návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Vzešly vám sazeničky? Tak je přesaďte

zidkovm , Vydáno: 29.03.2014
Rostlinky potřebují místo
Autor: thinkstock.com Rostlinky potřebují místo
Možná je to pro vás záhadné slovo. Pikýrovat však neznamená nic jiného než přepichovat či přesazovat rostlinky, které vám narostly ze semínek.

reklama

Vyseli jste semínka a radujete se, jak vám vzešla. Máte plný truhlíček malých rajčat, bazalky, saturejky, lobelek, afrikánů, gazánií... Teď musíte ale sadbu přesadit z výsevního truhlíku do většího, aby mladinké rostlinky měly více světla, živin a místa. Kdybyste je nechali v houštině, vytáhly by se a znehodnotily. Nebude od věci pořídit si speciální substrát pro přepichování mladých rostlinek, který je velmi jemný, zároveň odlehčený perlitem a pískem, a přitom neobsahuje příliš mnoho hnojiv. Na přesazování budete potřebovat pikýrovací kolík (nemáte-li ho, vemte si špejli či tužku).

Podívejte se na video, kde se dozvíte, jak přesadit begónie, muškáty a bazalku. Každá rostlinka potřebuje svoje. Nejdůležitější pro všechny ale je to, abyste drobounké rostlinky nepoškodili:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Jak přesadit sazeničky

(mar)

Podobné rady jako byla tato, najdete v pořadu Receptář prima nápadů, který vysílá Prima každou neděli v 11.50.

Zahrádka v květináči

Zahrádka v květináči


reklama

reklama

Přečtěte si také