Věnce z umělých hortenzií: Vytvořte si květinovou dekoraci na vchodové dveře

Jen málokterá umělá květina bývá tak věrnou napodobeninou své přírodní předlohy jako hortenzie. Kulovitá květenství z textilu můžete proto využít na výrobu půvabných dekoračních věnců, které budou od těch přírodních k nerozeznání. Ale můžete se i pěkně vyřádit na barevných kombinacích, jaké vám umožní jen právě květy umělé.

Věnec zumělých hortenzií na proutěném základu

Proutěný základ na věnce je krásný sám o sobě, proto ho nemusíte nijak přehnaně zakrývat a jednotlivé květy můžete na věnec poskládat jenom řídce.

Umělé hortenzii odstřihněte štípacími kleštěmi stonek a pod květem ponechte jenom zbytek, dlouhý asi 4 cm, který zapíchnete mezi proutky. Stonek zajistěte kapkou lepidla ztavné pistole.

Věneček ze sušených květů

Podobně můžete pracovat i se sušeným květenstvím přírodní hortenzie, jenom musíte dávat pozor, aby se křehký materiál nepolámal.

Mnohem snadněji se pracuje sčerstvou hortenzií, ale to si budete muset ještě pár měsíců počkat. A nebo vytvořte květy z papíru!

Věnec zumělých hortenzií na drátěném základu

Připravte si drátěný základ na věnce, který koupíte vhobbymarketu nebo ve výtvarných potřebách a někdy vám jej prodají i vkvětinářství. Ve stejných obchodech pořídíte i umělé květy hortenzií a vázací tenký drátek.

Jednotlivé květy hortenzií opět odstřihujte štípacími kleštěmi, protože uprostřed stonku bývá obvykle drátek a obyčejné nůžky byste mohli zničit. Odstřižené květy pak vázacím drátkem připevněte kdrátěnému základu.

Pokud máte raději barevnější dekorace, můžete využít i netradičně zbarvené umělé květy hortenzií a vytvořit si znich duhový věnec.

Líbí se vám věnce na dveřích i na stěnách pokojů? Máme pro vás pár dalších nápadů, jak je vytvořit:


Přečtěte si také