Originální kraslice zdobené provázkem a krajkou. Úžasná dekorace na velikonoční stromeček

Vyfouknuté skořápky vajíček nebo dekorační vajíčka z polystyrenu můžete jednoduše omotat provázkem. Dokonalou velikonoční výzdobu tak zvládnete vytvořit během chvilky. Můžete omotávat i tenkou vyšívací bavlnkou, ale práce s provázkem vám půjde mnohem rychleji od ruky. Tady je návod, jak na to.

Malování tradičních velikonočních kraslic vyžaduje výtvarný talent, pevnou ruku a obrovskou trpělivost. Omotávání provázkem takové nároky zdaleka neklade. A tak si krásnou jarní výzdobu  mohou vytvořit úplně všichni.

INSPIRUJTE SE: Velikonoční stromeček: Na jarní dekoraci použijte kvetoucí i holé větve a pohrajte si s kraslicemi

Co potřebujete na výrobu provázkových kraslic

Jak postupovat při výrobě provázkových kraslic

1. krok: Vajíčko začněte omotávat

Vajíčko si napíchněte na špejli, aby se vám s ním ze začátku lépe manipulovalo. Od špičky vajíčka začněte nalepovat provázek. Lepidlo si naneste vždy jen na kousek vajíčka a provázek si můžete vždy po několika otáčkách přidržovat zapíchnutým špendlíkem.

2. krok: Špejli odstraňte

Ke konci omotávání už můžete špejli vytáhnout a provázek domotat až do konce. Pokud chcete mít z kraslic zápichy do květináče, špejli ponechte zapíchnutou ve vajíčku.

3. krok: Nalepte krajky

V místě, kde budete nalepovat krajkovou ozdobu, natřete vajíčko lepidlem. Nemusíte se bát, že lepidlo bude vidět. Po zaschnutí zprůhlední a na pohled zmizí. Vajíčka ozdobte kousky bavlněných krajek. Opět si můžete, dočasně, vypomoci špendlíky. Efektní barevnou linku můžete vytvořit i nalepením odlišně barevného provázku.

4. krok: Přilepte mašli a nezapomeňte na očko na zavěšení

Přes prsty několikrát obtočte provázek a svažte ho do mašle. Tu pak nalepte jako ozdobu na kraslici. Zároveň při nalepování mašle ponechte jeden konec provázku delší na zavěšení kraslice na větvičku velikonočního stromečku či do okna.

Fotonávod najdete v galerii v úvodu článku.

Zdroj: autorský článek Simona Sedláčková


Přečtěte si také