reklama

Jak zabránit pavoukům, aby se na zimu stáhli k vám domů? Zkuste ocet i kaštany

Matouš Hartman
1. října 2021
Když se na podzim ochladí, do našich domů se začnou stěhovat nevítaní nájemníci. Hmyz i pavouci hledají útočiště a to přirozeně nacházejí v našich vyhřátých bytech. Mnohdy se stane, že v obýváku najdete brouky či noční motýly a všimnete si, že se v rozích začali držet pavouci. Ačkoli máme přírodu rádi, většinou nechceme sdílet domov s všelijakou havětí. Jak se tedy na podzim hmyzí invazi bránit?
reklama

Problém většinou není tak závažný, abychom museli sáhnout po chemických repelentech, na podzim nám pomohou přírodní a doma vyrobené prostředky, některé dokážou byt i provonět!

Zjistěte, kudy se kvám hmyz dostává

Většinou to budou okna a dveře. Zkontrolujte zvlášť dveře na balkon, ty často těsní nejméně a hmyz se tudy dostává dovnitř snadno. Jakmile odhadnete, kudy se havěť dostává do bytu, přistupte kdruhému kroku…

Nepřekonatelný ocet

Ocet je jeden znejlepších pomocníků vdomácnosti. Dezinfikuje, odstraňuje skvrny a vyčistí i starý porcelán. Na podzim nám může pomoct udržet hmyz dál od domu. Připravte si jednoduchý repelent.

Octový repelent

Ingredience

  • ½ bílého vinného octa
  • ½ vody

Postup

Smíchejte ocet a vodu ve stejném poměru. Směs přelijte do rozprašovače a aplikujte ji zvenku na místa, kudy by se hmyz mohl dostávat do domu. Většinou se bude jednat o okna, dveře nebo větrací otvory.

Voňavý pomeranč

Dalším způsobem, jak udržet pavouky a hmyz dál od obýváku, je použít slupky zpomerančů. Oranžové ovoce nám lidem sice chutná, ale pro zvířata je většinou dráždivé (zkuste dát kočce přičichnout kpomeranči nebo mandarince, uvidíte, jak bude utíkat). Slupkami zpomeranče potřete okolí míst, kudy se hmyz dostává do interiéru. Pokud máte dřevěné okenní rámy, spíše slupky rozmístěte na parapet, abyste náhodou rám nezničili.

Máta pavoukům nevoní

Pokud chcete vyzkoušet i jiný způsob, sáhněte po mátovém esenciálním oleji. Stačí pár kapek do rozprašovače svodou. Roztok aplikujte na místa, kde se drží hmyz, typicky se jedná o kouty nebo zdi skryté za nábytkem. Znemožníte tak pavoukům, aby se drželi vmístech, která jim pro život perfektně vyhovují.

Kaštany překvapivě fungují také

Až se vypravíte na kaštany, nespotřebujte je všechny na výrobu zvířátek. Schovejte si pár kaštanů a položte je na okenní parapety. Pavouci kaštany nesnášejí, takže se od nich budou držet dál. Kaštany jim budou stát vcestě do vašeho domu…

Zdroj: housebeautiful.com, wikihow.com a farmerslamanac.com

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: pavoukkaštanyhmyzrepelentocetpomerančmáta
reklama