reklama

Ocel, dřevo a holandský styl. Jana Švandová se chlubí opravdu zvláštní chalupou

redakce Prima Living
15. března 2023
Není chalupa jako chalupa! Herečka Jana Švandová (75) si nedaleko Prahy před dvaceti lety pořídila nevšední venkovské sídlo ze dřeva a oceli. Netypická stavba je dílem jejího manžela Pavla Satorie, projektového manažera, a nizozemské architektky Saskie Fokkemy, která domu vtiskla holandský styl.
reklama

Velice zajímavá stavba se zahradou na pozemku o velikosti zhruba 4 000 m² se před téměř dvaceti lety stala místem, kde oblíbená herečka Jana Švandová se svou rodinou tráví každou volnou chvíli a užívá si soukromí. Ona sama domu říká láskyplně moje chaloupka. „Dům se tomu nedá říkat, je to takový moderní styl chalupy,“  uvedla herečka pro iDNES.cz. Praktický, světlý, vzdušný a pohodlný dům je přesně to, co hvězda seriálu ZOO pro odpočinek potřebuje.

V chalupě se chodí kolem dokola

Jak uvádí Blesk.cz, základem domu je ocelová konstrukce, kterou pokrývá dřevo, izolace a sádrokarton. Nejzajímavější na domě je, že se v něm chodí kolem dokola z obývacího pokoje s kuchyňským koutem do ložnice a koupelny. Koupelna je mimochodem také průchozí a nemá dveře. Kolem dokola jsou také okna bez závěsů nebo žaluzií, která zajišťují dostatek světla.

Herečka si nemůže vychválit spojení kuchyně s obytným prostorem a barem se židlemi. Když přijdou hosté, člověk může vařit a přitom s nimi komunikovat.

Zajímavými designérskými prvky interiéru jsou železné sloupy natřené na černo či různé kovové vzpruhy. Ve spojení s převládající šedou barvou působí na první pohled trochu studeně, ale teplejší ráz chalupy zajišťuje dřevěná podlaha a taky barevné veselé doplňky, které má Jana Švandová ráda.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Znáte dobře partnera Jany Švandové?

Zahrada je hereččino oblíbené místo

Velký pozemek je pěkně upravený a plný rostlin. Jana Švandová se netají tím, že zahrada je její nejoblíbenější místo, a ani tím, že ji vytvořil profesionální zahradník, který ji vymyslel přesně tak, jak chtěla, tedy aby zapadla do okolí a hlavně aby se o ni nemusela příliš starat. Roste v ní spousta keřů a nenáročných stromů, kterým se daří v chladnější a větrnější oblasti, veranda je obrostlá pnoucími rostlinami.

Občas si koupím nějakou kytičku a zasadím ji, ale jediné, co pěstuju, jsou bylinky. Nechci se stát otrokem zahrady… a nakonec ani chalupy. Někdo to má rád, já mám ale chalupu k tomu, abych si odpočinula,“  přiznala pro iDNES.cz Švandová.

Oproti manželovým původním plánům si prosadila u chalupy bazén. Není prý sice moc velký, ale když nestačí pár temp, pomůže protiproud. Bez vody si život na chalupě snad ani neumí představit. Jednak v létě moc nejezdí k moři, protože si chce od lidí odpočinout, a za druhé je Jana Švandová narozená ve znamení  Raka, takže voda je pro ni prý opravdu nezbytnou záležitostí.

Zdroje: blesk.cz, idnes.cz

Sílejte článek
reklama