návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Originální nápady se svíčkami: Jak si rozsvítit pošmourné podzimní dny?

skrivaa , Vydáno: 20.10.2018
Svíčky ze včelího vosku.
Autor: istock.com Svíčky ze včelího vosku.
Také s příchodem sychravých dnů pálíte doma jednu svíčku za druhou? Takové rozptýlení se může pěkně prodražit, speciálně, pokud si potrpíte na svíčky z vyšší estetické třídy. Máme pro vás proto několik tipů, jak i z obyčejné čajovky můžete vytvořit designový kousek!

reklama

Vzpomínky na léto

Pokud se vám už teď stýská po slunečných dnech u moře, přeneste si kousek pláže k sobě domů! Potřebovat budete sklenici, například od nakládaných okurek nebo medu, kterou vysypete jemným pískem. Na něj můžete položit nasbírané mušle nebo oblázky a doprostřed postavit obyčejnou čajovou svíčku. A malý bonus - kromě toho, že tahle lucernička vypadá skutečně krásně a můžete ji používat pořád dokola, písek je skvělý izolant, takže obavy z požáru můžete hodit za hlavu!

Navoďte si příjemnou atmosféru.
Autor: istock.com Navoďte si příjemnou atmosféru.

Podzim ve sklenici

Jestli ale naopak podzim milujete a hledáte alternativu, která se bude hodit ke zbytku vaší výzdoby, můžete sklenici místo pískem naplnit podzimními plodinami. Krásně vypadá červená jeřabina nebo šípek, můžete ale přihodit i několik žaludů nebo menších kaštanů. Na rozdíl od písku se sice podzimní plody po čase vysuší a scvrknou, to ale není nic proti ničemu. Váš svícen bude i tak vypadat skvostně!

Jaké typy dýní rozeznáte?

Hokaido, máslová, špagetová: Která dýně se hodí na polévku a z jaké vyřezat halloweenskou dekoraci?

Natrhejte si šípek.

Podzimní bylinky: Vyrazte do přírody a zásobte se vitamíny!

Kořeněná svíčka

Skořice je skvělá nejen jako koření, ale i jako dekorace. Pokud například pořídíte obyčejnou bílou válcovou svíčku, můžete ji za pomoci tavné pistole obložit právě skořicovými tyčkami, hvězdičkami badyánu nebo plátky sušeného pomeranče. Nejprve se však ujistěte, že skutečně hoří směrem dovnitř. Byla by škoda, kdyby vaše práce skončila pohřbená pod nánosy vytékajícího vosku.

Skořice bude krásně vonět.
Autor: istock.com Skořice bude krásně vonět.

Malíř podzim

Další možností je vyrazit do přírody a nasbírat krásně zbarvené podzimní listy. Přitom pamatujte, že lépe se vám bude jednoznačně pracovat s malými lístky břízy nebo buku, než s velikými plachtami javoru. Vaši sbírku potom už jen přilepíte na vnější stranu sklenice a umělecké dílo je na světě! Důležité ovšem je pracovat s listy, dokud ještě nejsou zcela uschlé. Ty totiž ztrácí pružnost a na oblém povrchu sklenice by se okamžitě zpřelámaly.

Vyrobte si úžasné voňavé svíčky.

Zažeňte podzimní depresi a vyrobte si doma vlastní svíčky. Naučíme vás, jak na to!

Úžasná dekorace.

Nádherné podzimní dekorace vytvoříte za pár minut! Zkuste věnce i krmítka

Svěží vůně lesa

Alternativou, jak si vyhrát s prázdnou sklenicí, je použít režný přírodní provázek. Ten můžete spirálovitě omotat kolem hrdla nádoby a pokračovat až dolů. Pokud by vám sklouzával dolu, nebojte se zapojit do hry lepidlo, nebo ho na pár místech ukotvit silikonem z tavné pistole. Při té příležitosti můžete sklenici dozdobit malými borovicovými šiškami a vnitřek vystlat větvičkami jehličí. Ty pak můžete podle nálady obměňovat, takže se vám vaše svíčka jen tak neokouká!

Ozdobte skleničky šiškami a jehličím.
Autor: istock.com Ozdobte skleničky šiškami a jehličím.

Dýňová klasika

Neexistuje nic, co křičí „podzim“ hlasitěji než vyřezaná dýně. Nemusíte přitom nutně pořizovat desetikilové giganty, které známe z Amerických filmů. Pokud se vám podaří sehnat menší dýni, budete mít sice větší práci s její dekorací, s ostrým nožem a trochou trpělivosti se ale jistě dopracujete zdárného konce. Malou dýni pak navíc můžete postavit na stůl a těšit se s ní při večeři. Jen pozor - v teple vašeho domova dýně nevydrží zdaleka tak dlouho, proto pokud máte možnost, během dne váš výtvor skladujte na balkóně nebo za oknem, kde v mrazivém počasí zůstane pěkná o poznání déle!

(AZ) 

reklama

Článek je zařazen v: svíčky , DIY , podzim , pohoda , romantika , podzimní deprese , dýně , vosk , relax , podzimní dekorace

reklama

Přečtěte si také