Bydlení slavných

15. února 2023 06:00

redakce Prima Living

Jak dnes žije David Výborný: Legendární hokejista prodává byt za 150 milionů korun

David Výborný prodává byt

David Výborný (48), bývalý vynikající hokejista a pětinásobný mistr světa, už hokejové řemeslo pověsil na hřebík a dnes v Praze podniká s nemovitostmi. V nabídce má kromě vinohradských činžáků i možná nejdražší byt v Česku. Kdo chce bydlet jako král, musí za nemovitost vydat 150 milionů korun.

Hokejový útočník David Výborný (48) získal na mistrovství světa osm medailí, s pěti zlatými drží český rekord spolu s Františkem Kaberlem. Jako kapitán dovedl český tým k titulu mistrů světa v roce 2005 ve Vídni.

K tomu jako šikovné pravé křídlo získal dva tituly se Spartou, hrál sedm sezon v NHL a rok ve Švédsku. Ještě když hrál v zámoří, začal vydělané peníze investovat do nemovitostí v Praze, a odstartoval tak svou podnikatelskou kariéru v realitách.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Podívejte se, jak bydlí Petr Pavel

Podnikáním vydělal víc než hokejem

S kamarádem Václavem Černochem založili firmu Skyhill, která se specializuje na nákup, rekonstrukci a prodej převážně historických obytných domů v centru metropole, zejména na Královských Vinohradech. „Baví mě to. Jsem s normálními lidmi, pánem svého času, dělám si, co chci. Schůzky si zařídím podle sebe. Ne že musím brzy ráno vstát a někam jet. Být svobodný člověk a ještě za to mít peníze. To jsem si vždycky přál,“ svěřila se hokejová legenda webu isport.blesk.cz. „Podnikáním jsem už určitě vydělal víc než hokejem,“ říká pětinásobný mistr světa.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Podívejte se, jak bydlí Andrej Babiš

Top byt na Vinohradech

Přestože obchoduje hlavně s činžáky od 50 milionů korun výš, občas si střihne i nějaký byt. „Musí to už ale být něco opravdu top,“ upozorňuje hokejista v deníku Blesk.  A jeden takový teď bývalý kanonýr hodlá střelit. „Prodáváme možná nejdražší byt v Česku. Je na lukrativní adrese na Vinohradech, má 733 metrů čtverečních, navrhovala ho interiérová architektka paní Radka Šrámková a jeho cena se pohybuje kolem 150 milionů korun.“

Kromě velikosti tkví jeho hodnota i ve vybavení a poloze. „Mezonet má vlastní výtah, pět ložnic, dvě terasy, z obou je krásný výhled na Pražský hrad. Součástí bytu je v přízemí privátní zahrada, posilovna, vinotéka, pět parkovacích stání. Člověk je v bytě, ale vlastně jakoby v domě,“ vypočítává přednosti vinohradského mezonetového bytu David Výborný.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: David Pastrňák a jeho partnerka přišli o miminko

Každá věc má svého kupce

Jedná se o privátní prodej. Mezi ty správné lidi se ta informace prostě dostane. „Nepořádáme prohlídky jako běžná realitka. Potenciální kupec si takový byt nebere na hypotéku,“ naznačuje Výborný a dodává: „Každá věc má nakonec vždycky svého kupce. Ale kdyby náhodou, tak ho třeba na dva roky pronajmeme.“

Zdroje: skyhill,cz, isport.blesk.cz, cs.wikipedia.org

Sdílejte článek
Štítky Švédsko Vídeň hokejista NHL Sparta byt hokej realitní trh Praha Vinohrady František Kaberle David Výborný

Přečtěte si také