návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jak nazdobit velikonoční stromeček? Použijte kvetoucí i holé větve a pohrajte si s kraslicemi

Simona Sedláčková , Vydáno: 16.03.2021
Velikonoční stromky
Autor: iStock Velikonoční stromky
Vánoční stromky známe všichni, ale víte, co si představit pod pojmem stromek velikonoční? Není to urostlá jedlička ozdobená vajíčky, ale libovolné větve ve váze, které si můžete ozdobit kraslicemi, barevnými stužkami anebo jinými velikonočními dekoracemi. Větve jakých stromů či keřů se na velikonoční dekoraci hodí nejlépe?

reklama

Kroucená vrba je velikonoční klasika

Větve kroucené vrby vypadají krásně, i když jsou holé, bez listí. Jejich extravagantní tvar tak vynikne nejlépe. Na druhou stranu svěže zelené, jarní lístky, zase vypadají mnohem veseleji. Ať už máte k dispozici kteroukoliv variantu, bude vám stačit už jen pár jednoduchých kraslic zavěšených na niti či na stužce a velikonoční výzdoba bude dokonalá.

Větve kroucené vrby jsou velmi dekorativní
Autor: iStock Větve kroucené vrby jsou velmi dekorativní

Jarní kočičky raději šetřete

Že není řeč o mňoukajících chlupatých stvořeních, je každému hned jasné. Kočičky, jak říkáme mladým květenstvím vrby jívy, zná přece každý. A každý by měl také vědět, že představují první a velmi důležitou potravu pro včely a čmeláky.

Kočičky jsou první  potravu pro včely a čmeláky
Autor: iStock Kočičky jsou první potravu pro včely a čmeláky

Ustřihněte si proto opravdu jen pár proutků. Ale na velikonočním stole jim to ve váze bude hodně slušet, to se musí uznat.

Jarní kočičky jako symbol Velikonoc i potrava pro včely

Proč k Velikonocům patří kočičky? Vyzdobte si s nimi byt, ale nechte něco pro včely!

Vrba: Nenahraditelná dřevina, která zajišťuje první jarní potravu pro včely

Vrba: Nenahraditelná dřevina, která zajišťuje první jarní potravu pro včely

Březové větve nejsou dobré jenom na košťata!

Uvázat nové březové koště a vymést s ním po zimě z chalupy všechnu špínu kdysi patřilo k velikonočním tradicím. Dnes už si ty březové větvičky dáváme raději do vázy. A také vypadají krásně!

Velikonoční stromky jsou krásné i z březových větví
Autor: iStock Velikonoční stromky jsou krásné i z březových větví

Nádherně nakvetlý zlatý déšť

Ano, všichni tomuto keři, zlatici, říkáme zlatý déšť, i když většinou víme, že je to označení trochu mylné. Nevadí, hlavně že si všichni představujeme jedno a to samé. Záplavu zlatožlutých květů. Pokud vám na zahradě o letošních Velikonocích ještě nepokvetou, stačí větve pár dní předem nastříhat a vložit do vázy s vodou. V teplém pokoji vykvetou velmi rychle.

Nádherně nakvetlý zlatý déšť
Autor: iStock Nádherně nakvetlý zlatý déšť

Zdá se vám té žluté barvy trochu moc? Přidejte do vázy třeba stálezený buxus. Kombinace tmavě zelených listů buxusu a květů zlatice bude perfektní.

Velikonoční dekorace z buxusu a zlatice
Autor: iStock Velikonoční dekorace z buxusu a zlatice

Květy ovocných stromů

V některých letech, když se vydaří hodně teplé jaro, bývají už i třešně a jabloně v plném květu. Pokud vám jich není líto a najdete na velkém stromě třeba překážející větvičku, pak se i ona může stát dokonalou velikonoční výzdobou. I když sladké třešně nebo jablka, která by na větvičce mohla vyrůst, by byla možná lepší, co říkáte?

Někdy jsou už stromy v plném květu
Autor: iStock Někdy jsou už stromy v plném květu

reklama

Článek je zařazen v: Velikonoce , velikonoční , stromek , dekorace , větve , nazdobené , kočičky , zlatý déšť , buxus , vrba , kroucená

reklama

Přečtěte si také