytvořte dokonalý dětský pokoj pro princezny.
Autor: pinteres.com/istock.com Vytvořte dokonalý dětský pokoj pro princezny.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zákonitosti princeznovského pokoje jsou celkem jasně dané. Spousty, ale spousty růžové barvy, to především. Povolená je i fialová, bleděmodrá nebo zlatá, ale růžová je NEJ. Dále potřebujete poměrně neskromné textilie, postelová nebesa, záclonky, volánky, polštářky a koberečky. Čím více, tím lépe! Velikost samotného pokoje není určující, jde hlavně o dekorační um rodičů-designérů a o to, aby vše bylo nadýchané, přehnané a prostě jako z pohádky.

Pokud na zařizování princeznovského pokoje nemáte zrovna buňky, nevadí, stačí se inspirovat v naší galerii. Vybrali jsme pro vás 8 nejúchvatnějších pokojíků pro malé princezničky.

Princeznovská hrací postel

Samozřejmě, že toto v žádném nábytkovém supermarketu nepořídíte. Možná na internetu u specializovaných firem, ale daleko nejjednodušší bude, najít si šikovného truhláře a zadat zakázku na míru. Komponenty, jako je skluzavka, zábradlí nebo schodiště, naopak seženete skoro všude. Také postýlka uprostřed může být docela standardní zboží. Efekt vykouzlí celek dotažený barvami a polštářky!

Princeznovský zámek.
Autor: pinteres.com/istock.com Princeznovský zámek.

Aladinův nebeský koberec

Tohle je vyšší level pro spaní malé dcerky. Pokud s sebou vaše princezna v noci hodně mrská, zvažte, jestli je zavěšená postýlka to pravé ořechové. Důležité je dát spaní do souvislosti s okolím, aby se malá princezna cítila, že se vznáší na kouzelném koberci pohádkově modrou oblohou!

Spaní jako z pohádky.
Autor: pinteres.com/istock.com Spaní jako z pohádky.

Moderní princezna

Pokud se nemůžete přinutit do maximálního kýče ani kvůli svému malému dítěti, zkuste mu podstrčit princeznovský pokojík v umírněné moderní verzi. Držte se při zemi s dekoracemi, nechte promluvit účelnost a minimalismus, ale alespoň té růžové barvy se opravdu držte!

Stylový minimalismus.
Autor: pinteres.com/istock.com Stylový minimalismus.

Popelčin kočár

Miluje pohádku o Popelce? Dopřejte jí sny o tom, jak se vozí v jejím kočáře. Pravda, na podobnou postýlku potřebujete trochu více prostoru, ale pokud jím disponujete, nenechte se omezovat. Nezapomeňte na záclonky a spoustu růžové barvy!

Pokoj pro Popelku.
Autor: pinteres.com/istock.com Pokoj pro Popelku.

Arielina lastura

Uznáváme, že tohle je třída pro náročné a raději to své malé milovnici podmořského světa zatajte… Ale inspirovat se minimálně můžete! Mořská barva na tapetách, vodu evokující koberečky, lastury a kameny, stříbrná zrcadla. To vše bude připomínat chladnou vodní říši, kde spí malá mořská víla.

Postel ve tvaru mušle je už pro náročnější princezny.
Autor: pinteres.com/istock.com Postel ve tvaru mušle je už pro náročnější princezny.

Vzhůru do oblak

Ani tohle není úplný standard českých dětských pokojů, ale o ten nám úplně nejde, ne? Hledáme inspiraci a chceme vidět nevídané. Princeznovský pokojík může být krásně bílý, i když to není pro dětské hry úplně ideální barva. Až malá bude ve školce, vlezete si do balónu sami a vychutnáte si let za hranice všedních dní.

Luxusní pokoj pro malou princeznu.
Autor: pinteres.com/istock.com Luxusní pokoj pro malou princeznu.

Kouzla s textilem

I s malý prostorem a nevelkým rozpočtem se dají vykouzlit báječné věci do princeznovského pokoje. Soustřeďte se na textil! Za postýlku dejte ke zdi čalouněné čelo, které můžete sehnat za pár babek někde v bazaru s nábytkem, nožky u postele natřete zlatou barvou a pak už jen shánějte báječné a originální látky. Stačí trocha šikovnosti, šicí stroj, staré závěsy a záclony a za pár hodin máte tak nazdobenou postel, že by ji vaší dceři záviděla i skutečná princezna na hrášku!

Princezna, nebo uličnice?
Autor: pinteres.com/istock.com Princezna, nebo uličnice?

Pro starší princezny

Když je vám třeba dvanáct, neznamená to, že vás princezny už nezajímají. Jen to prostě musíte trochu maskovat, aby jste byli cool. I starší princezny ocení romantický pokoj! Uberte na růžové a sladkých doplňcích a zkuste třeba černobílou kombinaci. Krásně s k ní hodí zlatá a romantické prvky můžou klidně zůstat! Inspiraci čerpejte v pohádce “Šíleně smutná princezna”.

Pokoj pro princezny nemusí být jen v růžové barvě.
Autor: pinteres.com/istock.com Pokoj pro princezny nemusí být jen v růžové barvě.

(KU) 

Článek je zařazen v: dětský pokoj , princezna , růžová barva , růžová , dětský pokoj pro princezny , zařízení dětského pokoje , barva v interiéru , inspirace , děti , dekorace , bytové doplňky
Reklama