Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Češi vytvářejí originální obklady z vraků lodí a kokosových ořechů. Každý kousek mozaiky skrývá svůj příběh

Originalita, kvalitní materiál a silný příběh jsou vlastnosti, které se podařily české firmě propůjčit svým výrobkům. Na výrobu dřevěných mozaikových obkladů totiž používá dřevo vraků starých lodí a skořápky kokosových ořechů. Podívejte se, jak netradiční obklady vypadají v interiéru.
Vydáno: 06.11.2018
Vzory obkladů
Autor: Shipwood.cz Vzory obkladů

Dřevo, které má příběh

Po desetiletí pluly exotické lodě každodenně se zbožím ke svým cílům. Brázdily moře mezi Thajskem, Malajsií, Čínou, Japonskem, Filipínami a ostatními zeměmi Dálného východu. Za tuto dobu se dřevo těchto lodí stalo vysoce odolným proti vlhkosti, škůdcům a dalším přírodním vlivům. Jejich pouť byla ovšem často ukončena ničivými tajfuny. Některé vraky těchto někdy až stovky let starobylých dřevěných lodí se přesto zachovaly. A jejich dřevo, zocelené náročnými podmínkami na moři, dnes žije dál vlastním životem. Česká firma ShipWood, s. r. o., z něho začala vyrábět originální interiérové kousky. 

Obklady ze starých lodí
Autor: Shipwood.cz Obklady ze starých lodí

Společnost, která byla založena teprve v roce 2018, má za sebou už dvě úspěšné výstavy. Nás její stánek zaujal na stavebním veletrhu ForArch 2018 v pražských Letňanech.

Jejich materiálem na výrobu dřevěných mozaikových obkladů jsou totiž vraky starých lodí a skořápky kokosových ořechů.

Originalita každého kusu

Staré vraky lodí
Autor: Shipwood.cz Staré vraky lodí

Staré lodní dřevo je ve světě velmi ceněné pro své unikátní vlastnosti a pro svou originalitu. Každý kousek mozaiky je tak jedinečný a skrývá svůj vlastní příběh. Při pohledu na pozoruhodné výrobky se tak možná zasníte nad představou exotických dálek a bezútěšných končin, kam dřevo lodi kdysi doplulo. 

Skořápky kokosových ořechů

Kokosové ořechy
Autor: Shipwood.cz Kokosové ořechy

Velmi originálním počinem jsou vedle mozaik z dřevěných lodí také obkladové mozaiky vyrobené z kokosových ořechů. Netradiční obklad dokáže z interiéru udělat osobitý prostor a zároveň mu propůjčit přírodní ráz. Mozaiky jak z vraků lodí, tak kokosových ořechů se podle výrobců mohou vyjímat nejen v prostorách hotelů, barů a klubů, ale i v interiérech náročných zákazníků, kteří si potrpí na originalitu a příběh výrobku.

Nám je velmi sympatické, že firma pracuje s recyklovatelným materiálem a naplno využívá jeho potenciál.

Originální interiér
Autor: Shipwood.cz Originální interiér

Mohlo by vás zajímat:

Kdyby se ženy nemusely přizpůsobovat.

Jak by vypadal dům ženy, kdyby nemusela dělat kompromisy kvůli chlapovi

Síťovka je opět v kurzu

Konec plastovým pytlíkům. Takové sáčky na potraviny vám budou všichni závidět

Článek je zařazen v: lodě , Shipwood , ořechy , obklady , mozaikové obklady , dřevěné obklady , český projekt , design
Speciály: Ekologické bydlení

reklama