DIY projekty

27. září 2019 08:00

Markéta Kašková

VŘES: 11 nápadů, jak si s ním ozdobit domov. Vyrobte si dokonalou podzimní dekoraci

Vřes, vřesovec a začátek podzimu k sobě neodmyslitelně patří. Tyto vytrvalé rostliny snáší i mrazíky a nezastraší je ani první sněhová nadílka. Jsou ideálním společníkem do vašeho podzimního interiéru, který vydrží klidně i celou zimu. Přinášíme vám 11 skvělých nápadů, jak si vřesem a vřesovcem ozdobit domov.

Léto je neodmyslitelně pryč a nám nezbývá nic jiného, než se stouto skutečností a sychravým počasím co nejrychleji smířit. Jednu výhodu to přece jen má – čeká nás období plné pestrých barev a nádherné přírody. Zkuste vnést trochu podzimu i do vašeho interiéru. Nebudete litovat. Pojďte se podívat, jak například využít vřes a vřesovec.

1. Svíčky vpodzimním duchu

Pokud patříte ktěm, kteří se už nemohou dočkat pálení voňavých svíček při podzimních večerech, je tohle ta pravá dekorace pro vás. Zkuste na obyčejnou skleničku na svíčky připevnit kus fialového vřesu a rázem váš stůl dostane nový romantický nádech. Pomocnou rukou vám bude tavná pistole nebo kus přírodního provázku, který také vřes vpohodě na sklenici udrží.

2. Vřesovcovákoule

Vřesovcová koule bude vypadat skvěle na stole, parapetu, ale i jako součást podzimních dekorativních kompozic. Výrazná fialová barva vřesovceprozáří každý nudný kout místnosti. Navíc, je vědecky dokázáno, že kulaté předměty vprostoru mají uklidňující účinky. Hranaté a ostré předměty jsou pro lidskou psychiku agresivnější.

3. Slavnostní prostírání

Vřesovec a vřes vypadá skvěle i na slavnostním stole. Ať se jedná o svatbu, nebo rodinné posezení, skvěle si bude rozumět sdalšími přírodními komponenty, jako jsou kaštany, žaludy, podzimní listí a podobně. Nemusí být jen ve váze, můžete ho volně položit doprostřed stolu.

4. Podzimní kytice do vázy nebo na sušení

Vřes vypadá skvěle i vobyčejné váze. Jeho výhodou je, že se dá skvěle sušit, takže vám tato kráska vydrží, jak dlouho jen chcete. Můžete si vybrat typický fialový nebo méně výrazný – růžový nebo bílý.

5. Vřesový věnec na dveře

Stará dobra klasika vpodobě věnce na dveře může na letošní podzim dostat nový rozměr. Místo klasického věnce zkuste ten vřesový. Uvidíte, že si ho každý na první dobrou všimne. Fialová se zkrátka na dekorace perfektně hodí.

6. Srdce z vřesu

Pokud vás nebaví klasický kulatý věnec, zkuste vyrobit vřesové srdíčko, které ocení každá návštěva. Můžete ho umístit na dveře, ale i jako dekoraci na stůl, skvěle zapadne i za okno do truhlíku nebo ho položte jen tak na poličku.

7. Podzimní hnízdo na zahradu

Jak jsme již zmínili, vřes dobře snáší chladné dny. Umístěte ho například do dekorativního hnízda na zahradu. Jeho výrazná barva pozvedne celou podzimní zahradu.

8. Vřesovcový věneček na hlavu

Vjednoduchosti je krása. Pokud vás čeká nějaká společenská akce či podzimní svatba, zkuste si uplést věneček zfialového vřesovce. Výhodou je, že již nebudete potřebovat další květiny, protože vřesovec je sám o sobě velmi výrazný.

9. Dekorace na stůl

Vřes perfektně funguje spolu se dřevem. Hodí se do různých bedýnek a kdalším podzimním elementům. Zkuste ho vkvětináči dát například do menší dřevěné bedýnky a umístit ho na jídelní stůl.

10. Dýně svřesovým kloboukem

Tento tip ocení především děti a kreativnější jedinci. Zkuste místo tradičního dlabání ozdobit dýně vřesovým kloboukem. Místnost se krásně provoní a navíc si pořídíte originální dekoraci.

11. Vřes vzhůru nohama

Tato dekorace se hodí skvěle například na podzimní svatby. Stačí vám jen větší množství vřesu a přírodní provázek. Můžete zněho vyrobit například překrásnou fotostěnu na svatební fotky nebo krásně ozdobí nudnou stěnu v interiéru. Fantazii se meze nekladou.

Podívejte se na naše video, jak správněuvázat kytici.

Další články:


Přečtěte si také