Design a architektura

6. listopadu 2018 15:51

maku-la@seznam.cz

Češi vytvářejí originální obklady z vraků lodí a kokosových ořechů. Každý kousek mozaiky skrývá svůj příběh

Originalita, kvalitní materiál a silný příběh jsou vlastnosti, které se podařily české firmě propůjčit svým výrobkům. Na výrobu dřevěných mozaikových obkladů totiž používá dřevo vraků starých lodí a skořápky kokosových ořechů. Podívejte se, jak netradiční obklady vypadají v interiéru.

Dřevo, které má příběh

Po desetiletí pluly exotické lodě každodenně se zbožím ke svým cílům. Brázdily moře mezi Thajskem, Malajsií, Čínou, Japonskem, Filipínami a ostatními zeměmi Dálného východu. Za tuto dobu se dřevo těchto lodí stalo vysoce odolným proti vlhkosti, škůdcům a dalším přírodním vlivům. Jejich pouť byla ovšem často ukončena ničivými tajfuny. Některé vraky těchto někdy až stovky let starobylých dřevěných lodíse přesto zachovaly. A jejich dřevo, zocelené náročnými podmínkami na moři, dnes žije dál vlastním životem. Česká firmaShipWood, s. r. o., z něho začala vyrábět originální interiérové kousky.

Společnost, která byla založena teprve v roce 2018,má za sebou už dvě úspěšné výstavy. Nás její stánek zaujal nastavebním veletrhu ForArch 2018 v pražských Letňanech.

Jejich materiálem na výrobu dřevěných mozaikových obkladů jsou totiž vraky starých lodí a skořápky kokosových ořechů.

Originalita každého kusu

Staré lodní dřevo je ve světě velmi ceněné pro své unikátní vlastnosti a pro svou originalitu. Každý kousek mozaiky je tak jedinečný askrývá svůj vlastní příběh. Při pohledu na pozoruhodné výrobky se tak možná zasníte nad představou exotických dálek a bezútěšných končin, kam dřevo lodi kdysi doplulo.

Skořápky kokosovýchořechů

Velmi originálním počinem jsou vedle mozaik z dřevěných lodí také obkladové mozaiky vyrobené z kokosových ořechů. Netradiční obkladdokáže z interiéru udělatosobitý prostora zároveň mu propůjčit přírodní ráz. Mozaiky jak z vraků lodí, tak kokosových ořechů se podle výrobců mohou vyjímat nejen v prostorách hotelů, barů a klubů, ale i v interiérech náročných zákazníků, kteřísi potrpí na originalitu a příběh výrobku.

Nám je velmi sympatické, že firma pracuje s recyklovatelným materiálem a naplno využívá jeho potenciál.

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také