Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Džínové DIY: 6 tipů, jak si předělat staré džíny. Vytvořte si stylové kousky do šatníku

Podzimní chlad nás začíná už nenápadně pošťuchovat. K čemu? K revoluci v šatníku. Pokud vám přestal sedět nějaký styl džínů nebo už nechcete nosit prostřihaná kolena, vezměte do rukou nůžky a zapomeňte na odpadkový koš. V tomto našlapaném průvodci najdete 6 ukázkových příkladů, jak nemoderní/špinavé/roztrhané džíny proměnit.
Vydáno: 09.09.2019,
Co dělat s džínami?
Autor: Pinterest.com Co dělat s džínami?

1. Roztřepené konce nohavic

Jedná se o stále žhavý trend, který dodá džínům bohémský šmrnc. Tento tip ocení především lidé menšího vzrůstu, kteří každé své kalhoty musí zkracovat nebo ohrnovat. Ustřihněte nohavice kousek níže, než kde chcete, aby vám dosahovala konečná délka kalhot. Můžete je i jen trochu vodorovně nastřihnout. Nežádoucí konce delších nohavic pak kousek po kousku odtrhávejte. Nebojte se zabrat, bude to vyžadovat sílu. Bleskurychlou fázi vystřídá ta mravenčí, zato jednoduchá. Vezměte si do ruky pinzetu a začnete směrem ven „vytrhávat“ vodorovné nitky. Opakujte tak dlouho, dokud nebudete s výsledkem spokojeni. Konzistentního roztřepení pak dosáhnete vypráním džín v pračce.

Džíny budou trendy i za 100 let.
Autor: istock.com Džíny budou trendy i za 100 let.

2. Stylové větrání

Pod džíny nám příjemně fouká už několikátou módní sezonu. Přesto se nezdá, že by byl tento trend na ústupu. Navíc pokud mají džíny někde nevypratelný flíček nebo jsou prošoupané na kolenou, s pomocí několika „zářezů“ budou zase dělat slušnou parádu. Nastřihněte džíny vodorovně v místě vady nebo tam, kde otvor(y) zkrátka chcete mít. Pomocí pinzety „vytrhávejte“ nitky směrem dovnitř nově vzniklých otvorů – stačí trochu, aby se zamaskovala práce s nůžkami. Decentní roztřepení dovede zajistit i pemza na paty – jemně s ní po průstřizích přejíždějte, dokud nebudete s výsledkem spokojeni.

Díry na kolenou k džínám patří.
Autor: istock.com Díry na kolenou k džínám patří.

3. Odrbané mapy

Veďte v místě, kde odrbání chcete, udělejte asi čtyři nebo pět krátkých vodorovných střihů. Vezměte si na pomoc pinzetu a začněte vytahovat vlákna nahoru a dolů v pruzích látky mezi střihy. Tak dlouho, dokud mezi zmíněnými proužky džínoviny nezbydou jen vodorovná vlákénka. Tento postup opakujte na všech místech, kde toužíte stylové odrbání mít. Nakonec vyperte dříny v pračce.

Mapy můžete vytvořit na poničených nebo špinavých místech.
Autor: istock.com Mapy můžete vytvořit na poničených nebo špinavých místech.

4. Barevné díry a záplaty

Díry na kolenou se nám předvádějí již několikátou sezonu. Nudí vás, že je vidíte všude na ulici? Tak si je personalizujte – třeba jejich podšitím kusem zajímavé látky. Zkuste třeba rudou károvanou. Tyhle rifle se stanou vaším poznávacím znamením.

Červenými záplaty kalhoty dokonale oživíte.
Autor: Pinterest.com Červenými záplaty kalhoty dokonale oživíte.

5. Originální výšivky/nášivky

Další lišácký nápad, kterým elegantně zamaskujete nedokonalosti kalhot. Výšivky si buď můžete koupit našívací, nebo nalepovací. Pokud se rozhodnete pro nalepovací variantu, před aplikací je přežehlete na nízkou teplotu, přichyťte špendlíky na žádoucím místě a džíny vyzkoušejte. Tuhle fázi nepřeskakujte – může vás pak čekat nemilé překvapení, že vám například přidají na bocích. Výšivky připevněte lepidlem na textil, případně nažehlete.

Výšivky se postarají o originalitu.
Autor: istock.com Výšivky se postarají o originalitu.

5. Svůdná krajka

Nahá kůže rafinovaně prosvítající skrze krajku lichotí každé ženě. Vyhrát si s ní můžete porůznu – umístit se dá třeba pod průstřihy na džínách, na konce nohavic nebo na boky džínových šortek. V posledním případě vystřihněte ze zakoupené krajky dva stejné trojúhelníky. Našijte je po jejich obvodu na boky. Pozor – spodní stranu (základnu) krajkového trojúhelníku nepřichytávejte – látka pod ním totiž hned v dalším kroku půjde pryč. Džínový trojúhelník zkrátka vystřihněte nůžkami.

Krajka je jemná, ale zároveň velmi sexy.
Autor: Pinterest.com Krajka je jemná, ale zároveň velmi sexy.

6. Veselé kapsy

Rychlý a efektivní způsob oživení džínů, kterého si všimne každý kolemjdoucí. Překryjte zadní kapsy džínů hezkou látkou. Můžete využít materiál například i ze starého trička. Obě kapsy nemusíte spojovat napevno.

Na kapsu si můžete našít cokoliv.
Autor: Pinterest.com Na kapsu si můžete našít cokoliv.

Text: Andrea Vránová

Další články:

Dejte staré školní židli nový kabátek.

DIY: Vytvořte ze staré školní židle originální designový kousek! Budete potřebovat jen staré džíny

Naučte se rychle a jednoduše zkrátit džíny

Jak rychle a jednoduše zkrátit džíny: Rady pro začínající švadlenky

Článek je zařazen v: džíny , DIY , upcyklace , zerowaste , jak na to , co ze starých jeanů , jeany , džínovina , předělání , staré oblečení

reklama