Jak nazdobit velikonoční stromeček? Použijte kvetoucí i holé větve a pohrajte si s kraslicemi

Vánoční stromky známe všichni, ale víte, co si představit pod pojmem stromek velikonoční? Není to urostlá jedlička ozdobená vajíčky, ale libovolné větve ve váze, které si můžete ozdobit kraslicemi, barevnými stužkami anebo jinými velikonočními dekoracemi. Větve jakých stromů či keřů se na velikonoční dekoraci hodí nejlépe?

Kroucená vrba je velikonoční klasika

Větve kroucené vrby vypadají krásně, i když jsou holé, bez listí. Jejich extravagantní tvar tak vynikne nejlépe. Na druhou stranu svěže zelené, jarní lístky, zase vypadají mnohem veseleji. Ať už máte k dispozici kteroukoliv variantu, bude vám stačit už jen pár jednoduchých kraslic zavěšených na niti či na stužce a velikonoční výzdoba bude dokonalá.

Jarní kočičky raději šetřete

Že není řeč o mňoukajících chlupatých stvořeních, je každému hned jasné. Kočičky, jak říkáme mladým květenstvím vrby jívy, zná přece každý. A každý by měl také vědět, že představují první a velmi důležitou potravu pro včely a čmeláky.

Ustřihněte si proto opravdu jen pár proutků. Ale na velikonočním stole jim to ve váze bude hodně slušet, to se musí uznat.

Březové větve nejsou dobré jenom na košťata!

Uvázat nové březové koště a vymést s ním po zimě z chalupy všechnu špínu kdysi patřilo k velikonočním tradicím. Dnes už si ty březové větvičky dáváme raději do vázy. A také vypadají krásně!

Nádherně nakvetlý zlatý déšť

Ano, všichni tomuto keři, zlatici, říkáme zlatý déšť, i když většinou víme, že je to označení trochu mylné. Nevadí, hlavně že si všichni představujeme jedno a to samé. Záplavu zlatožlutých květů. Pokud vám na zahradě o letošních Velikonocích ještě nepokvetou, stačí větve pár dní předem nastříhat a vložit do vázy s vodou. V teplém pokoji vykvetou velmi rychle.

Zdá se vám té žluté barvy trochu moc? Přidejte do vázy třeba stálezený buxus. Kombinace tmavě zelených listů buxusu a květů zlatice bude perfektní.

Květy ovocných stromů

V některých letech, když se vydaří hodně teplé jaro, bývají už i třešně a jabloně v plném květu. Pokud vám jich není líto a najdete na velkém stromě třeba překážející větvičku, pak se i ona může stát dokonalou velikonoční výzdobou. I když sladké třešně nebo jablka, která by na větvičce mohla vyrůst, by byla možná lepší, co říkáte?


Přečtěte si také