Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Češi vytvářejí originální obklady z vraků lodí a kokosových ořechů. Každý kousek mozaiky skrývá svůj příběh

Originalita, kvalitní materiál a silný příběh jsou vlastnosti, které se podařily české firmě propůjčit svým výrobkům. Na výrobu dřevěných mozaikových obkladů totiž používá dřevo vraků starých lodí a skořápky kokosových ořechů. Podívejte se, jak netradiční obklady vypadají v interiéru.
Vydáno: 06.11.2018
Vzory obkladů
Autor: Shipwood.cz Vzory obkladů
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dřevo, které má příběh

Po desetiletí pluly exotické lodě každodenně se zbožím ke svým cílům. Brázdily moře mezi Thajskem, Malajsií, Čínou, Japonskem, Filipínami a ostatními zeměmi Dálného východu. Za tuto dobu se dřevo těchto lodí stalo vysoce odolným proti vlhkosti, škůdcům a dalším přírodním vlivům. Jejich pouť byla ovšem často ukončena ničivými tajfuny. Některé vraky těchto někdy až stovky let starobylých dřevěných lodí se přesto zachovaly. A jejich dřevo, zocelené náročnými podmínkami na moři, dnes žije dál vlastním životem. Česká firma ShipWood, s. r. o., z něho začala vyrábět originální interiérové kousky. 

Obklady ze starých lodí
Autor: Shipwood.cz Obklady ze starých lodí

Společnost, která byla založena teprve v roce 2018, má za sebou už dvě úspěšné výstavy. Nás její stánek zaujal na stavebním veletrhu ForArch 2018 v pražských Letňanech.

Jejich materiálem na výrobu dřevěných mozaikových obkladů jsou totiž vraky starých lodí a skořápky kokosových ořechů.

Originalita každého kusu

Staré vraky lodí
Autor: Shipwood.cz Staré vraky lodí

Staré lodní dřevo je ve světě velmi ceněné pro své unikátní vlastnosti a pro svou originalitu. Každý kousek mozaiky je tak jedinečný a skrývá svůj vlastní příběh. Při pohledu na pozoruhodné výrobky se tak možná zasníte nad představou exotických dálek a bezútěšných končin, kam dřevo lodi kdysi doplulo. 

Skořápky kokosových ořechů

Kokosové ořechy
Autor: Shipwood.cz Kokosové ořechy

Velmi originálním počinem jsou vedle mozaik z dřevěných lodí také obkladové mozaiky vyrobené z kokosových ořechů. Netradiční obklad dokáže z interiéru udělat osobitý prostor a zároveň mu propůjčit přírodní ráz. Mozaiky jak z vraků lodí, tak kokosových ořechů se podle výrobců mohou vyjímat nejen v prostorách hotelů, barů a klubů, ale i v interiérech náročných zákazníků, kteří si potrpí na originalitu a příběh výrobku.

Nám je velmi sympatické, že firma pracuje s recyklovatelným materiálem a naplno využívá jeho potenciál.

Originální interiér
Autor: Shipwood.cz Originální interiér

Mohlo by vás zajímat:

Kdyby se ženy nemusely přizpůsobovat.

Jak by vypadal dům ženy, kdyby nemusela dělat kompromisy kvůli chlapovi

Síťovka je opět v kurzu

Konec plastovým pytlíkům. Takové sáčky na potraviny vám budou všichni závidět

Článek je zařazen v: lodě , Shipwood , ořechy , obklady , mozaikové obklady , dřevěné obklady , český projekt , design
Speciály: Ekologické bydlení
Reklama