návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

VŘES: 11 nápadů, jak si s ním ozdobit domov. Vyrobte si dokonalou podzimní dekoraci

, Vydáno: 27.09.2019
Vřes jako skvělá podzimní dekorace
Autor: istock.com/pinterest.com Vřes jako skvělá podzimní dekorace
Vřes, vřesovec a začátek podzimu k sobě neodmyslitelně patří. Tyto vytrvalé rostliny snáší i mrazíky a nezastraší je ani první sněhová nadílka. Jsou ideálním společníkem do vašeho podzimního interiéru, který vydrží klidně i celou zimu. Přinášíme vám 11 skvělých nápadů, jak si vřesem a vřesovcem ozdobit domov.

reklama

Léto je neodmyslitelně pryč a nám nezbývá nic jiného, než se s touto skutečností a sychravým počasím co nejrychleji smířit. Jednu výhodu to přece jen má – čeká nás období plné pestrých barev a nádherné přírody. Zkuste vnést trochu podzimu i do vašeho interiéru. Nebudete litovat. Pojďte se podívat, jak například využít vřes a vřesovec.

Čas vřesu je tady. Je skvělou dekorací našich interiérů.
Autor: istock.com Čas vřesu je tady. Je skvělou dekorací našich interiérů.

1. Svíčky v podzimním duchu

Pokud patříte k těm, kteří se už nemohou dočkat pálení voňavých svíček při podzimních večerech, je tohle ta pravá dekorace pro vás. Zkuste na obyčejnou skleničku na svíčky připevnit kus fialového vřesu a rázem váš stůl dostane nový romantický nádech. Pomocnou rukou vám bude tavná pistole nebo kus přírodního provázku, který také vřes v pohodě na sklenici udrží.

Svíčky patří k dlouhým chladným večerům.
Autor: Pinterest.com Svíčky patří k dlouhým chladným večerům.

2. Vřesovcová koule

Vřesovcová koule bude vypadat skvěle na stole, parapetu, ale i jako součást podzimních dekorativních kompozic. Výrazná fialová barva vřesovce prozáří každý nudný kout místnosti. Navíc, je vědecky dokázáno, že kulaté předměty v prostoru mají uklidňující účinky. Hranaté a ostré předměty jsou pro lidskou psychiku agresivnější.

Originální a vkusná dekorace může vypadat i takto.
Autor: Pinterest.com Originální a vkusná dekorace může vypadat i takto.

3. Slavnostní prostírání

Vřesovec a vřes vypadá skvěle i na slavnostním stole. Ať se jedná o svatbu, nebo rodinné posezení, skvěle si bude rozumět s dalšími přírodními komponenty, jako jsou kaštany, žaludy, podzimní listí a podobně. Nemusí být jen ve váze, můžete ho volně položit doprostřed stolu.

Prostřít můžete i ve vřesovém stylu.
Autor: Pinterest.com Prostřít můžete i ve vřesovém stylu.

4. Podzimní kytice do vázy nebo na sušení

Vřes vypadá skvěle i v obyčejné váze. Jeho výhodou je, že se dá skvěle sušit, takže vám tato kráska vydrží, jak dlouho jen chcete. Můžete si vybrat typický fialový nebo méně výrazný – růžový nebo bílý.

Vřesová kytice je originální
Autor: istock.com Vřesová kytice je originální

5. Vřesový věnec na dveře

Stará dobra klasika v podobě věnce na dveře může na letošní podzim dostat nový rozměr. Místo klasického věnce zkuste ten vřesový. Uvidíte, že si ho každý na první dobrou všimne. Fialová se zkrátka na dekorace perfektně hodí.

Věnec může mít letos fialovou barvu.
Autor: Pinterest.com Věnec může mít letos fialovou barvu.

6. Srdce z vřesu

Pokud vás nebaví klasický kulatý věnec, zkuste vyrobit vřesové srdíčko, které ocení každá návštěva. Můžete ho umístit na dveře, ale i jako dekoraci na stůl, skvěle zapadne i za okno do truhlíku nebo ho položte jen tak na poličku.

Srdíčko se hodí kamkoliv a nezabere moc místa.
Autor: Pinterest.com Srdíčko se hodí kamkoliv a nezabere moc místa.

7. Podzimní hnízdo na zahradu

Jak jsme již zmínili, vřes dobře snáší chladné dny. Umístěte ho například do dekorativního hnízda na zahradu. Jeho výrazná barva pozvedne celou podzimní zahradu.

Vřes je ideální rostlinou na podzim do zahrady.
Autor: istock.com Vřes je ideální rostlinou na podzim do zahrady.

8. Vřesovcový věneček na hlavu

V jednoduchosti je krása. Pokud vás čeká nějaká společenská akce či podzimní svatba, zkuste si uplést věneček z fialového vřesovce. Výhodou je, že již nebudete potřebovat další květiny, protože vřesovec je sám o sobě velmi výrazný.

Věnečky jsou zkrátka skvělá móda.
Autor: istock.com Věnečky jsou zkrátka skvělá móda.

9. Dekorace na stůl

Vřes perfektně funguje spolu se dřevem. Hodí se do různých bedýnek a k dalším podzimním elementům. Zkuste ho v květináči dát například do menší dřevěné bedýnky a umístit ho na jídelní stůl.

Jednoduše umístěte vřes do dřevěné bedýnky.
Autor: istock.com Jednoduše umístěte vřes do dřevěné bedýnky.

10. Dýně s vřesovým kloboukem

Tento tip ocení především děti a kreativnější jedinci. Zkuste místo tradičního dlabání ozdobit dýně vřesovým kloboukem. Místnost se krásně provoní a navíc si pořídíte originální dekoraci.

Originální dýně
Autor: Pinterest.com Originální dýně

11. Vřes vzhůru nohama

Tato dekorace se hodí skvěle například na podzimní svatby. Stačí vám jen větší množství vřesu a přírodní provázek. Můžete z něho vyrobit například překrásnou fotostěnu na svatební fotky nebo krásně ozdobí nudnou stěnu v interiéru. Fantazii se meze nekladou.

Podívejte se na naše video, jak správně uvázat kytici.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

LIVING NEWS: Floristka Magdalena Dvořáková vám ukáže, jak uvázat jarní kytici z květů, které natrháte na louce

Další články:

Vypěstujte si krásný vřes.

Zasaďte vřes. Jak na něj, aby vám vydržel od září až do Vánoc?

Vřes můžete zasadit i teď!

Zasaďte si vřes ještě dnes. Zůstane krásný po celou dlouhou zimu!

reklama

Článek je zařazen v: vřes , dekorace , dekorace z vřesu , břas , břes , jak si ozdobyt byt , podzim , podzimní dekorace , fialová , svatba , prostírání , vřesovec

reklama

Přečtěte si také