Bydlení slavných

15. března 2023 15:43

redakce Prima Living

Ocel, dřevo a holandský styl. Jana Švandová se chlubí opravdu zvláštní chalupou

Není chalupa jako chalupa! Herečka Jana Švandová (75) si nedaleko Prahy před dvaceti lety pořídila nevšední venkovské sídlo ze dřeva a oceli. Netypická stavba je dílem jejího manžela Pavla Satorie, projektového manažera, a nizozemské architektky Saskie Fokkemy, která domu vtiskla holandský styl.

Velice zajímavá stavba se zahradou na pozemku o velikosti zhruba 4 000 m² se před téměř dvaceti lety stala místem, kde oblíbená herečka Jana Švandová se svou rodinou tráví každou volnou chvíli a užívá si soukromí. Ona sama domu říká láskyplně moje chaloupka. „Dům se tomu nedá říkat, je to takový moderní styl chalupy,“  uvedla herečka pro iDNES.cz. Praktický, světlý, vzdušný a pohodlný dům je přesně to, co hvězda seriálu ZOO pro odpočinek potřebuje.

V chalupě se chodí kolem dokola

Jak uvádí Blesk.cz, základem domu je ocelová konstrukce, kterou pokrývá dřevo, izolace a sádrokarton. Nejzajímavější na domě je, že se v něm chodí kolem dokola z obývacího pokoje s kuchyňským koutem do ložnice a koupelny. Koupelna je mimochodem také průchozí a nemá dveře. Kolem dokola jsou také okna bez závěsů nebo žaluzií, která zajišťují dostatek světla.

Herečka si nemůže vychválit spojení kuchyně s obytným prostorem a barem se židlemi. Když přijdou hosté, člověk může vařit a přitom s nimi komunikovat.

Zajímavými designérskými prvky interiéru jsou železné sloupy natřené na černo či různé kovové vzpruhy. Ve spojení s převládající šedou barvou působí na první pohled trochu studeně, ale teplejší ráz chalupy zajišťuje dřevěná podlaha a taky barevné veselé doplňky, které má Jana Švandová ráda.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Znáte dobře partnera Jany Švandové?

Zahrada je hereččino oblíbené místo

Velký pozemek je pěkně upravený a plný rostlin. Jana Švandová se netají tím, že zahrada je její nejoblíbenější místo, a ani tím, že ji vytvořil profesionální zahradník, který ji vymyslel přesně tak, jak chtěla, tedy aby zapadla do okolí a hlavně aby se o ni nemusela příliš starat. Roste v ní spousta keřů a nenáročných stromů, kterým se daří v chladnější a větrnější oblasti, veranda je obrostlá pnoucími rostlinami.

Občas si koupím nějakou kytičku a zasadím ji, ale jediné, co pěstuju, jsou bylinky. Nechci se stát otrokem zahrady… a nakonec ani chalupy. Někdo to má rád, já mám ale chalupu k tomu, abych si odpočinula,“  přiznala pro iDNES.cz Švandová.

Oproti manželovým původním plánům si prosadila u chalupy bazén. Není prý sice moc velký, ale když nestačí pár temp, pomůže protiproud. Bez vody si život na chalupě snad ani neumí představit. Jednak v létě moc nejezdí k moři, protože si chce od lidí odpočinout, a za druhé je Jana Švandová narozená ve znamení  Raka, takže voda je pro ni prý opravdu nezbytnou záležitostí.

Zdroje: blesk.cz, idnes.cz

Sdílejte článek

Přečtěte si také