Jak na to

5. prosince 2020 08:00

redakce Prima Zoom

Nápady na nejjednodušší vánoční ozdoby: Vyrobíte je z PET lahví, těstovin i šišek

Občas prostě není čas, přesto chceme domov vyzdobit a připravit ho na svátky. Ještě že existuje mnoho jednoduchých nápadů, které pomohou vytvořit vánoční dekorace během minut, ne hodin! Mnohdy jsou takové ozdoby i levnější.

Vyrábění ztěstovin

Velice jednoduché, ale efektní dekorace vyrobíte zobyčejných těstovin. Budete potřebovat tavicí pistoli nebo vteřinové lepidlo a také barvu ve spreji (pokud ji nemáte, můžete ji vynechat, i přírodní barva těstovin vypadá hezky). Ztěstovin se dá vytvořit mnoho ozdob, například věnec nebo třeba stromeček. Pokud slepíte penne do tvarů hvězdiček, můžete si vyrobit rovnou celou kolekci ozdob!

PET lahve i korek

Mnoho dekorací se dá vyrobit upcyklací, tedy použitím věcí, které by se jinak vyhodily. Poslouží například plastové lahve, znichž se dají vytvořit zvonečky i andělíčci. Skvělým materiálem jsou korkové špunty, znichž vzniknou úžasné přírodní ozdoby!

Jednoduché svícínky

Efektní dekorací jsou bezesporu svícínky, které vmžiku vytvoří vánoční atmosféru. Můžete je vytvořit zobyčejných zavařovaček. Někdy stačí do sklenice jen nasypat zdobení na zákusky nebo třeba sůl, která bude připomínat sníh, a umístit svíčku. Vánoční svícínek je hotový během pěti minut! Pokud chcete vyrábět o trochu déle, natřete zavařovačku lepidlem Herkules a obalte ji vnastrouhaném kokosu. Ze sklenice od okurek se rázem stane křehké vánoční světélko.

Stromečky zvlny i šišek

Dekorace ve tvaru stromečků můžete vyrobit například zobyčejných šišek. Vyberte si při procházce ty největší, doma je pak akrylovými barvami namalujte nazeleno, doplňte tečky jinými barvami, které nahradí ozdoby, a máte hotovo! Můžete si také zkartonu vystřihnout obrysy stromků a omotat je zbytky zelené vlny. Další jednoduchý stromeček je na světě.

Superrychlé ozdoby zpomeranče

Pokud nechcete čekat, až se nakrájené pomeranče usuší, můžete vytvořit ozdoby zpomerančové kůry. Pomocí vykrajovátek vykrojíte vánoční tvary a následně ozdoby přes pečicí papír vyžehlíte. Hotovo za pár minut! Můžete se ale pustit i do vytváření věnečků zkroužků na záclony. Vzniknou krásné sváteční ozdoby, které jinde neuvidíte.


Přečtěte si také